افزایش سرعت سایتسئو سایتسئوی سایت وردپرسیسیستم مدیریت محتواوردپرسووکامرس

آموزش بهینه سازی سایت وافزایش سرعت وبسایت جهت موتورهای جستجو

یکی از مهمترین فاکتورهای گوگل در رتبه بندی و سئوی سایت ها هم اکنون میزان سرعت لود سایت میباشد.

سرفصل مطالب نوشته

 

تعاریف :

A: سرعت صفحه سایت : مقدار زمانی که طول میکشد تا یک صفحه مشخص از یک وبسایت بطور کامل لود و بارگذاری شود تا توسط کاربر دیده شده و استفاده گردد را سرعت صفحه میگویند.

B:سرعت وبسایت :  در این تعاریف سرعت سایت با سرعت یک صفحه مشخص نباید اشتباه گرفته شود .

گوگل همواره تاکید دارد که سرعت صفحه و باطبع اون سرعت سایت باید همواره در حد معقول و منطقی که در استاندارد گوگل  مشخص شده قرار داشته باشد.

پس باید دقت کنید که سرعت صفحه با سرعت سایت متفاوت میباشد. سرعت سایت در حقیقت برآیندی از سرعت صفحات یک وبسایت مقرر شده است.

گوگل همواره تاکید دارد که سرعت صفحات یک وبسایت در رتبه بندی و رنکینگ ربات های گوگل تاثیر داده شده و بعنوان یک فاکتور جهت رتبه بندی وبسایت ها بکار برده میشود.

براساس آمارهای ارائه شده در منابع گوگل، زمانی که سرعت لود شدن یک وبسایت از ۵ ثانیه بیشتر گردد، حدودا بیش از ۵۰ درصد مخاطبان آن صفحه و وبسایت را ترک میکنند و این ضرر بزرگی به رتبه و درآمدزایی وبسایتتان خواهد زد.

همانگونه که میدونید با این عمل بانس ریت سایتتون هم افزایش چشمگیری خواهد داشت  که در نهایت سبب کاهش رتبه در نتایج گوگل وسایر منابع مشابه خواهد شد. لازم بذکر است که زمان مناسب برای بارگذاری یک سایت در ایران، معمولا به طور میانگین، بین ۴ تا ۷ ثانیه خوب و مناسب ارزیابی شده است.

پس باید سعی کنید سرعت لود وبسایتتون از این رنج فراتر نرود.

در این مقاله  ما  آموزش بهینه سازی سایت وافزایش سرعت وبسایت جهت موتورهای جستجو و روشهای اصلی انجام این عملیات رو براتون بطور مفصل تشریح نمودیم.

سرعت وبسایت
سرعت وبسایت

عوامل موثر بر سرعت سایت ها معمولا به عوامل زیر مرتبط هستند لذا شما باید این عوامل رو بدقت در مورد وبسایتتون مورد بررسی و آنالیز قرارداده و بهترین حالت و باصطلاح اپتیمایزترین وضعیت را برای اجرای و بهبود این عوامل باجرا بگذارید:

۱-انتخاب هاست درجه یک:مطمئنا میزان سرعت پاسخگویی و عملکرد هاست میتواند تاثیر مستقیمی بر سرعت وبسایت شما بگذارد .

لذا در هنگام انتخاب هاست بسته به مقدار ترافیک و بازدید وبسایتتون و همچنین با توجه به نوع کاربری صفحات و سایت باید هاست مطمین و درستی انتخاب کنید.

در ایران شرکت های هاستینگ معروف و مطمین و سرعت بالا کم نیستند و خوشبختانه با یک سرچ در محیط وب براحتی میتونید یک هاست قابل اطمینان انتخاب نمایید.

۲-استفاده از Gzip:

ببینید بطور ساده وقتی یک کاربر وارد سایتمون میشه درخواستهای زیادی برای دریافت اطلاعات سایت در مرورگر برای سرورسایتمون ارسال میشه.

بعد از اینکه سرور به این درخواستها پاسخ مثبت ولازم داد فایل‌های درخواستی در مرورگرمون بارگذاری خواهند شد.

حالا هرچه حجم این فایل‌هایی که استفاده کردیم برای ساخت صفحات سایتمون بیشتر باشند درنتیجه مدت زمان بیشتری لازم خواهد بود که اون صفحه سایت لود بشه.

بنابراین لازمست حجم صفحات وبسایت خودمون را با استفاده از یک ابزارهایی تا حداکثر اندازه ای که ممکن هست کاهش بدیم و بهترین ابزار کنونی جهت این عمل همین gzip هستش.

Gzip، نرم افزاری برای فشرده سازی فایل های CSS,HTMLجهت کاهش اندازه فایل های مذکور وهمچنین فایل های جاوا اسکریپت سایت ها که حجمی بیش از ۱۵۰ کیلو بایت دارند مورد استفاده قرار میگیرد.

دقت فرمایید از gzip روی فایل های تصویر استفاده نکنید.

در عوض، بهتره عکسها  را در برنامه ای مانند فتوشاپ فشرده کنید که در آن می توانید کنترل بر کیفیت تصویر را حفظ کنید.

در وردپرس راههای زیادی وجود داره که قابلیت GZIPرو فعال کنید .مهمترین راهها رو براتون در زیر گردآوری کردیم :

۱-استفاده از افزونه W3TOTAL CACHE :

این افزونه که از مهمترین افزونه های مناسب جهت افزایش سرعت وبسایت های وردپرسی هستش در تنظیمات خودش با تیک کردن گزینه GZIP این قابلیت رو برای شما فراهم میکنه :

۳-

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید