ادمین پیج اینستاگراماینستاگرامتولید محتواتولید محتوای اینستاگرام
موضوعات داغ

ادمین پیج اینستاگرام کیست؟ وظایف ادمین چیست؟

ادمین پیج اینستاگرام کیست و وظیفه های او در این شبکه اجتماعی چیست؟  این سوالی است که ما قصد داریم در این بحث به آن پاسخ دهیم.

مقدمه و تعاریف کلی :

ادمین پیج اینستاگرام کیست و وظیفه های او در این شبکه اجتماعی چیست؟

 این سوالی است که ما قصد داریم در این بحث به آن پاسخ دهیم. ادمین پیج اینستاگرام  یکی از پرکاربردترین اصطلاحات در اینستاگرام است که در اینستاگرام نیز شغل پردرآمدی است.
احتمالاً اطرافیان خود را می شناسید که بدون خروج از خانه درآمد ماهانه نسبتاً خوبی دارند و اگر از نوع فعالیت و کار آنها سوال کنید ، آنها می گویند که آنها مشغول کار مدیریت اکانت اینستاگرام هستند.
در این  مقاله، ما بحث رو باز کرده و با جزییات کار ادمین پیج اینستاگرام را برایتان شرح میدهیم تا با مدیریت یک پیج اینستاگرام آشنا شده و چگونه یک ادمین در شبکه های عمومی اجتماعی، باید کار انجام دهد  و آنچه او انجام میدهدرا آموزش خواهیم داد.
در این نوشته به اینکه یک ادمین اینستاگرام چه مهارت کاری باید داشته باشد و  یک مدیرپیج چه وظایفی و مهارت هایی  باید داشته باشد نیز خواهیم پرداخت.

تعریف مدیرپیج یا همون ادمین یا admin

کلمه Admin در اصل مخفف کلمه (Administrator) است. به دلیل استفاده گسترده از کلمه admin در دنیای فناوری اطلاعات ، به تدریج و با گذشت زمان ، عبارت admin به شکل و تلفظ مدرن admin تغییر کرده و بدین ترتیب گفتار تثبیت شده است.
به احتمال زیاد ، اگر رایانه یا لپ تاپ با ویندوز یا مک در خانه دارید ، بارها با کلمه admin برخورد کرده اید و بارها آن را در قسمت های مختلف ویندوز مشاهده کرده اید.
 می توان گفت که در واقع هرکسی که دارای رایانه شخصی ، لپ تاپ ، تلفن هوشمند یا رایانه لوحی است ، ادمین محسوب می شود.
منظور از عبارت Administrator در فارسی admin است و کلمه admin نیز دقیقاً به همین معنی به کار رفته است.

مدیر اینستاگرام کیست؟

علاوه بر کلمه admin ، احتمالاً شما بارها عبارت Webmaster را شنیده یا دیده اید. کلمه مدیر وب به معنی مدیر وب سایت است. یعنی شخصی که سایت را به طور کامل مدیریت می کند.
وبمستر کسی است که محتوای جدید منتشر می کند ، ظاهر سایت را تغییر می دهد ، اشکالات و مشکلات را برطرف می کند و به نظرات کاربران سایت پاسخ می دهد.
سایتی به اندازه اینستاگرام چندین وب مستر دارد ، بنابراین نمی توانید بپرسید سرپرست و مدیر کل سایت اینستاگرام کیست؟ پاسخ مفید و مناسبی برای این سوال نمیابید!!
 بنابراین ما باید سوال خود را به گونه ای دیگر مطرح کنیم.
همانطور که می دانید اینستاگرام بیش از یک میلیارد حساب کاربری دارد و هر حساب کاربری را پروفایل یا حساب می نامند و هر نمایه ، حساب یا اکانت را صفحه یا صفحه اینستاگرام می دانند.
بنابراین به جای پرسیدن این سوال که مدیر اینستاگرام کیست یا چیست؟ باید بپرسیم: مدیریت یک صفحه یا پیج اینستاگرام کیست یا چیست یا همان جمله اصلی خلاصه خودمونی ادمین پیج اینستاگرام چیست و کیست؟!؟

مدیر صفحه اینستاگرام

همانطور که در بالا ذکر شد ، هر نمایه در اینستاگرام یک صفحه و اکنتی اختصاصی است.
عمومی یا خصوصی بودن صفحه مهم نیست ، منظور ما در اینجا اینست که هر صورت ، هر پروفایل اینستاگرام یک صفحه منحصر به فرد است.
بدون هیچ گونه محدودیت سنی ، هر صاحب تلفن هوشمندی که نسخه Android یا iOS اینستاگرام را بر روی تلفن خود نصب کرده باشد می تونجا یک صفحه اینستاگرام ایجاد کرده و آنرا مدیریت نماید وباعث رشد فالورها و …پیج خود شود.
برای اینستاگرام تفاوتی بین ناشناس و ناشناس وجود ندارد.
به استثنای چند تفاوت جزئی در پروفایل افراد مشهور و به اصطلاح افراد اینفلوئنسر سرشناس در مقایسه با مشخصات افراد عادی ، همه می توانند به طور مساوی از قابلیت ها و امکانات این شبکه اجتماعی استفاده کنند.
مطمئناً فیلم هایی را دیده اید که شیوه زندگی متفاوت افراد را در مقایسه با افراد عادی جامعه به تصویر می کشد ، جایی که اغلب افرادی با سبک زندگی خاص و متفاوت از عموم مردم کارهای خود را با افراد مورد اعتماد انجام می دهند.
در واقع ، آنها این افراد را مدیر و مجری بخشی از مشاغل یا حرفه خود می دانند تا بتوانند به دلیل مشغله زیاد ، همه جنبه های کار خود را کنترل کنند.
در دنیای اینستاگرام ، کلمه ادمین یا مدیر پیج تقریباً به همان عملکرد اشاره می کند.
این بدان معناست که افراد مشغول مانند بازیگران ، صاحبان مشاغل ، افراد مشهور و به طور کلی صاحبان صفحه هایی که طیف گسترده ای از فعالیت ها را دارند و بنابراین نمی توانند صفحه شلوغ خود را مدیریت کنند ، از افراد مورد اعتماد کمک گرفته تا آنها از عنوان مدیر یا به اصطلاح مدیریت ومنیجری برای مدیریت اکانت اینستاگرام خود استفاده می کنند.
صفحه ادمین یا مدیران اکانت ها با IGA که مخفف عبارت Instagram Page Admin است و به عنوان دسته ای مانند Admin Page در نظر گرفته می شود.
مدیر یک اکانت  یا صفحه اینستاگرام یک سری وظایف دارد که برای آنها از صاحب صفحه مربوطه حقوق دریافت می کند. با شرح وظایف مدیر صفحه  جهت مدیریت اینستاگرام در ادامه همراهمان باشید:

وظایف سرپرست صفحه اینستاگرام

به طور قطع ، معنی این اصطلاح را می توان با شرح وظایف مدیر در اینستاگرام درک کرد. با توجه به موارد فوق ، متوجه شدیم که عبارت admin به معنای مدیر است و admin در اینستاگرام به شخصی اطلاق می شود که صفحه ای را در این شبکه اجتماعی مدیریت می کند.
اکنون وظایفی را که به مدیر صفحه اختصاص داده شده است ،وکارهایی که فرد ادمین پیج اینستاگرام انجام باید بدهد ومواردی که توسط کارفرمای خود یا صاحب اصلی صفحه برای آن وجهی پرداخت می شود ،را بررسی می کنیم.
اگر از کاربران فعال اینستاگرام هستید و دنبال کننده صفحات افراد و مشاغل شناخته شده در ایران هستید ، احتمالاً متوجه شده اید که عبارت “این صفحه توسط یک مدیر مدیریت می شود” در بیوگرافی معرفی صفحه ذکر شده است.
شما همچنین به خوبی با قابلیت های یک پروفایل آشنا هستید.
شما در یک پروفایل یا اکانت  میتونید کارهای زیر رو انجام بدید:
**داستانی بگذارید
**عکس ها و فیلم ها را به اشتراک بگذارید
**ویدیوهای بیش از یک دقیقه را در IGTV بارگذاری کنید
**اگر نظرات شما فعال است به نظرات پاسخ دهید.
**با استفاده از روش های مختلف تعداد دنبال کنندگان خود را افزایش دهید.
وظایفی که یک مدیر در صفحه اینستاگرام باید انجام دهد دقیقاً همین ها است یعنی همان فعالیتهایی که برای ارتقا و توسعه صفحه اینستاگرام خود انجام می دهید.
صفحه شما ممکن است در برخی موارد به سرپرست نیاز داشته باشد.
وظایف کلی سرپرست یا همان ادمین اینستاگرام
هر ادمینی یا شخص شما بعنوان مدیر یک صفحه اینستاگرام باید قابلیت های زیر را داشته باشید:
**بارگذاری و انتشار محتوا شامل عکس ها و فیلم ها به طور منظم
**کپشن نویسی یا زیرنویس یا متنی بنویسید که با محتوای بارگذاری شده شما مطابقت داشته باشد.
**به ارسالهای مستقیم ارسال شده توسط دنبال کنندگان صفحه یا افرادی که دنبال کننده مربوطه نیستند پاسخ دهید.
**به نظرات پست ها پاسخ دهید
**حذف نظرات با محتوای بی ادبانه و توهین آمیز
**ارسال یک داستان یا همان استوری اینستاگرام
واکنش به واکنش ها  به استوریهای بارگذاری شده
**انجام کارهای منحصر بفرد و جذاب که تعداد لایک پست ها را افزایش دهید
**تعداد مشاهده ویدئوهای به اشتراک گذاشته شده را افزایش داده و موارد مختلف را تشخیص دهید
**راهکارهایی برای افزایش دیدارائه نماید-با توجه به موضوعیت هر پیج و هرپست
**تعداد دنبال کنندگان واقعی را افزایش دهید
**صفحه را ایمن نگه دارید و از هک شدن جلوگیری کنید
**اقدامات لازم را برای پویاتر شدن نمایه انجام دهید (تغییرات دوره ای در متن بیو و عکس نمایه)
**تسلط نسبی به نرم افزارهای گرافیکی مانند illustrator و وکانوا  Photoshopیا همان canva.com داشته باشید
**افزایش سطح مشارکت صفحه اینستاگرام (بهینه سازی نرخ تعامل)
**آشنایی با روش های مختلف تبلیغات در اینستاگرام
**تسلط نسبی به زبان انگلیسی داشته باشید
**خلاقیت در تولید محتوا
مطالب ذکر شده از وظایف اصلی ادمین پیج اینستاگرام یا همان سرپرست صفحه اینستاگرام است. میزان حقوق و مزایای مدیر بستگی به مهارت ها و توانایی های او در مدیریت و مدیریت صفحه اینستاگرام دارد.
 برای صاحب صفحه ، ممکن است لازم نباشد همه موارد فوق را در یک سرپرست داشته باشید ، از طرف دیگر ، یک صفحه به یک مدیر به عنوان یک مدیر با تمام قابلیت های ذکر شده نیاز دارد.
تا اینجا ، ما با مفاهیمی مانند ادمین ، ماهیت سرپرست صفحه اینستاگرام و وظایف ادمین آشنایی نسبی داریم.
اکنون می خواهیم به موضوع حقوق سرپرست صفحه اینستاگرام بپردازیم تا در صورت نیاز به ادمین برای صفحه اینستاگرام خود ، با اطلاعات جامع تری به هدف خود بروید.

میزان حقوق مدیر صفحه اینستاگرام

یکی از مهمترین عوامل در میزان حقوق مدیر در اینستاگرام موقعیت جغرافیایی است. مشابه همه مشاغلی که حقوق آنها در شهری مانند تهران با سایر شهرها متفاوت است .
حقوق مدیر اینستاگرام نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست و تفاوت بزرگی در حقوق مدیران در تهران با سایر شهرها وجود دارد.
حتی می توان این رقم را دو برابر کرد ، بدین معنی که مدیر صفحه اینستاگرام در تهران دستمزد معادل دو برابر دستمزد مدیر صفحه اینستاگرام در شهر دیگر دریافت می کند.
میزان دریافتی توسط ادمین اینستاگرام نیز می تواند تحت تأثیر قابلیت ها و مهارت های مدیر و همچنین نیازهای کارفرما ، صاحب اصلی صفحه باشد.
رقم مذکور در تهران با پایه 1.5 میلیون تومان و در شهرهای دیگر با پایه هفتصد هزار تومان  شروع شده و می تواند حتی بالاتر برود.
با توجه به توضیحات ارائه شده در این زمینه ، می توان نتیجه گرفت که حداقل دستمزد بر اساس مبنای ذکر شده برای وظایف محوله به فرد به شرح زیر در نظر گرفته می شود.

شرح وظایف مرتبط با حقوق پایه ادمین اینستاگرام:

بارگذاری محتوا و منظم ماندن در طول زمان
پاسخ دادن به پیامهای دریافتی مستقیم
نوشتن حداقل یک عنوان وکپشن خوب
حذف نظرات با محتوای توهین آمیز
اگر این کارها گسترده تر شود ، حقوق مدیر صفحه اینستاگرام نیز افزایش می یابد.
لازم به ذکر است که تعیین سقف مشخص برای میزان حقوق ادمین پیج اینستاگرام و مدیران امکان پذیر نیست و این رقم متغیر است و می تواند تا سقف پنج میلیون تومان  یا بیشتر با توجه به ماهیت کارها و صفحه مورد نظر در نظر گرفته شود.
شاید برایتان جالب باشد که بدانید چگونه باید مدیر پیج اینستا شوید و در اینستاگرام یاد بگیرید که چه مهارتهایی برای مدیر شدن لازم است. برای این منظور ، ادامه مطلب را بخوانید.

نحوه تبدیل شدن به مدیر در اینستاگرام

یافتن تخصص در هر زمینه ای قطعاً نیاز به تمرکز دارد. برعکس ، تمرکز در هر حرفه ای تخصص ایجاد می کند. برای تبدیل شدن به ادمین پیج اینستاگرام و مدیر در اینستاگرام ، همچنین باید بر کسب تخصص تمرکز کنید.
نکاتی که هنگام تبدیل شدن به مدیر باید در نظر بگیرید:
در اولین قدم ، باید بر خود برنامه اینستاگرام و تمام ویژگی ها و عملکردهای آن تسلط داشته باشید.
از طریق وب سایت اینستاگرام نحوه کار با اینستاگرام را به خوبی بیاموزید.
با نحوه استفاده و عملکرد انواع ربات های اینستاگرام آشنایی کامل داشته باشید.
با روش های مختلف افزایش فالوور و استفاده از همه آنها آشنا شوید.
با تکنیک های امروزی که از هشتگ آمده است ، نحوه استفاده از آن و هشتگ ها آشنا شوید .
صفحات وبلاگ که متعلق به وبلاگ نویسان است را بررسی کنید تا بتوانید ایده های اصلی را از آنها دریافت کنید.
درک خوبی از استوری در اینستاگرام داشته باشید.
باید بتوانید با نرم افزارهای گرافیکی مانند Illustrator یا Photoshop کار کنید و حداقل تسلط نسبی به کانوا که یک نرم افزار و پلتفرم فوق حرفه ای تولید محتوا در اینستاگرام است را کسب کنید.
از مقالات انگلیسی و فارسی موجود در اینترنت در زمینه اینستاگرام استفاده کنید.
سعی کنید صفحات خلاقانه را دنبال کنید تا خلاقیت ذهن خود را گسترش دهید
با انواع پروفایل ها آشنا شوید.
می توانید با کپی ایده های خلاقانه شروع کنید. و در نهایت ، سعی کنید از ابزار آمار اینستاگرام حداکثر استفاده را ببرید.
اگر توانایی های یک ادمین اینستاگرام را دارید و تمایل به همکاری با مجموعه کانوا حرفه ای فارسی داشته باشید میتوانید با پرکردن فرم لینک زیر و ارسال آن در بخش ارسال فرم استخدام ، پیشنهاد خود را برای ما ارسال فرمایید.
و پس از بررسی در صورت تایید و نیاز همکاران ما با توجه به تخصص های شما با شما تماس خواهند گرفت:
 
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید