آدوبی فتوشاپایلوستریتورتبلیغات

۱۰عدد از مهمترین نرم افزارهای شرکت ادوبی ایالات متحده

تولید کننده نرم افزارهای غول گرافیکی دنیااز مهمترین نرم افزارهای تکنولوژی گرافیکی شرکت آدوبی آمریکا در قرن ۲۱ به موارد زیر میتوان اشاره کرد:


1-آدوبی فتوشاپ

این نرم افزار یک انتخاب عالی برای طراحی گرافیک. چه پوستر، بسته بندی، بنر و چه وب سایت است.
 پروژه های طراحی گرافیکی اصولا با فتوشاپ شروع می شوند. ترکیب عکس ها، گرافیک و متن برای ایجاد تجربه های بصری جدید دراین نرم افزار اغواکننده است.
طرح ها را فقط با یک کلیک انتخاب کنید. و آزمایش با رنگ ها و اثرات گوناگون را بررسی و طراحی کنید.
فتوشاپ نیز در آی پد شما در دسترس است. با فایل های PSD تمام عیار، رتوش تصویر، ترکیب های پیچیده و برس هایی که می توانند با انگشت شما یا مداد اپل هدایت شوند. کار بر روی دسکتاپ، روی آی پد و حتی آفلاین:
تمام پروژه ها با ابر همگام سازی می شوند. بنابراین شما می توانید کار خود را بر روی هر دستگاه ادامه دهید.
ادوبی فتوشاپ یک ویرایشگر گرافیک raster است که توسط شرکت ادوبی برای ویندوز و مک او اس توسعه و منتشر شده است.
در ابتدا در سال ۱۹۸۸ توسط توماس و جان نول ایجاد شد. از آن زمان، این نرم افزار نه تنها در ویرایش گرافیک raster، بلکه در هنر دیجیتال به استاندارد صنعت تبدیل شده است.
نام این نرم افزار به این ترتیب تبدیل به یک علامت تجاری عمومی شده است، که منجر به استفاده از آن به عنوان یک فعل (به عنوان مثال “به فتوشاپ یک تصویر”، “فتوشاپ”، و “مسابقه فتوشاپ”و.. اشاره نمود.
. فتوشاپ از فرمت های فایل PSD و PSB خود برای پشتیبانی از ویژگی هایش استفاده می کند.
 علاوه بر گرافیک raster، فتوشاپ توانایی های محدودی برای ویرایش یا رندر گرافیک متن و برداری (به ویژه از طریق مسیر کلیپ برای دومی)، و همچنین گرافیک و ویدئو سه بعدی دارد.
 مجموعه ویژگی های آن را می توان با افزونه ها گسترش داد؛ برنامه های deve … . ادوبی فتوشاپ یک ویرایشگر گرافیک raster است که توسط شرکت ادوبی برای ویندوز و مک او اس توسعه و منتشر شده است.
طرح نامگذاری فتوشاپ در ابتدا بر اساس شماره های نسخه بود. با این حال، در اکتبر ۲۰۰۲ (به دنبال معرفی برندسازی کریتیو سوئیت)، هر نسخه جدید فتوشاپ با “CS” به علاوه یک عدد تعیین شد؛
 به عنوان مانند، هشتمین نسخه اصلی فتوشاپ فتوشاپ CS و نهم فتوشاپ CS2 بود. فتوشاپ CS3 از طریق CS6 نیز در دو نسخه مختلف توزیع شد:
استاندارد و توسعه یافته. با معرفی برندسازی کریتیو ابر در ژوئن ۲۰۱۳ (و به نوبه خود، تغییر پسوند “CS” به “CC”)، طرح صدور مجوز فتوشاپ به عنوان مدل اجاره خدمات به نرم افزار تغییر یافت.
در کنار فتوشاپ، ادوبی همچنین عناصر فتوشاپ، اتاق سبک فتوشاپ، فتوشاپ اکسپرس، فتوشاپ فیست، فتوشاپ اسکچ و فتوشاپ میکز را توسعه و منتشر می کند.
تا نوامبر ۲۰۱۹، ادوبی همچنین نسخه کاملی از فتوشاپ را برای آی پد منتشر کرده است و در حالی که در ابتدا محدود بود، ادوبی قصد دارد ویژگی های بیشتری را برای آی پد به فتوشاپ بیاورد.
در مجموع، آنها به عنوان “خانواده فتوشاپ ادوبی” شناخته میشوند.

 

2-آدوبی این‌دیزاین

نرم‌افزار  )InDesign این دیزاین ) به عنوان قویترین  نرم‌افزار گرافیکی صفحه‌بندی و نشر رومیزی دردنیا شناخته می‌شود.
این نرم‌افزار جایگزین عالی  برای تمام نرم‌افزارهای پیش از خود (مانند کوارک اکسپرس و…) در زمینه صفحه آرایی است.
اکنون در ایران و سایر کشورها نرم افزار ایندیزاین برای طراحی و صفحه‌بندی ونشر روزنامه‌هاو مجلات و کتاب‌ها، وایبوک ها (کتاب‌های الکترونیکی) تقویم ها وسالنامه ها و بروشورهای تبلیغاتی، کاتالوگ‌های بزرگ وبنرهای طراحی شده عظیم و سایر طرح های نشری و … استفاده می‌شود.
ایندیزاین، مانند نرم‌افزار ایلوستریتور نرم‌افزاری بر پایه Vector میباشد اما آنچه ایندیزاین را از ایلوستریتور برتر می‌سازد قدرت بالای آن در طراحی و صفحه‌بندی ونشر پروژه‌های حجیم و بزرگ  است.
طراحان برای ساخت یک پوستر یا یک کاتالوگ چند صفحه‌ای از نرم‌افزار ایلوستریتور استفاده میکنند.
ولی  زمانی که تعداد صفحات قابل نشر ما بالاتر می‌رود، نرم‌افزار ایلوستریتور دیگر پاسخگوی نیاز مانبوده.ودر اینجاست که نرم‌افزار ایندیزاین با توانایی های عظیم خود قدرت نمایی میکند.
یکی دیگر از ویژگی‌های مهم نرم‌افزار ایندیزاین پشتیبانی ازفرمت  نرم‌افزارهای Photoshop و Illustrator است.
این قابلیت به طراحان  وکاربران این فرصت را میدهد تا فایل‌ها و طرح‌هایی که در فتوشاپ یا ایلوستریتور طراحی کرده‌اند را به  آسانی و بدون دردسر ونگرانی و بدون افت کیفیت و با پایین‌ترین حجم ممکن به این نرم‌افزار انتقال دهند.

 

3-ادوبی انیمیت

در دنیای طراحی-گرافیکی و دنیای تخصصی تصویرسازی  ،  نسبت به سایر تصاویر متحرک شناخته شده قطعا انیمیشن‌ها بسیار پررنگ تر هستند .
برای طراحی عالی یک انیمیشن علاوه بر خلاقیت و توانایی های فردی بکارگیری نوع نرم افزارهای مورد استفاده نیزبسیار نقش اساسی در کیفیت خروجی طرح ما خواهد داشت.
یکی از محبوب‌ترین وقویترین  نرم افزارهای مبتنی بر VECTOR  -وکتور که سالهای  سال اصلی‌ترین ابزار تولید انیمیشن دو بعدی بوده  نرم  افزار فلش می‌باشد.
با گذشت زمان و افزایش تقاضا برای انیمیشن‌های متنوع‌تر وبا کیفیت تر شرکت ادوبی نرم افزار گسترده ترو قدرتمندتر  Adobe Animate -ادوبی انیمیت را عرضه نمود.
این نرم افزار هم اکنون اصلی ترین پلتفرم طراحی انیمیشن های دوبعدی و سه بعدی در دنیا میباشد.

4-آدوبی دریم ویور

ادوبی دریم‌ویور-Adobe Dreamweaver یک نرم‌افزارتخصصی برای طراحی وب است که توسط شرکت ادوبی طراحی-تولید وعرضه  شده‌ که آخرین نسخه‌ی این نرم‌افزار تا امروز نسخه‌ی CC آن (Creative Cloud) میباشد.
تا نسخه‌ی هشت این نرم‌افزارتوسط شرکت ماکرومدیا تولید می‌شد و پس از آن به وسیله‌ی شرکت ادوبی خریداری شده و گسترش زیادی پیداکرد.
همانگونه که میدانید شرکت ماکرومدیا در سال ۲۰۰۵ میلادی توسط شرکت ادوبی خریداری شد، وبه همین علت ، این نرم‌افزار نیز اکنون از تولیدات ادوبی بحساب میآید.
این نرم‌افزار غول وب توانست نرم‌افزار فرانت  پیج  مایکروسافت را در بازار رقابت شکست دهد و بازار نرم‌افزارهای طراحی وب را بسوی خودبکشاند.
ادوبی دریم ویور نرم افزار کاملا حرفه ای برای طراحی صفحات وب بشمار میرود که توسط آن قادر خواهید بودتا  کدها و تگ های خود را در یک محیط ویرایشگر فوق العاده حرفه ای نوشته و مدیریت نمایید.
همچنین می توان کلیه کدهای نوشته شده خود را بصورت لوکال و بر روی هر مرورگری مشاهده نمود.
از دیگر توانایی های این نرم افزار این است که می توان کارهای خود را بصورت مستقیم به اشتراک گذاشته و همچنین به محض انتشار آخرین بروزرسانی ها از استانداردهای روز دنیای وب استفاده نمود.
دریم ویور امکان ویرایش صفحات فرمت های  html , asp , php , aspx , css , js , jsp, cf, less, css, sass, scss را در محیطی کاملاً گرافیکی وامن و و پویا فراهم نموده  و ویرایش این صفحات را با شناخت کلمات اصلی این زبان‌ها در یک ویرایشگر متمرکز تسهیل می‌کند.
هم‌اکنون افزونه‌های بسیاری نیز برای این نرم‌افزار نوشته شده که با نصب آن‌ها بر روی دریم ویور، قدرت این نرم‌افزارچند برابر خواهد شد واستفاده روان تری ازآن خواهید نمود.

 

5-آدوبی ایلاستریتور

Illustrator یعنی تصویرسازی و نرم‌افزارمعروف ایلاستریتور ساخت محصول کمپانی مشهور Adobe میباشد.
 ایلاستریتور یک نرم‌افزار مبتنی بر وکتور -VECTOR  یا باصطلاح برداری بوده  و کلیه محاسبات وآنالیزهای آن بر اساس معادلات ریاضی صورت می‌گیرد.
بر این اساس این قابلیتباعث میگردددر مقایسه با فتوشاپ که از تصاویر پیکسلی پیروی مینماید  با تغییر اندازه تصویر، از کیفیت آن کاسته نشود و طرح‌هایی با قابلیت مقیاس‌پذیری خوبی در خروجی نرم افزار داشته باشیم.
با استفاده از این نرم‌افزار می‌توان به تولید اشکال و تصویرهای گرافیکی وکتور، و لوگوها وآرم ها و کارت ویزیت ها و… و سایر آثار برداری پرداخت.
محیط ایلاستریتور شباهت بسیار زیادی به محیط کاری در نرم افزار فتوشاپ دارد.
همچنین  این ۲ نرم‌افزار با یکدیگر رابطه‌ای مستقیم دارند و می‌توان فایل‌های  لایه‌بازطراحی شده در هر کدام را در دیگری وارد نموده و به راحتی استفاده کرد.
رقیب اصلی و مهم  ادوبی ایلاستریتور، نرم افزار کورل‌دراو است که با وجود اینکه  یک نرم‌افزار گرافیکی قدیمی به حساب می‌آیدولی کماکان  طرفداران خاص خودش را حفظ کرده است.

6-Adobe SpeedGrade CCاسپید گرید 

7-Adobe After Effects CS4

8-Adobe Directorدایرکتور

User Rating: Be the first one !

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید