آدوبی فتوشاپموکاپ PSDنرم افزارهای ادوبینرم افزارهای گرافیکی
موضوعات داغ

دانلود صدها دانلود موکاپ پست استوری اینستاگرام جذاب

تعریف#۱:
Mockup در اصل چیزی نیست جز یه طرحی که میتونه محصول نهایی شما رو ارائه کنه نیست.
یعنی با کمترین تلاش ممکن می‌تونین چیزی که قراره بسازین رو با طرحی باسم  موکاپ مشاهده کنین و خیلی راحت تغییرش بدین و یا اصلاحات رووش انجام بدید و نظراات دیگران رو هم در مورد اون جویا بشید.
دانلود صدها موکاپ پست و استوری اینستاگرام جذاب
دانلود صدها موکاپ پست و استوری اینستاگرام جذاب

ما تو دنیایی زندگی میکنیم که باید اصل سریع حرکت کنیم رو جدی بگیریم و ایده‌های خودمون رو تا حد امکان انعطاف‌پذیر کنیم و به همین دلیله که بساختن Mockup ها باعث میشه نتیجه نهایی به بهترین شکل و زودتر از زمان موعد به مشتری نشون داده بشه.
تعاریف دیگر موکاپ Mockup :
موکاپ لغتیه که طراحان وب و گرافیک برای پیش نمایش فایل‌شون استفاده میکنن، موکاپ ها فایل‌های آماده گرافیکی با پسوند PSD هستن که تو موضوعات مختلفی مثل لوگو، کارت ویزیت، پوستر، قالب سایت و غیره استفاده میشن!

Mockup هم برای فاز خلاقیت (مثلاً وقتی می‌خواین سلسله مراتب بصری رو به تصویر بکشین) و هم فاز تولید پروژه یعنی وقتی قراره محصول هدف رو ارائه بدین، ساخته میشه. ساختن موکاپ مربوط به بخشی از خلاقیت و توسعه‌ست که بهتون کمک میکنه تا قبل از سرمایه گذاری در فرآیند واقعی، به سرعت و به راحتی ایده‌ای که دارین رو عین واقعیت پیاده‌ش کنین و از وقتی که کار رو شروع میکنین می‌تونین پیشرفت‌های خودتون رو به مشتری بالقوه نشون بدین و یه رفرنس خوب برای کار خودتون داشته باشین.
مثلاً طراح یه لوگو آماده میکنه و میخواد نتیجه نهایی کارش رو ببینه، بهترین کار اینه که از یه موکاپ لوگو استفاده کنه و نتیجه رو به جای این که روی کاغذ چاپ کنه روی موکاپ قرار بده و به مشتری نشون بده تا رضایتش جلب بشه.
در کل موکاپ بهتون امکان میده تا بهتر بتونین روی طرح، رنگ، سبک، سایز و غیره تصمیم بگیرین.
مدلسازی همواره به عنوان یک نیاز دائمی گرافیکی- طراحی و تحقق خواسته ها از جانب  مشتری شناخته شده و موکاپ (mockup) دقیقا همان ابزار و اسکچی است که شکل واقعی نهایی را تا حدود زیادی بنمایش میگذارد.
با استفاده از موکاپ به راحتی و بدون صرف هزینه، می‌تواندی طرحی که در ذهن دارید به واقعیت تبدیل کنید.

موکاپ چیست ؟
موکاپ ها فایل هایی هستند که در فتوشاپ و توسط اسمارت آبجکت ها ساخته و تولید میشوند و از موکاپ ها برای ارئه طرح نهایی پیش از شروع به تولید محصول استفاده می شود.
یک طراح می‌خواهد مثلا برای یک شرکت، کارت ویزیتی خاصی با شرایط و طراحی و جنسی خاص طراحی و چاپ نماید.
 اما قبل از اینکه مورد تایید صاحب شرکت واقع نشود، امکان چاپ این کارت ویزیت وجود نخواهد داشت و حتما باید نظر مشتری و مخاطب جلب شود و از طرح رضایت کامل داشته‌باشد.
لذاضروری است که طرح نهایی به طور دقیق و با جزئیات کامل توسط مشتری بررسی گردد و سپس کار چاپ که عملی هزینه بر برای طرفین  خواهد بود بانجام رسد.
 موکاپ دقیقا در اینجا موردنیاز بود و توسط کمپانی ادوبی در فتوشاپ ساخته شد.
استفاده از موکاپ در فتوشاپ
بسیار خب حالا به یک جواب کلی در مورد اینکه موکاپ چیست دست یافتیم اما اگر بخوایم به صورت دقیق‌تر به این سوال که موکاپ چیست، پاسخ دهیم باید بگوییم که معنای لغوی موکاپ همان ماکت خودمان است.
و در اصل همان طرح پیاده‌سازی شده توسط طراح است که معمولا به صورت یک فایل درفتوشاپ در دسترس قرار می‌گیرد.
این فایل همان نمونه شبیه‌سازی شده نهایی از طرحی است که قرار است به صورت فیزیکی تولید شود ویا چاپ گردد و مورد استفاده قرار گیرد.
موکاپ ها فایل‌ها گرافیکی در فتوشاپ هستند که پسوند  آن‌ها PSD است.

موکاپ ها میتوانند کمک بسیار زیادی به کسب‌و‌کار شما بکنند زیرا به مشتری این امکان را می‌دهند که درک دقیق و مناسبی از طرح به وجود آمده داشته‌باشند و دچار شک و تردید نشده و بتوانند تصمیمی قطعی بگیرند.
دلیل اینکه موکاب بسیار پر طرفدار و کاربردی است این است که این امکان را به طراح می‌دهد تا بتواند علاوه بر رنگ و طراحی، بتواند جزئیات بیشتر از جمله سایز، سبک نمایش، جنس و … را وهمچنین صدها  خاصیت دیگر محصول را به راحتی با استفاده از فتوشاپ نمایش دهد.
نکته ای که وجود دارد این است که فقط طراحان نیستند که میتوانند از موکاپ ها استفاده نمایند، بلکه هر کسی که به طرحی خاص و با کیفیت نیاز داشته باشد میتواند با انواع موکاپ های آماده مربوط به کسب و کار خود را دانلود کند و به راحتی از بین آن‌ها طرحی انتخاب کنید و تصویر، لوگو یا متن مورد نظر و مربوط به شرکت یا برند را در آن با استفاده از فتوشاپ جایگزین کند.
اهمیت استفاده از موکاپ
اگر کار یا شغل شما طراحی یا تولید محتوای با کیفیت و جذاب و کاربر پسند در شبکه های اجتماعیست   حتما این اتفاق برای شما هم پیش آمده که طرحی برای مشتری یا مخاطب مورد نظر خلق کردید و از نظر شما بسیار مناسب و جذاب بوده ولی وقتی آن را به مشتری یا مخاطب خود نشان می‌دهید، با مخالفت او رو به رو می‌شوید و طرحی که فکر می‌کردید بسیار مناسب است، مورد تایید قرار نمی‌گیرد.
دلیل این امر این است که مشتری ممکن است دیدگاه طراح را نداشته باشد و ماهیت آن طرح را در دنیای واقعی درک  ننماید.
در واقع طبق آمار حدود بالای ۶۰ درصد طرح هایی که توسط طراح ها به وجود می آیند مورد قبول واقع نمیشوند!!!
آیا برای حل این مشکل باید نمونه ی اولیه ای از طرح مورد نظر تولید کرد و آن را دست مشتری داد؟
یا اینکه اگر طرح های مختلفی مد نظر داشتید آیا باید نمونه اولیه همه ی آن ها را تولید کنید؟
میدانید که این روش مناسب نیست زیرا باعث صرف هزینه میشود و حتی ممکن است طرح های شما هیچکدام مورد پسند قرار نگیرد و در این صورت مجبور خواهید بود آن نمونه های اولیه را دور بریزید.
حالا به خوبی اهمیت استفاده از موکاپ درک کردید و میدانید موکاپ چیست ، اینطور نیست؟
قابلیت ها و کاربرد های موکاپ (mockup) :
موکاپ ها را می‌توان در هر زمینه‌ای استفاده کرد یکی از ویژگی‌هایی که موکاپ را بسیار محبوب و پرکاربرد ساخته است این است که میتوان در هر زمینه‌ای از آن استفاده کرد.

به عنوان مثال در زمینه‌ها مختلفی مانند: پوستر ها، لوگوی مربوط به شرکت ها و برند های مختلف، انواع قالب های سایت، کارت ویزیت‌ها، بروشور‌‌ها، ست‌ها اداری، انواع جعبه‌ها محصولات مختلف بهداشتی، آرایشی، غذایی و …صدها و هزاران جای دیگر کاربردی هستند و مورد استفاده قرار می‌گیرند.
صفات بسیار جالب و کارا کننده موکاپ ها:
۱. نمایش تمام جزئیات
یکی از تفاوت‌ها موکاپ و استفاده از طراحی بر روی کاغذ این است که با استفاده از موکاپ طراح می‌تواند تمام جزئیات طرح مانند رنگ, سایز, جنس و دیگر جزئیات را نمایش دهد و بنابراین مشتری می‌تواند به خوبی آن را درک کند و تصمیم نهایی را راحت تر بگیرد.
 به عنوان مثال اگر طراح بخواهد یک کارت یا هر طرح خاص دیگری را تولید کند، ایجاد کردن تجسم ذهنی برای مشتری حتی توسط طراحی روی کاغذ دشوار خواهد بود و مشتری نمیتواند آن را درک کند، بنابراین در صورت نبود موکاپ این طرح مورد استقبال قرار نخواهد گرفت.
۲. اعمال تغییرات در کوتاه‌ترین زمان ممکن
از دیگر مزایای موکاپ میتوان به امکان ویرایش سریع تک تک اجزای تصویر اشاره نمود. اگر در بین کار ایده ای جدید به ذهن شما برسد و یا بخواهید به هر دلیلی تغییری در طرح خود به وجود آورید، به راحتی می‌توانید آن را با استفاده از فتوشاپ در کوتاه ترین زمان اعمال کنید.
حتی می‌توانید نور را کنترل نموده یا پس زمینه را تغییر دهید و وجود یا عدم وجود المان‌ها مختلف در تصویر را تعیین کنید.
 بنابراین موکاپ از انعطاف زیادی برخوردار است و به همین دلیل در بین طراحان از محبوبیت بالایی برخوردار است.

به همین جهت است که از موکاپها جهت طراحی قالب  موکاپ پست استوری اینستاگرام استفاده میشود

از این فایل میتونید صدها قالب پست و استوری اینستاگرام را دریافت نمایید

۳. جلب رضایت مشتری
با استفاده از موکاپ میتوانید طرح مورد نظر خود را بر روی جسم موردنظر چاپ و مشاهده نمایید.
گاهی ممکن است مشتری از شما درخواست طرحی را داشته باشد که بخواهد آن را بر روی جسم خاصی چاپ کند.
به عنوان مثال طراح لباسی بخواهد طرحی را بر روی لباس چاپ کند یا صاحب یک کافی شاپ بخواهد لوگوی مربوط به کافی شاپ خود را بر روی ظروف یا لیوان های کافی شاپ خود چاپ کند یا در ساده ترین حالت محصول شما یک کارت ویزیت باشد.
شما در این صورت طرحی را برای چاپ بر روی آن جسم مورد نظر طراحی میکنید و فکر میکنید مناسب است.
اما ممکن است با نشان دادن آن طرح به مشتری مورد استقبال قرار نگیرد، زیرا مشتری نمیتواند آن طرح را به خوبی بر روی جسم مورد نظر تصور کند.
کاری که با استفاده از موکاپ میتوانید انجام دهید این است که طرح مورد نظر خود را بر روی همان جسم چاپ کنید.
 به عنوان مثال لوگوی مورد نظر کافی‌شاپ را بر روی یک لیوان چاپ می‌کنید و به مشتری نشان می‌دهید.
 در این صورت امکان رضایت مشتری بسیار بالا میرود در نتیجه کمک بسیار زیادی به کسب‌وکار شما خواهد شد
۴- دست برتر استفاده کنندگان از موکاپ

با استفاده از موکاپ میتوانید در رقابت با رقیب هایتان پیروز شوید. به این دلیل که شما در فرایند طراحی با استفاده از موکاپ، میتوانید همه مشکلات را قبل از اینکه به مرحله چاپ برسانید مشاهده و رفع کنید، و حتی محتواهایی فراتر از تصور کاربر وبا کیفیت باورنکردنی خلق کنید.
در صورتی که دیگر رقبای شما ممکن است پس از چاپ محصول اولیه مشکلاتی را مشاهده کنند که برای رفع آن ها ممکن است لازم باشد دوباره هزینه  و زمان زیادی صرف کنند.
در حالی که شما هنگامی محصول را چاپ میکنید که از اطمینان کافی برخوردار هستید و مشکلی برای رفع کردن وجود نخواهد داشت.
۵-قابلیت مشاهده ۳بعدی طرح و محصول یا محتوای تولیدی:
یکی از بهترین قابلیت های موکاپ این است که می‌توان طرح مورد نظر را به صورت سه بعدی مشاهده کرد.
به این گونه که کارت ویزیت چاپ شده یا لوگو طراحی شده توسط مشتری از تمام زوایا مورد بررسی قرار میگیرد.

 به عنوان مثال اگر بخواهید طرحی برای بسته بندی یک محصول ایجاد کنید، میتوانید همه ی سمت‌ها آن را در نظر بگیرید و پس از طراحی، از هر زاویه و طرفی آن را به مشتری نشان دهید.به عکس زیر دقت نمایید.
مواردی که ذکر شد از مهم ترین دلایل علاقه ی طراحان به موکاپ ها هستند.
همچنین همانطور که ذکر کردیم  پایه و اساس همه ی فایل ها موکاپ اسمارت آبجکت ها میباشند و موکاپی وجود ندارد که از اسمارت آبجکت استفاده نکرده باشد.
 اسمارت آبجکت ها یک قابلیت کاربردی در فتوشاپ هستند که به ما امکان می دهند یک ویرایش غیر‌مخرب روی تصاویر داشته باشیم.
آموزش تصویری ویرایش و استفاده از موکاپ ها جهت خلق طرح های جذاب را در ادامه از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید