canvaproاینستاگراماینستاگرام مارکتینگتبلیغاتتجارتتلگرامتولید محتواتولید محتوای اینستاگرامشبکه های اجتماعیطراحی پست کلیه شبکه های اجتماعیطراحی پست و استوری اینستاگرامطراحی سایتفونتکانوا حرفه ای فارسیکسب درآمد آنلاینگرافیکمارکتینگ

10 راه برای جلوگیری از ظاهر یکسان طرح ها در کانوا حرفه ای

روشهای ایجاد سریع چیزهای منحصر به فرد در کانوا حرفه ای

اگر عاشق طراحی از روی الگوها هستید ، آیا تا به حال نگران بوده اید که تمام طرح های شما یکدست به نظر برسند؟

اگر با Canva آشنا هستید و از آن در محل کار خود استفاده می کنید ، ممکن است قبلاً به این موضوع فکر کرده باشید. خبر خوب – شما به راحتی می توانید از شبیه شدن طرح های خود جلوگیری کنید.

الگوها یک نقطه شروع عالی برای طراحی هستند ، اما تغییر انواع المانهای ساده مانند سبک ، عکاسی ، فونت ها و رنگ ها می تواند ظاهر و تیپ جدیدی به طرح شما ببخشد.

به عنوان بخشی از برخی از برنامه های هیجان انگیز که در سایت داریم میخاهیم تا طراحی های شمارا به طرز شگفت انگیزی ساده کنیم ، طی چند نوشته آینده به مشکلات رایج طراحی می پردازیم.

در اینجا ما به شما نشان خواهم داد که چگونه می توانید از افتادن در دام طرح های تکراری اجتناب کنید ، اما همچنان سبک شخصی خود را حفظ کنید. فقط چند ایده خلاقانه وجود دارد که باید آنها را امتحان کنید:خوب بریم به سراغ اولین ایده از کل 10 راه برای جلوگیری از ظاهر یکسان طرح ها  که میخواهیم در این نوشته برای شما موشکافانه تجزیه و تحلیل نماییم.

این گونه طراحی ها اغلب با عنوان مبهم “طرح های غنی و با ارزش ” گروه بندی می شوند ، سبک های طراحی تاریخی منبع غنی الهام بخش جهت ایجاد یک طرح فوق حرفه ای و کارآمد هستند.

برخی از سبک های خاصی که ممکن است در مورد آنها شنیده باشید شامل Art Deco (1920s) ، Art Nouveau ، Bauhaus و Victorian و سایر موارد است. هر کدام ظاهر و ویژگی های خاص خود را دارند. اگر برای پروژه شما مناسب است ، می توانید طرح هایی ایجاد کنید که این سبک ها را برای ظاهر معتبر تکرار کنید ، یا می توانید عناصری را انتخاب کنید که الهام بخش شما هستند – مانند طرح ، شکل ، رنگ یا سبک های تایپوگرافی.

بیایید به دو مجموعه مثال فوق نگاه دقیق تری کنیم.

ابتدا ، ما چند نمونه از الهام گرفته از Art Deco از شرکت کاغذ وست مینستر و فرانک رودریگز را در اختیار داریم . این قطعات از نقوش متمایز جنبش دکو مانند حاشیه ها و تزئینات پیچیده استفاده می کنند. 

حروف چاپی تیز ، براق و هندسی ؛ و یک پالت رنگ طلایی و سیاه. با این حال ، توجه داشته باشید که در حالی که این مثالها هر دو از عناصر دوران هنر دکو استفاده می کنند ، آنها دو تفسیر متفاوت از جنبش هستند. ترکیب و تطبیق عناصر تاریخ هنر می تواند طراحی شما را منحصر به فرد و جذاب کند.

نکته و توضیح مهم این قسمت : (هنر تزیینی یا آر دکو (به فرانسوی: Art déco) یا بنا به تلفظ انگلیسی، آرت دکو، یک سبک و جنبش هنری در معماری، هنرهای تجسمی و طراحی است که برای نخستین بار در فرانسه پیش از جنگ جهانی اول ظاهر شد. واژه آرت دکو کوتاه شدهٔ عبارت «آر دکوراتیف» برگرفته از «نمایشگاه بین‌المللی هنرهای تزئینی و صنعتی مدرن» است که در سال ۱۹۲۵ در پاریس برگزار شد.شناسهٔ این سبک به‌کارگیری اشکال هندسی دقیق و جسورانه و رنگ‌های روشن است و آمیخته‌ای است از نوگرایی و طراحی‌های زینتی و گران‌بها. این جنبش که سال‌های اوج آن دههٔ ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ میلادی بود، بر معماری، تزیینات داخلی، مُد، جواهرات و طراحی صنعتی تأثیر گذاشت.)
1_LookToPast

شرکت کاغذ وست مینستر / فرانک رودریگز

مثال دیگر این دو قطعه از شرکت تلگرام کاغذ است که از طراحی 1950 در اروپا الهام گرفته شده است. این مثالها عناصری مانند بافتهای ناراحت کننده ، پالتهای غنی و نوع پر جنب و جوش و گویا را درست از دهه 50 برای ایجاد طرحهای عجیب و جذاب ترسیم می کنند.

اما باز هم توجه داشته باشید که در حالی که این دو قطعه از جهات مختلف زیر یک چتر قرار می گیرند ، هر دو عناصر منحصر به فردی از عصر/جنبش را برای تولید راه حل های اصلی گرفته اند. تحقیقات زیادی در مورد تاریخ هنر انجام دهید و عناصر را با هم ترکیب کنید تا ببینید چه مفاهیم اصلی را می توانید به دست آورید.

1_LookToPast2

طرح هایی از شرکت کاغذ تلگرام

اکنون ، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه این طرح ها در Canva حرفه ای به نظر می رسد. با استفاده از یک الگو ، من دو پست مختلف در رسانه های اجتماعی ایجاد کرده ام: یکی با حس یکپارچه سازی با سیستم عامل ، و دیگری بیشتر با نوع قدیمی یا کلاسیک.

فروش بهاری

طراحی شبیه شرکت کاغذ تلگرام

02. نگاهی به گذشته ، قسمت 2: ترکیب سبک های طراحی دوره های مختلف برای یک ظاهر منحصر به فرد

ترکیب سبک های گرافیکی در دوره های مختلف – انتخاب و انتخاب ویژگی هایی که مناسب پروژه خاص شما است – یکی دیگر از راه های آسان برای الهام گرفتن از طراحی و آزمایش سبک هایی است که معمولاً از آنها استفاده نمی کنند.

بعلاوه ، این رویکرد به شما کمک می کند تا یک طرح متمایز ایجاد کنید که ظاهر خود را داشته باشد ، زیرا شما عناصر سنت های مختلف طراحی را که مکمل یکدیگر هستند ، اما هنوز معمولاً با هم نمی بینید ، مخلوط می کنید.

برای طراحی لوگوی زیر ، جو وایت از این رویکرد برای جلوه ای زیبا استفاده کرده است. تأثیرات هنر دکو – اشکال هندسی و تزئینات خطی دقیق – در نگاه اول آشکار است. 

شما میتوانید از فونت های شکسته فارسی جهت طرحی شبیه این طرح بهره گیرید .مهم ایده طرح میباشد که ما در اینجا برایتان بیان میکنیم .

اما اگر به گزینه های تایپوگرافی برای این طرح نگاه کنید ، متوجه می شوید که هم san serif با لبه گرد و هم سناریو دارای احساس یکپارچه سازی با سیستم عامل صنعتی هستند که بیشتر از دهه 20 و 50 یادآور دهه 1940 و 50 است. این ترکیب به ویژه برای برندی مناسب است که بر زندگی لوکس و شهری تأکید دارد.

بهانس/جو وایت

بهانس/جو وایت

نکته مهم در اینجا این است که اجازه دهید از تاریخ هنر الهام بگیرید ، نه اینکه مستقیماً از سبک های دوران کپی کنید. یک تکنیک خوب این است که نمونه هایی را که دوست دارید بیابید و عناصری را که بیشتر دوست دارید و کدام ها را دوست ندارید بنویسید .

شاید شما عاشق پالت هستید اما از انواع حروف استفاده شده واقعاً خوشتان نمی آید. سپس با ترکیب و تطبیق این عناصر آزمایش کنید – از یک پالت با تصویر دیگری استفاده کنید ، سپس آن را کاملاً معکوس کنید.

در نهایت با مجموعه ای از قطعات طراحی منحصر به فرد و شیک به پایان خواهید رسید. نمونه های پیدا شده خود را مدرن کنید ، به آنها یک جلوه شخصی و منحصر به فرد بدهید و آنها را با نیاز خود مطابقت دهید.

03. سادگی و پیچیدگی را آزمایش کنید

اگر سبک پیش فرض شما ظاهری مینیمالیستی و کم رنگ است ، عمداً سعی کنید یک طرح دقیق و تزئین شده ایجاد کنید. و برعکس: اگر همه به دنبال تزئینات و زیور آلات هستید ، خود را مجبور به ساده سازی کنید. 

بیرون آمدن از محدوده راحتی شما می تواند به شما در پیشرفت به عنوان یک طراح کمک کند – و ممکن است از آنچه می توانید یاد بگیرید و هنگام انجام یک کار جدید انجام دهید شگفت زده شوید.

در اینجا نمونه ای از دو طراح است که دو رویکرد بسیار متفاوت را در مورد یک موضوع در پیش گرفته اند: یکی ساده و زاویه ای ، با حداقل جزئیات. دیگری پیچیده تر ، با جزئیات پیچیده و جسورانه محور .

سادگی پیچیدگی 1

طرح 1 کاوشیک بادرینارایانا

هرچند که آنها تفاوت های اساسی با یکدیگر دارند ، اما هر دو سبک – طرح های مینیمال و پیچیده تر – باعث ایجاد طرح های موثر و جذاب  جهت دست یابی به یک ایده ناب از  می شوند. آزمایش با افزودن یا حذف جزئیات و دیدن تأثیر آن می تواند کلید طرح های متنوع ، جالب و پویا باشد.

سادگی پیچیدگی 2

طرح 2 جرد جیکوب

شما می توانید همین کار را برای سرگرمی یا تمرین امتحان کنید: موضوعی را انتخاب کنید که مورد علاقه شماست ، سپس از آن به عنوان نقطه شروع برای آزمایش و مقایسه سبک های مختلف طراحی استفاده کنید. 

عناصر را اضافه کنید یا آنها را بردارید ، فقط سعی کنید خارج از چارچوب و به شیوه ای اساسی جدید فکر کنید.

در نظر بگیرید که چگونه این اصل در Canva اعمال شده است. با حذف تصویر پس زمینه و تنظیم مجدد متن ، تفاوت پیچیدگی و سادگی بین این دو دعوت نامه بسیار زیاد است.

جشن تولد

جرد جیکوب

04. از اشیاء آشنا به روشهای غیر منتظره استفاده کنید

آیا بارها و بارها خود را با استفاده از همان تصاویر به همان شیوه های قدیمی پیدا کرده اید؟ با استفاده از اشیاء قابل تشخیص به طرق شگفت انگیز ، یک جهش خلاقانه ایجاد کنید. 

درست مانند این که استعاره یا بازی بر روی کلمات به نوشتن ادویه جان می بخشد ، تفسیر غیر منتظره به یک تصویر یا شی آشنا می تواند علاقه مضاعفی را ایجاد کند و طرحی چشم نواز ایجاد کند.

سعی کنید درمورد مواردی که موضوع  شما با آن ارتباط دارد فکر کنید ، روابط و ارتباطاتی را که بین دو عنصر کاملاً متفاوت یا مشابه یافت می شود در نظر بگیرید.

بیایید به سه پوستر که دقیقاً این کار را انجام می دهند نگاه کنیم.

این پوسترها توسط کارلوس زامورا ، پنتاگرام و لمل یوسی ، هریک روابط هوشمندانه ای را در ارتباطات خود پیدا می کنند و آنها را برای ایجاد طرح های معنی دار و جذاب جفت می کنند.

 این پوسترها بر اساس اشکال رابطه پیدا کرده اند – منحنی نوارهای فیلم شبیه منحنی بستنی نرم است ، چرخ دوچرخه کاملا با روکش های منهول نیویورک مطابقت دارد ، فاصله بین انگشتان به سمت داخل باریک می شود درست مانند بازویی که به بالا می رود و غیره.

اگر به دنبال چیزی کاملاً متفاوت برای طراحی خود هستید ، سعی کنید از اشیاء آشنا به روشهای غیر منتظره برای ایجاد ارتباطاتی درست و بجا و مرتبط با موضوع پیج یا کسب و کارتان  استفاده کنید که واقعاً توجه شما را به خود جلب می کند. اندکی تفکر دراین زمینه می تواند به شما کمک کند یک طراحی واقعاً منحصر به فرد ایجاد کنید که حتی شما قبلاً آن را ایجاد نکرده اید.

4_ غیر منتظره

کارلوس زامورا / پنتاگرام / لیمل یوسی

05. فونت مورد علاقه خود را فراموش کنید

اگر میخواهید یک ایده خوب از 10 راه برای جلوگیری از ظاهر یکسان طرح ها براتون میسر بشه اگر یک فونت دلخواه (یا پنج یا 20) داشته باشید باید در اینجا سعی کنید اونارو کنار بگذارید. بسیاری از طراحان علاقه خاصی به فونت های خاص دارند و مشکلی نیست که از آنها در زمان مناسب پروژه خاصی استفاده کنید. 

اما اگر به طور پیش فرض آن فونت ها را همیشه در طراحی هایتان استفاده  می کنید ، وقت آن است که همه چیز را با هم مخلوط کنید. تایپوگرافی بخش مهمی از طراحی گرافیک است ، به طوری که شما نمی خواهید همه پروژه های شما شبیه بهم مثل یک کارخانه  کپی وار طرح هایتان مشابه  یکدیگر باشند.

مطمئن نیستید که فونت های جدید را از کجا پیدا کنید ، یا پول مسئله ای است؟ منابع زیادی از فونت های رایگان یا پرداختی که می خواهید برای استفاده شخصی و تجاری وجود دارد. 

دو مورد از آنها عبارتند از: Font Squirrel (همه رایگان ، تجاری) و Lost Type (برای مصارف شخصی و گزینه های استفاده تجاری با قیمت مناسب). برای طراحی وب ، Google Fonts و TypeKit هر دو دارای فونت وب رایگان هستند.

Lost Type Co-op

Lost Type Co-op

اگر واقعاً مشتاق تولید طرح هایی هستید که کاملاً منحصر به چیزی است که معمولاً ایجاد می کنید ، استفاده از فونت های مورد علاقه خود را ممنوع کنید. یک بعدازظهر را صرف شکار برخی از موارد جدید کنید و یک فهرست جدید برای خود تهیه کنید ، بنابراین دفعه بعد که به سراغ تهیه انواع آن بروید ، مانند یک بچه در شیرینی فروشی خواهید بود. 

با همه گزینه های تایپوگرافی جدید که می توانید از بین آنها استفاده کنید ، در اسرع وقت آنها را فراموش خواهید کرد.در  زبان فارسی در حدود 100تا فونت زیبا در اینجا در پایان نوشته برایتان بارگذاری کردیم تا در طراحی هایتان از آنها برایگان بهره جویید.

06. از عکس های موجود ، تصاویر و بردارها به میزان کم استفاده کنید

منابع طراحی بسیار زیادی وجود دارد ، چه رایگان و چه پولی ، و بسیاری از طراحان کتابخانه ای از تصاویر و گرافیک دارند که در صورت نیاز می توانند از آن استفاده کنند. هیچ مشکلی در این مورد وجود ندارد ، اما (تقریباً مانند معمای فونت مورد علاقه) ، هنگامی که متوجه می شوید بارها و بارها به همان منابع برمی گردید ، ممکن است طرح های شما کمی شبیه هم به نظر برسند.

بازار خلاق

بازار خلاق

بله ، منابع مختلف می توانند زمان زیادی را ذخیره کنند ، اما اگر محدوده زمانی و محدوده پروژه شما اجازه می دهد ، باید تصاویر و گرافیک های خود را ایجاد کنید تا به مشتری/رئیس/خود یک طراحی اصلی و منحصر بفرد تحویل بدهید.

یا ، اگر واقعاً برای زمان محدود شده اید ، سعی کنید منبع دریافت عکس هایتان را سفارشی یا تطبیق دهید تا چرخش خود را روی آن بگذارید و ظاهری متفاوت از نحوه استفاده از آنها   داشته باشید.

07. آنالوگ بروید: ابتدا طرح دهید

این روزها طراحان گرافیک ابزارها و برنامه های قدرتمندی برای ایجاد طرح های دیجیتالی دارند. از رایانه های فوق سریع تا نرم افزارهای پیچیده ، طراحان می توانند طرحهای کاملاً مفید و زیبایی را بدون لمس مداد و کاغذ ایجاد کنند. 

اما این بدان معنا نیست که آنها باید منحصراً به آن ابزارها تکیه کنند. زیرا با استفاده از ابزارهای یکسان هر روز ، اینگونه است که ما هر روز در دام تولید محتوای یکسان قرار می گیریم.

دریبل / آدام تراجسر

دریبل / آدام تراجسر

ترسیم طرح قبل از انتقال به رایانه دارای مزایای متعددی است:

  • می توانید به سرعت طرح ها و مفاهیم مختلف را امتحان کنید (و بهترین آنها را فیلتر کنید) بدون اینکه زمان زیادی را به ارائه آنها در نرم افزارهای طراحی اختصاص دهید.
  • شما می توانید ایده های خود را با حداقل تلاش و تأیید اولیه دریافت کنید ، بنابراین وقت خود را بر روی طرح های رد شده تلف نکنید.
  • شما می توانید یک پد طرح کوچک و مداد یا قلم در هر جایی ، در جیب یا کیف خود حمل کنید-همیشه در دسترس است ، زمانی که به آن نیاز دارید تا ایده لحظه ای را ثبت کنید-خواه در حال ملاقات با مشتری باشید ، اتوبوس شلوغ یا لذت بردن از اوقات فراغت خودتان ایده های جذاب را با کشیدن یک اسکچ اولیه ثبت کنید.
دریبل/مایک جونز

دریبل/مایک جونز

طرح اولیه همچنین می تواند به شما در جلوگیری از اتکا به همان جریان کار دیجیتالی قدیمی ، تزریق ایده ها و رویکردهای جدید به طرح های شما کمک کند. به خاطر داشته باشید: برای استفاده از ترسیم به عنوان یک ابزار طراحی ، لازم نیست که مهارت خاصی در طراحی داشته باشید. 

حتی لازم نیست این طرح ها آنقدر خوب به نظر برسند ، مخصوصاً اگر از آنها برای طوفان فکری و برنامه ریزی خود استفاده می کنید.

نکته اصلی این است که روال عادی تفکر خود را مختل کنید ، بنابراین برداشتن یک مداد و کاغذ و فقط اجازه دادن به ذهن خود برای چرخیدن در طرح های جدید می تواند بهترین راه برای رسیدن به مسیر طراحی های منحصر به فرد باشد.

08. آنالوگ بروید ، قسمت 2: چیزی را که با دست کشیده یا دست ساز است به طرح نهایی خود اضافه کنید

هشتمین ایده ما از 10 راه برای جلوگیری از ظاهر یکسان طرح ها  به مخلوط کردن طرح های دستی و دیجیتالی ختم میگردد.

اگر تجربه کار با وسایل هنری سنتی مانند طراحی یا نقاشی (یا دسترسی به کسی که این کار را انجام می دهد) دارید ، یکی از بهترین راه ها برای افزودن یک مرکز واقعاً منحصر به فرد به پروژه طراحی خود ، ایجاد یک تصویر یا حروف طراحی شده با دست است.

کل طرح (مانند کارت تبریک یا پوستر) ممکن است دست ساز یا دستی طراحی شده باشد ، یا فقط عناصر خاصی باشد. رویکرد شما هرچه باشد ، می توانید مطمئن باشید که طرح خود را در هیچ جای دیگر نخواهید دید.

بیایید در مورد دو روش موثربرای انجام این کار بحث کنیم.

اول از همه ما تصاویر مکمل داریم. همانطور که در این مجموعه تبلیغاتی از سارا موریس مشاهده می شود ، عناصر گرافیکی فوق العاده ساده با عناصر عکاسی ترکیب شده اند تا طرحی جدید ، سرگرم کننده و عجیب ایجاد کنند. 

چند مورد را انتخاب کنید  ، آنها را در رایانه خود اسکن کنید و ببینید جفت شدن آنها با عناصر دیجیتالی چه کاری می تواند برای شما انجام دهد.

غذا

سارا موریس

یکی دیگر از راههای فوق العاده آسان برای جفت کردن عناصر آنالوگ و دیجیتال استفاده از انواع دست ساز است. این دو مثال از کلمنت گوبلز و دومنیکو کامینیتی را بررسی کنید که از حروف خطی serif mill با حروف خطی کمتر و دست سازتر استفاده می کنند.این ایده یکی از بهترین ها در بین 10 راه برای جلوگیری از ظاهر یکسان طرح ها بنظر من طبقه بندی میگردد.

 این که آیا شما از یک فونت از پیش ساخته استفاده می کنید یا وقت می گذارید تا بنشینید و یک قطعه کپی را دست نویس کنید بردارید  ، جفت کردن برخی از انواع دست ساز با انواع سنتی serif یا sans-serif حروف برجسته می تواند به طرح شما جلوه ای اصلی و جذاب بدهد که منحصر به فرد برای طراحی خود باشید.

AnalogDigital2

کلمنت گوبلز / دومنیکو کامینیتی

09. قالب های خود را سفارشی کنید (یا خودتان بسازید)

الگوهای طراحی کاربردهای خود را دارند – به عنوان مثال ، برای به دست آوردن ابعاد مناسب برای طرح چاپ یا صرفه جویی در وقت اگر به طور منظم بر روی پروژه های تأسیس شده ، مانند خبرنامه شرکت خود کار می کنید جهت انتخاب ایده های موضوع 10 راه برای جلوگیری از ظاهر یکسان طرح ها  بسیار مفید خواهد بو

اما اگر از الگوی کاملاً طراحی شده ای که آنلاین پیدا کرده اید استفاده می کنید و تغییری در آن ایجاد نمی کنید ، می توانید مطمئن باشید که در جایی کپی دقیق طرح شما در اطراف شما مرتبا چشم مشتریان یا افراد هدف طرح را جذب نکرده  است.

بنابراین اگر می خواهید در زمان خود صرفه جویی کنید ، به جای استفاده از الگوها به همان روشی که صدها طراح دیگر دارند ، چند گزینه جایگزین دارید:

  •  قالب خود را ایجاد یک فایل اصلی (که در آن به راحتی می توانید محتوا را وصل کنید و عناصری مانند عکس و پالت رنگ را تغییر دهید) برای طرح هایی که در یک برنامه منظم تولید می شوند ، مانند مجلات ، روزنامه ها یا ایمیل ها ، بسیار منطقی است. داشتن یک طرح بندی اولیه به شما امکان می دهد زمان بیشتری را صرف خلاقیت با محتوای جدید کنید.
  • اگر از الگوی موجود استفاده می کنید ، تغییرات کافی را در آن ایجاد کنید تا به عنوان اصلی قابل تشخیص نباشد. به این ترتیب ، از مزایای شروع به کار ، اما ظاهر و عملکرد یک طرح سفارشی برخوردار می شوید.
Canva

Canva

ابزارهایی مانند Canva حرفه ای ایجاد طرح های سفارشی را به قدری آسان می کند که دیوانه خواهید بود تا به الگوهای خود دست نزنید. گزینه ها ، رنگ ها ، ترکیب انواع و غیره را کاوش کنید و طرح خود را کاملاً با نیازهای خود تنظیم کنید. سعی کنید به یک الگو به عنوان یک قدم برای طراحی توجه کنید که با نیازهای شما مطابقت دارد.

10. تفاوت بین کپی و الهام را بیاموزید

مطالعه آثار طراحان دیگر یکی از بهترین روش ها برای الهام گرفتن و یادگیری سبک ها و تکنیک های مختلف است. و از نظر الهام هم در فضای مجازی و هم در اینترنت کمبودی وجود ندارد

– استعدادهای زیادی در طراحی و تصویرسازی در سایت های رسانه های اجتماعی مانند Dribbble و Instagram وجود دارد .

هنرمندان همیشه از یکدیگر الهام گرفته اند. آیا تا به حال دانش آموزانی را دیده اید که در موزه ها نشسته اند و نقاشی های استادان قدیمی را کپی می کنند؟

 آنها تکنیک خود را با بازتولید موفقیت های دیگر هنرمندان بهبود می بخشند. اگر می خواهید همان کار یک طراح گرافیک را انجام دهید ، باید مراقب باشید.

امتحان مجدد طرحی که به عنوان یک تمرین شخصی تحسین می کنید ، می تواند تمرین خوبی باشد ، اما باید مراقب باشید که به طور تصادفی جنبه های منحصر به فرد کارهای دیگر طراحان را در کارهای عمومی یا حرفه ای خود وارد نکنید.

 نه تنها آن سرقت ادبی است ، بلکه می توانید مطمئن باشید ، از آنجا که همه چیز به صورت آنلاین تمام می شود ، کسی متوجه آن می شود. اگرچه چیزی به نام اصالت کامل وجود ندارد ، اما بین تأثیرپذیری از یک طراح دیگر و کپی کامل تفاوت وجود دارد.

فلیکر/آستین کلون

فلیکر/آستین کلون

آستین کلون ، نویسنده کتاب پرفروش نیویورک Tim es like artist ، حرفهای زیادی برای گفتن در این زمینه دارد. در اینجا گزیده ای مربوط به بحث را برایتان می آوریم : 

“فقط سبک را نبینید ، تفکر پشت سبک را بدزدید. شما نمی خواهید شبیه قهرمانان دیگران باشید ، می خواهید شبیه قهرمانان خود باشید.

دلیل کپی کردن قهرمانان و سبک آنها این است که شاید بتوانید به نوعی نگاهی به ذهن آنها بیاندازید. این همان چیزی است که شما واقعاً می خواهید – شیوه نگاه آنها به جهان را برای طراحی های خودتان شخصی سازی کنید.

اگر شما فقط سطح کار کسی را تقلید کنید بدون اینکه بفهمید از کجا آمده است ، کار شما هرگز چیزی جز یک بازی حذفی  در طولانی مدت نخواهد بود. “

به طور خلاصه ، در اینجا یک قطعه نقل قول دیگر از کلون برایتان شاید جالب باشد:

“در برخی موارد ، شما باید بجای تقلید قهرمانان خود به الگوبرداری  از آنها بروید …

تقلید به معنای کپی برداری است. الگوبرداری زمانی است که تقلید یک قدم جلوتر برود و به چیزهای شخصی شما نفوذ کند. “

از بین مطالب بازاریابی ، گرافیک رسانه های اجتماعی ، اسناد شرکت و بقیه – فکر کردن به ایده های خلاقانه مختلف دشوار است. پس مجددا این 10 راه برای جلوگیری از ظاهر یکسان طرح ها رو مرور نمایید و سعی کنید با فهم بیشتر آنها اونارو در طراحی هاتون بیشتر بکار گیرید.

امیدوارم این ایده ها برایتان مفید و موثر بوده باشند.

موفق و موید و پیرو ز و سربلند باشید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید