canvaproتولید محتواتولید محتوای اینستاگرامکسب درآمد آنلاینکسب و کارگرافیک

100 ترکیب رنگ و نحوه اعمال آنها در طرح های خود

وقتی نوبت به طراحی می رسد، پیدا کردن ترکیب رنگی عالی می تواند راز برنده شما برای داشتن یک خلاقیت چشم نواز باشد. می توان گفت، این یکی از مهم ترین مراحل در ایجاد ظاهری براق است.

اما بدون الهام گرفتن از طراحی یا اصول طراحی، رسیدن به ترکیب رنگ برنده از ابتدا دشوار است.

از این گذشته، چگونه می‌خواهید بدانید که واقعاً خوب به نظر می‌رسد یا به بیان هدف طراحی شما کمک می‌کند؟ چه در حال طراحی پوستر، لوگو یا کارت ویزیت باشید ، ترکیب رنگ نقش کلیدی در درک آن دارد.

بنابراین ما کار سختی را برای شما انجام داده‌ایم—به شما 100 ترکیب رنگ با الهام از طبیعت، غذا و نوشیدنی، سفر و وسایل روزمره ارائه می‌کنیم. اما قبل از اینکه به ترکیب رنگ‌های مورد تایید طراحان که باید استفاده کنید بپردازیم، بیایید ترکیب رنگ‌های اصلی را که اکثر طراحان استفاده می‌کنند، بررسی کنیم.

سرفصل مطالب نوشته

انواع ترکیب رنگ 

ترکیب رنگ های مختلف با استفاده از تئوری رنگ و روانشناسی رنگ، حالات یا تن های متفاوتی را برمی انگیزد . در زیر تعدادی از محبوب ترین انواع ترکیب رنگ های مورد استفاده آورده شده است.

ترکیب رنگ های مکمل

ترکیب رنگ های مکمل رنگ هایی هستند که در مقابل هم روی دایره رنگ قرار می گیرند. رنگ های مکمل احساس انرژی و سرزندگی را به بیننده می دهند.

ترکیب رنگ های سه گانه

ترکیب رنگ سه گانه ترکیبی است که از سه رنگ استفاده می کند. فاصله آنها روی دایره رنگی یکسان است و شکل مثلثی را می سازند. استفاده از این نوع ترکیب رنگ می تواند احساس آرامش و هماهنگی را برای بیننده طرح شما ایجاد کند.

ترکیب رنگ های مشابه

ترکیب رنگ مشابه ترکیبی از 2 تا 5 رنگ است که در مجاورت یکدیگر روی دایره رنگ قرار می گیرند. این یک احساس صاف و آرام برای بیننده ایجاد می کند و طراحان اغلب ترجیح می دهند رنگ های خاموش را در این ترکیب ها انتخاب کنند.

ترکیب رنگ های چهارتایی

ترکیب رنگ تترادیک طرحی است که شامل یک رنگ اصلی و دو رنگ مکمل است. همچنین از یک رنگ اضافی استفاده می کند که لهجه ها را برجسته می کند. هر چهار رنگ به طور مساوی در اطراف چرخه رنگ توزیع می شوند و باعث می شوند هیچ تسلط واضحی بر یک رنگ وجود نداشته باشد.

طبیعت

01. تازه و روشن

طراحی خود را با این پالت شاد روشن کنید. تصویر توسط u2tryololo از طریق فلیکر.

سبزی تازه و شکوفه های رنگارنگ، بهار را پس از زمستانی طولانی به منظره ای خوشایند تبدیل می کند. این پالت رنگ e دارای سایه های روشن سبز و مرجانی است که طراحی شما را جذاب می کند. این نوع رنگ‌ها ممکن است برای پوستر رویدادهای فصل بهار یا تابستان یا شاید برای تبلیغاتی که می‌خواهند تازه و جوان‌تر به نظر برسند، استفاده شوند.

02. مطیع و حرفه ای

برند خود را با این پالت حرفه ای معرفی کنید. تصویر از وینسنت دامیکو.

قرمز و آبی از رایج‌ترین رنگ‌هایی هستند که کسب‌وکارها برای برندسازی استفاده می‌کنند و دلیل خوبی هم دارند. قرمز می‌گوید «با اعتماد به نفس و قدرتمند» و آبی می‌گوید «آرام‌بخش و قابل اعتماد». این ترکیب رنگ کمی از هر دو را ارائه می دهد، با سایه های کمی غیر اشباع که زیاد نیستند. به رنگ‌های محافظه‌کار آبی و خاکستری، سایه قرمز آجری یک انفجار رنگ اضافی اضافه می‌کند که همچنان حرفه‌ای است. این در هر زمینه شرکتی یا برای یک پروژه طراحی “جدی” به خوبی کار می کند.

03. تاریک و خاکی

با این الگو استعداد دراماتیک طراحی خود را افزایش دهید. تصویر توسط ولفگانگ استودت.

مناظر بیابانی مملو از تضادهای چشمگیر هستند و این طرح رنگی نیز همینطور است. برای یک ترکیب رنگ غیرمنتظره که بیشتر کم رنگ است تا روشن و شیک، این ترکیب را با سایه های آلویی و قرمز مایل به نارنجی امتحان کنید.

04. واضح و دراماتیک

طبیعت جالب ترین تضادهای رنگی را فراهم می کند. تصویر توسط الکساندر شوکین.

زیبایی طبیعی ایسلند افسانه ای است و این پالت سعی می کند تضادهای چشمگیر آن را به تصویر بکشد. ته رنگ های گرم و خاکستری دو رنگ بالا به خوبی با سبزهای سردتر تضاد دارند. طیفی از سایه‌های روشن‌تر و تیره‌تر، ترکیب دو یا سه رنگ را آسان‌تر می‌کند و همچنان آنها را تکمیل می‌کند.

05. بلوز باحال

با این پالت آبی خونسرد بمانید. تصویر توسط Sunova Surfboards.

طرح های رنگی تک رنگ (ساخته شده از ته رنگ ها، تن ها یا سایه های مختلف یک رنگ) بسیار متنوع هستند. در حالی که این پالت ممکن است طبق تعریف فنی واجد شرایط تک رنگ نباشد، برای اهداف بصری، جلوه ای مشابه ایجاد می کند. با رنگی چند منظوره مانند آبی، این ترکیب را می توان تقریباً در هر مکانی استفاده کرد.

06. فضای باز و طبیعی

آن را تمیز و طبیعی نگه دارید. تصویر توسط PapaPiper از طریق فلیکر.

اگر برندی دارید یا به طرحی نیاز دارید که بر ویژگی‌های طبیعی یا “سبز” تأکید کند، یک پالت رنگی با رنگ‌های سبز و قهوه‌ای انتخابی منطقی است. این ترکیب رنگ به جای سایه‌های کسل‌کننده معمولی، همه چیز را با پاشیدن سبز لیمویی روشن می‌کند.

07. آبی-سبز آبکی

رنگ سبز در رنگ های مختلف می آید. با این پالت آبی-سبز آبکی آن را به حداکثر برسانید.

برنده دیگری برای هر برندی که به دنبال تأکید بر اعتبار زیست محیطی خود است. این ترکیب خوش خلق از سبزی های آبکی دارای پیچیدگی ظریفی است.

08. رنگ های اصلی با پیچ و تاب پر جنب و جوش

چیزهای اولیه را حفظ کنید، اما همچنان با این پالت رنگ اصلی، همه چیز را پر کنید. تصویر از کلینت لوزی.

رنگ های روشن قدرت چشم نوازی غیر قابل انکاری دارند. این رنگ‌های اصلی تا حدی کمرنگ می‌شوند و به پالت حس منحصر به فردی می‌دهند.

09. طراوت و زیبا

با این پالت شیرینی شیرینی طرح خود را زیبا کنید.

رنگ‌های فیروزه‌ای تند زرد روشن و صورتی حبابی را برای پالتی که تقریباً یادآور آب نبات عید پاک است، ایجاد می‌کند. اگر رنگ صورتی پالت را برای اهداف طراحی شما بسیار «دخترانه» می کند، فقط آن را کنار بگذارید و دو سایه آبی بالا به اضافه رنگ زرد را برای ترکیبی روشن و تمیز انتخاب کنید.

10. سبز و آبی بازیگوش

ته رنگ خاکستری این کام سبز آن را به یک پایه خنثی عالی برای طراحی شما تبدیل کرده است. تصویر توسط Shandi-lee Cox.

سایه های مایل به آبی در بالا و پایین این انتخاب دارای ته رنگ خاکستری است که آنها را تقریباً خنثی می کند – پایه ای عالی برای بازی با رنگ های جسورانه تر مانند سبز لیمویی.

نیاز به الهام رنگ برای عروسی دارید؟ در مورد آن بیشتر بخوانید: 25 ترکیب رنگ مناسب عروسی .

11. تازه و پرانرژی

سایه‌های تقریباً نئونی آبی و سبز دو رنگ محافظه‌کار دیگر را متعادل می‌کنند و طراوت روشنی را به ترکیب اضافه می‌کنند. این نوع طرح ممکن است برای یک برند تناسب اندام یا هر طرحی که نیاز به ایجاد تعادل بین یک حس تجاری و یک فضای پرانرژی دارد، به خوبی کار کند.

12. Surf & Turf

این منظره دارای رنگ های گرم و سرد در هر دو سایه روشن و ملایم است. پالت رنگی ساحلی و ملایم که از آن الهام گرفته شده است از آن تضادها برای ترکیبی نشأت می‌گیرد که تعطیلات جزیره‌ای آرامش‌بخش را به ذهن متبادر می‌کند – فقط یک نمونه از اینکه چگونه می‌توانیم رنگ را با مکان‌ها، حالات یا احساسات خاص مرتبط کنیم.

13. پاییز در ورمونت

این رنگ های خاکی واقعیتی روستایی دارند و تصاویر چوبی را تداعی می کنند. این ترکیب رنگ برای هر کسی که به دنبال اضافه کردن رنگی معتبر به برند خود است عالی خواهد بود.

14. آبی و خاکستری یخی

تضاد خاکستری های گرم با آبی های خنک و یخبندان، طرح رنگی پویا را ایجاد می کند که از نظر بصری جالب تر از ترکیب متوسط ​​رنگ های آبی و خاکستری شماست. اگر به پالتی محدودتر نیاز دارید، به جای انتخاب رنگ سرمه ای و خاکستری تیره، این رنگ های روشن تر و روشن تر را امتحان کنید.

15. پرندگان و توت ها

این پالت رنگ اولین لحظات بهار و گل ها، جوانه ها و توت ها را به یاد می آورد.

16. روز و شب

این ترکیب رنگ نمونه کاملی از قدرت کنتراست است. رنگ‌های قوی و روشن زرد و نارنجی با رنگ‌های نیلی و سرمه‌ای متعادل می‌شوند و جلوه‌ای کلی ایجاد می‌کنند که بدون قرار گرفتن در چهره شما قدرتمند است.

17. شیک و سبک

سایه‌های کم‌رنگ این طرح رنگ، حال و هوای قدیمی دارند، به‌ویژه رنگ‌های آبی روشن و طلایی رنگ‌هایی هستند که در دهه‌های 1950 و 60 محبوب بودند. اما این بدان معنا نیست که این ترکیب قدیمی به نظر می رسد. این رنگ ها (و به طور کلی زیبایی شناسی مدرن اواسط قرن) محبوبیت دوباره ای پیدا کرده اند و هنوز هم شیک به نظر می رسند.

18. سایه های مرکبات

هیچ چیز بیشتر از این رنگ های مرکباتی متنوع “سلامتی” نمی گوید. نارنجی، زرد و سبز لیمویی انتخاب های مناسبی هستند اگر می خواهید ترکیب رنگی شادابی و سرزندگی داشته باشید.

19. غروب تا غروب

رنگ هایی که هنگام غروب خورشید و حرکت به سمت گرگ و میش در سراسر آسمان دیده می شوند، در طیف گسترده ای از هلویی و آبی هستند و یک پالت پیچیده را ایجاد می کنند تا هر طرحی را منحصر به فرد کند.

20. روشن و گرمسیری

ترکیب رنگی آنقدر گرمسیری که تقریباً می توانید نسیم گرم را روی پوست خود احساس کنید. این رنگ های گرم انرژی و نشاط جوانی دارند.

آیا می دانستید رنگ ها معانی دارند؟ اطلاعات بیشتر در مورد آن را اینجا بخوانید: تاریخچه و روانشناسی رنگ ها .

21. طبیعت گرم

به پاییز و سایه های مختلف قهوه ای، قرمز، نارنجی و سبز که شاخ و برگ به آن تبدیل می شود فکر کنید. از این رنگ ها برای ایجاد طرحی جذاب و دنج استفاده کنید.

22. توت های پررنگ

این پالت رنگ های طیف قرمز و قهوه ای را با زرد و سبز متعادل می کند. این غرفه روشن و جسورانه است، اما همچنان آرامش بخش و سرگرم کننده است.

23. آفتابگردان تابستانی

این ترکیب رنگی مانند یک بازی بیسبال تابستانی حسی در فضای باز دارد: کثیفی قرمز الماس بیسبال، چمن سبز در محوطه بیرونی، خورشید درخشان در آسمان آبی بالای سرتان است. با این حال، ظریف تر است (و تنوع رنگ بیشتری دارد) از مثلاً سبز و قهوه ای واضح تر در شماره 6.

24. مدرن و واضح

ترکیب سیاه و سفید با سایه های روشن و شفاف سبز، یک پالت مدرن را ایجاد می کند که بدون جدیت بسیار پیچیده است. به جای ترکیب قرمز یا آبی با سیاه و سفید خود، چیزها را با مقداری سبز تازه کنید.

25. بی زمان و دریایی

ترکیبی کلاسیک: آبی خنثی و عاج، قرمز و آبی طاووسی را در این ترکیب که اقیانوس و قایق سواری را به ذهن متبادر می کند، بازی می کند.

غذا نوشیدنی

26. خنثی و همه کاره

رنگ‌های خنثی مانند سایه‌های خاکستری و خرمایی در اینجا بسیار متنوع هستند و تقریباً با هر چیزی می‌توان آنها را ست کرد. با این حال، طرح رنگی از تمام رنگ های خنثی نیز می تواند بسیار زیبا باشد. بسته به اینکه چگونه آن را در یک طرح به کار می برید، می تواند مجلل و پیچیده باشد (به برندسازی یک هتل لوکس فکر کنید) یا آرام و راحت (دکور یک کافی شاپ محله مورد علاقه خود را در نظر بگیرید).

27. روشن های شاد

پررنگ اما نه بیش از حد روشن، این رنگ ها چشم نواز و پیچیده هستند.

28. باغ تازه

رنگ نارنجی اغلب با انرژی همراه است، و چه چیزی پرانرژی تر از این دو رنگ مکمل نارنجی است؟ رنگ‌های سفید مایل به زرد و سبز گلابی پالت را متعادل می‌کنند و حس تازه‌ای ایجاد می‌کنند.

29. باربیکیو تابستانی

این ترکیب رنگ یک نوستالژی خالص است. خاطرات بعدازظهرهای گرم تابستان را تداعی می کند، در حیاط خلوت و فقط از روز لذت می برد.

30. بلوز بری

همانطور که این پالت نشان می دهد، یک ترکیب رنگ موثر نیازی به استفاده از رنگ های بسیار متفاوت ندارد. سایه‌های مختلف آبی کاملاً متعادل هستند و اغلب گفته می‌شود که آبی قابل اعتماد است.

31. پایه لیموناد

این پالت شاد از رنگ‌های قرمز، نارنجی و زرد مطمئناً هر طرحی را که از آن استفاده می‌کنید جذاب خواهد کرد. اگرچه غرفه‌های لیموناد عمدتاً با تابستان مرتبط هستند، این پالت نیز بیشتر شبیه پاییز است. از طریق این مقاله می توانید پالت های الهام گرفته از پاییز بیشتری دریافت کنید: 5 پالت رنگی با الهام از پاییز

32. آرام و اسپا مانند

سبزها و آبی آرام و آبگرم مانند – که به خودی خود عالی هستند – با پاشیدن تمشک به عنوان رنگ برجسته کمی سرزنده تر به نظر می رسند. افزودن یک رنگ برجسته‌تر یا پررنگ‌تر به یک انتخاب محدودتر، یک تکنیک خوب برای زنده‌کردن پالت رنگ است و کمی جذابیت بیشتری به آن می‌دهد.

33. سرگرم کننده و گرمسیری

این ترکیب شاد رنگ ها خودش را خیلی جدی نمی گیرد. دعوتنامه مهمانی تابستانی برای طراحی دارید؟ شاید یک پوستر یا تبلیغ برای مراسم کودکان؟ پالتی مانند این مشخص می کند که سرگرمی در کجاست.

34. خنثی های تند

سایه های مختلف از روشن تا تیره، اعمال این پالت رنگی را به یک طرح آسان می کند. کنتراست کافی وجود دارد که می توانید یک رنگ پس زمینه، یک رنگ متن و یک یا دو رنگ تاکیدی را فقط از بین این چهار مورد انتخاب کنید.

35. پاستل

کاربردهای پالت پاستل تا حدودی محدود خواهد بود – طرح هایی که مربوط به جشن عید پاک، بهار، نوزادان یا مهمانی های چای هستند، انتخاب های بسیار مطمئنی هستند. رنگ‌های پاستلی معمولاً زیبا و ظریف هستند، بنابراین اگر می‌خواهید از ترکیب رنگی مانند این استفاده کنید، باید مطمئن شوید که طراحی شما حالتی مشابه دارد.

36. جسور و با فرهنگ

37. مرکبات آفتابی

38. رنگ های مکمل ترد

قرمز و سبز یکی از سه جفت رنگ مکمل (یا مخالف) در چرخه رنگ سنتی است . برخی دیگر شامل نارنجی/آبی و بنفش/زرد هستند. هنگامی که این رنگ‌ها با هم ترکیب می‌شوند، جلوه‌ای چشمگیر و با کنتراست بالا ایجاد می‌کنند که اگر با دقت از آنها استفاده نکنید، می‌تواند کمی خسته‌کننده باشد. به همین دلیل است که برای این پالت، رنگ‌های قرمز و سبز متعادل و کم رنگ شده‌اند (نه اشباع کامل مانند قرمز و سبزی که در تزئینات کریسمس می‌بینید) تا تغییری تازه‌تر در یک پالت رنگ مکمل داشته باشند.

39. گرم و روستایی

40. شب نئون

41. زنگ های جواهر

42. جلا و دعوت

خاکستری های گرم با رنگ زرد طلایی ترکیبی است که گاهی اوقات در طراحی داخلی و دکوراسیون منزل خواهید دید. این رنگ در درجه اول خنثی است (و گرمای خاکستری ها احساس آرامش و دعوت می کند) اما رنگ زرد کمی شادی و انرژی را برای یک پالت کلی می افزاید که تصفیه شده است اما خفه نمی شود.

43. سبزی تازه

44. قرمزهای زمستانی

این ترکیب رنگ ها که یادآور توت های زمستانی و شاخه های برهنه در برابر آسمان برفی است، جایگزین بسیار خوبی برای پالت های سنتی کریسمس یا تعطیلات شما خواهد بود. قرمزهای پررنگ همراه با خاکستری با رنگ بنفش به نظر می رسد جشن، اما پیچیده است.

45. فیستای تابستانی

46. ​​قهوه ای شکلاتی

چه کسی می گوید قهوه ای باید خسته کننده باشد؟ کمی ته رنگ قرمز و بنفش اضافه کنید، و یک پالت رنگی کامل و غنی خواهید داشت که – مانند این کیک های شکلاتی – کمی انحطاط به نظر می رسد.

47. به طور طبیعی زیبا

48. دنج و گرم

49. غروب بنفش

50. توت فرنگی و خامه

این طرح رنگی با این قالب پوستر اهدای خون و این قالب پوستر شغلی کلاس درس عالی کار می کند. چرا آنها را امتحان نمی کنید؟

مسافرت رفتن

51. تعطیلات یونانی

52. Bold & Basic

سفید، سیاه (یا در این مورد، آبی تیره بسیار تیره)، قرمز و زرد ترکیب بسیار رایجی است. اما با این سایه های اشباع شده، مطمئناً خسته کننده نیست. اگر به دنبال پالتی پررنگ هستید که رنگ‌های غیرمعمول را به هم نریزد، اما همچنان ظاهری قوی و چشم نواز را در طراحی شما ایجاد کند، این نوع طرح رنگی برای اعمال آسان است.

53. خنثی های تاکستان

54. مدرن و شهری

55. سبزهای مه آلود

56. روستای غرق شده

بسیاری از روستاهای پر صخره در امتداد سواحل مدیترانه با پاستیل های گرم نقاشی شده اند. می‌توانید با این انتخاب سایه‌ها، آن نگاه آفتابی و بی‌دیده را تکرار کنید و کمی از دولچه ویتا ایتالیایی را به طراحی خود بیاورید و جلوه‌ای گرم و دلپذیر ایجاد کنید.

57. خورشید و آسمان

58. آبی آبی

59. واحه شهری

60. براق با روکش آب نبات

این رنگ های پر جنب و جوش به نظر می رسد که به یک فروشگاه شیرینی تعلق دارند، و مطمئناً به یک طرح انرژی جوانی می بخشند. فقط مطمئن شوید که اشکالی ندارد که جلوه کلی طرح کمی “بلند” باشد، زیرا مانند گرافیتی هایی که از آنها الهام گرفته اند، این رنگ ها مطمئناً آرام نیستند. آنها بیرون هستند تا بیانیه بدهند.

61. خاموش و عتیقه

62. درجه یک و بی انتها

تکرار یک افکت متالیک فقط با رنگ صاف سخت است، اما آبی تیره و طلایی ترکیبی جاودانه است که در همه چیز از دعوت‌نامه‌های مهمانی شیک گرفته تا رنگ‌های رسمی مدارس نخبه و تیم‌های ورزشی خواهید دید. برای اینکه کمی کلاس به طرح اضافه کنید، ترکیبی از این دو رنگ را امتحان کنید. (اگر بتوانید طرح خود را با فویل های طلایی چاپ کنید، حتی بهتر است!)

63. جهان وطنی

64. شاد و دوستانه

65. زندگی شبانه

رنگ‌های جوهری که همه چاپگرها استفاده می‌کنند (فیروزه‌ای، سرخابی، زرد و مشکی؛ به اختصار CMYK) به تنهایی ترکیبی چشمگیر ایجاد می‌کنند، شبیه به نئون‌ها و تابلوهای نورانی یک شهر بزرگ در شب.

66. ساحلی

67. Maritime Brights

68. جذابیت قدیمی

69. کم بیان و همه کاره

70. طلوع خورشید قطب شمال

آبی و خاکستری همیشه به خوبی با هم کار می کنند (و مطمئناً می توانید از سه انتخاب پایینی این پالت به تنهایی استفاده کنید) – اما افزودن صورتی مرجانی روشن، همراه با آبی روشن تر، به این ترکیب درخشش بیشتری می بخشد.

71. بعد از ظهر مدیترانه ای

ناهار در یک رستوران ایتالیایی، کسی هستید؟ برخی از چیزهایی که اغلب با غذاهای ایتالیایی مرتبط هستند – شراب، سس گوجه فرنگی غنی، ماکارونی دست ساز تازه – همه در این طرح رنگ ظاهر می شوند. آن را امتحان کنید تا کمی گرما و طعم به طرح اضافه کنید. گنجاندن یک سایه خنثی کرمی، انتخاب های رنگارنگ تر را متعادل می کند. می توانید از آن به عنوان پس زمینه یا رنگ پایه و یکی یا چند مورد دیگر به عنوان لهجه های سلیقه ای استفاده کنید.

72. خاکستری مه آلود

73. دیدنی های شهر

74. یکپارچهسازی با سیستمعامل و آرامش بخش

75. زمین های سبز

تنها راه برای دانستن اینکه آیا کار می کند این است که خودتان آن را امتحان کنید. به این الگوی ارائه سبز و سفید مدرن یا این الگوی ارائه سبز تیره کمی شعله ور شدن خود را بدهید.

اقلام روزمره

76. متمایز و غیرمنتظره

77. براق و مدرن

سیاه، خاکستری و سفید همیشه رنگ های قابل استفاده و قابل استفاده هستند. اما مقداری آبی کبالتی اضافه کنید، و آن سایه‌های خنثی به‌عنوان پس‌زمینه‌ای برای یک پالت مدرن و جذاب می‌شوند که می‌تواند برای هر سبک طراحی، از شرکتی گرفته تا مد روز، کار کند.

78. لهجه نارنجی

79. فراتر از سیاه و سفید

قرمز یا آبی ممکن است جفت‌های معمولی برای سیاه و سفید معمولی باشند، اما در اینجا، قرمز عمیق‌تر همراه با آبی فیروزه‌ای روشن‌تر، پیچ و تاب تازه‌ای به یک ترکیب آشنا می‌دهد.

80. خنثی های شیک کهنه

81. گرم و خنک

82. صنعتی و در کنترل

83. پرتقال های پاییزی + خنثی های مکمل

این ترکیب رنگی گرم و دنج دارای پرتقال های خاموشی است که مخاطب شما را تحت تأثیر قرار نمی دهد.

84. پارتی استخر

سرگرمی در آفتاب! این ترکیب رنگ جوان و بازیگوش است. دو بلوز بین نارنجی‌ها تعادل برقرار می‌کنند و مطمئن می‌شوند که در این «پارتی استخر» اوضاع خیلی دیوانه‌کننده نمی‌شود.

85. کلاسیک متالیک

اگر ترکیبی می‌خواهید که «سنت» یا «قابل اعتماد بودن» را بیان کند، به دنبال آن نباشید. این رنگ های کلاسیک که از فلزات الهام گرفته شده اند، ظاهری کلاسیک به طراحی شما می بخشند.

86. ظریف و همه کاره

این پالت یادآور رنگ هایی است که ممکن است در تزئین خانه های ساحلی مشاهده کنید، این پالت کمی دریایی، کمی محو و قدیمی است، اما رنگ های موجود در اینجا شما را به یک سبک خاص تبدیل نمی کند. آنها همه کاره و ظریف هستند: این ترکیب رنگ طراحی شما را تحت تأثیر قرار نمی دهد.

87. حرفه ای و سنتی

88. نور و طبیعی

89. سایه و دراماتیک

در اینجا، رنگ قرمز نئونی با شهرهای خاکی و خاموش قهوه ای، تخته سنگ و کرپ بازی می کند. اگر بخواهید به طور خاص روی یک رنگ تأکید کنید، این ترکیب رنگ عالی است، در حالی که به بقیه سایه ها اجازه دهید نقش های مکمل را ایفا کنند.

90. بعد از ظهر طلایی

91. تیره و خوش تیپ

چوب تیره، چرم، کتاب‌های قدیمی – چیزهایی که ممکن است در یک میخانه انگلیسی یا یکی از آن باشگاه‌های آقایان که در فیلم‌های قدیمی می‌بینید پیدا کنید. اگر طراحی شما می‌تواند از پیچیدگی خاصی استفاده کند، این ترکیب قهوه‌ای پررنگ به‌علاوه یک سایه خنثی روشن‌تر و دودی را امتحان کنید.

92. فناوری با طبیعت ملاقات می کند

93. بلوز شاد + صورتی

94. عجیب و غریب و پر تاثیر

95. بازگشت به مدرسه

96. Bright & Painterly

97. زندگی شهری

98. آشپزخانه دهه 1950

99. بنفش دودی

100. مد روز و متروپولیتن

 • تازه و روشن: گلبرگ، خشخاش، ساقه، سبز بهاری
 • فرودست و حرفه ای: مه، سنگ، سایه، شاخ و برگ پاییزی
 • تاریک و خاکی: cervice، سایه ابر، صحرا، خاک رس قرمز
 • واضح و دراماتیک: ابر رعد و برق، آبشار، خزه، علفزار
 • بلوز سرد: آبی عمیق، اقیانوس، موج، کف دریا
 • فضای باز و طبیعی: جنگل سبز، چمن، آهک، خاک
 • آبی-سبز آبکی: آبی سیاه، آبی کادت، بارانی، سبزه
 • رنگ های اصلی با پیچ و تاب پر جنب و جوش: آسمان، غروب آفتاب، آفتابگردان، چمن
 • طراوت و زیبا: آکوامارین، فیروزه ای، زرد قناری، لاله صورتی
 • سبز و آبی بازیگوش: کاج آبی، چمن جدید، انعکاس، مه
 • تازه و پرانرژی: آسمان آبی، گرانیت، کاج، مزارع
 • گشت و گذار و چمن: ماسه سنگ، پرتقال سوخته، دریا، تالاب
 • پاییز در ورمونت: زرشکی، جنگل، زنگار، طلا
 • آبی یخی و خاکستری: ابری، خاکستری گرم، یخی، آبی یخچالی
 • پرندگان و انواع توت ها: خاکستری اسطوخودوس، شاخه، توت، پرهای زرد
 • روز و شب: آبی تیره، زغال اخته، نارنگی، نرگس
 • شیک و یکپارچهسازی با سیستمعامل: آسمان، نور آفتاب، کوه‌ها، مه
 • سایه های مرکبات: نارنجی، زرد، سبز زیتونی، لیمویی
 • غروب آفتاب تا غروب: بنفش تیره، نیلی، مایل به قرمز، رژگونه
 • روشن و گرمسیری: صورتی تند، آدامس حباب دار، گرده، چتری
 • طبیعی گرم: پوست، جلبک دریایی سبز، برنز، میله طلایی
 • توت های پررنگ: بادمجان، توت فرنگی، لیمو لیمو، سبز ریحان
 • آفتابگردان تابستانی: آبی، سبز برگی، آفتابگردان، دانه ها
 • مدرن و واضح: سبز تیره، سفید، گیاهان، رشد جدید
 • بی انتها و دریایی: دریایی، آبی طاووسی، عاج، سیب آب نباتی
 • خنثی و همه کاره: تخته سنگ، سرامیک، لاته، قهوه
 • رنگ های شاد: آووکادو، فلفل زرد، آبی آبی، گوجه فرنگی
 • باربیکیو تابستانی: سبز، زغالی، طعم دار، گوجه فرنگی
 • بلوز توت: آبی نیمه شب، جوهر نیلی، بلوبری، گل سرخ
 • پایه لیموناد: قرمز گیلاس، یخ، مارمالاد، آب پرتقال
 • آرام و آبگرم: مریم گلی، عسلک، بلبلی، تمشک
 • سرگرم کننده و استوایی: آبی برقی، موزی، هندوانه، طالبی
 • مواد خنثی تند: کاین، دارچین، خامه، کارامل
 • پاستل: آبی بچه، هلویی، کره ای، کره ای
 • پررنگ و پرورشی: انجیر، قرمز سیب، پنیر سوئیسی، ریحان
 • مرکبات آفتابی: مرکبات، گریپ فروت، قرمز یاقوتی، سفید کم رنگ
 • رنگ های مکمل ترد: طلایی خوشمزه، اسمیت بزرگ، سیب طناب، قرمز خوشمزه
 • گرم و روستایی: قارچ، پیاز، فلفل قرمز، چوب خشک
 • شب نئون: خاویار، آووکادو، ماهی قزل آلا، جلبک دریایی سیاه
 • رنگ جواهر: پیاز بنفش، گوجه فرنگی رسیده، لیمو، ادویه جات ترشی جات
 • جلا و جذاب: کتان، صدف، اسپند، چای لیمو
 • سبزی تازه: زمرد، لوبیا سبز، سبز روشن، پنبه
 • قرمزهای زمستانی: توت، گیلاس، نوعی پارچه ابریشمی، دود
 • فستای تابستانی: آووکادو، گشنیز، لوکس، نان تست
 • قهوه ای شکلاتی: کاکائویی، شکلاتی، تافی، فراستینگ
 • به طور طبیعی ظریف: گلابی زرد، سبز خزه ای، عنبر، طلایی
 • دنج و گرم: پیاز قرمز، تند، ازگیل، دانه فلفل
 • غروب بنفش: زمین سنگی، لاجورد، ماهی قزل آلا، دانه فلفل
 • توت فرنگی و خامه: توت فرنگی، پاپایا، شیر، گرانولا
 • تعطیلات یونانی: آبی یونانی، دریا، گچ، مرجانی
 • پررنگ و اساسی: شب، باجه تلفن قرمز، مروارید، فلاش
 • خنثی های تاکستان: تیره، شراب، خاک رس، رز غبارآلود
 • مدرن و شهری: آفتاب، آبی فولادی، استخوانی، زغال سنگ
 • سبزه های مه آلود: جنگل، همیشه سبز، کاج، مه
 • روستای غرق شده: سفال، عسل، بیسکوتی، سنگ
 • خورشید و آسمان: آبی سرولین، خردلی، آسفالت، سایه
 • آبی آبی: آبی طاووسی، آبی عمیق، گلسنگ، مه
 • واحه شهری: برگ، پوست درخت، ماربی، سنگ قهوه ای
 • رنگ های روشن با روکش آب نبات: نارنجی، فوشیا، قطره لیمو، تمشک آبی
 • خاموش و عتیقه: آبی تخم مرغ رابین، شهد، قرمز توسکانی، زیتونی
 • درجه یک و جاودانه: آبی نیمه شب، غروب، طلایی، برنز
 • جهان وطنی: آبی خاکستری، فولادی، پیوتر، رژگونه
 • شاد و دوستانه: آبی تیره، قطب شمال، ابر سفید، آجری
 • زندگی شبانه: فیروزه ای، سرخابی، زرد، سیاه
 • ساحلی: آبی پودری، ابرها، شن و ماسه، نخل
 • نورهای دریایی: آب شور، تالاب، سفید، تمشک
 • جذابیت قدیمی: پیچ امین الدوله، خاکستری گرم، بتونه، رزهای پژمرده
 • کم بیان و همه کاره: دریای طوفانی، مه، زنگ، زغال چوب
 • طلوع خورشید قطب شمال: طلوع خورشید، توپاز آبی، سرولین، یخی
 • بعد از ظهر مدیترانه ای: توت، قرمز، گل همیشه بهار، سنگ فرش
 • خاکستری مه آلود: سبز آبی، آبراه، مه، دود
 • دیدنی های شهر: ماشین آتش نشانی قرمز، خاکستری روشن، جین، بتونی
 • یکپارچهسازی با سیستمعامل و آرامش بخش: زنجبیل، خاکستری روشن، جو دوسر، بتن
 • زمین های سبز: نخود خرد شده، استتار، نور، چمن
 • متمایز و غیرمنتظره: فیروزه ای، خاکستری سرد، بنفش مایل به قهوه ای، قرمز نارنجی
 • براق و مدرن: آبی سیاه، خاکستری سرد، سفید، کبالت
 • لهجه نارنجی: روکش چوب، دلار شنی، زغال چوب، نارنجی
 • فراتر از سیاه و سفید: فیروزه ای، رژ لب، سفید مایل به خاکستری، سیاه
 • لباس‌های خنثی شیک: فلز، کاغذ کرافت، کاغذ روزنامه، اسپند
 • گرم و خنک: نیروی دریایی محو، پانچ، نسیم اقیانوس، گرم
 • صنعتی و تحت کنترل: جوهر، آلومینیوم، کاغذ، قرمز یاقوتی
 • پرتقال های پاییزی + خنثی های مکمل: کدو تنبل، طالبی، پنبه، شکلات داغ
 • مهمانی استخر: آبی سلطنتی، آبی استخری، آب پرتقالی، نارنجی خونی
 • فلزات کلاسیک: فولاد سیاه، کاغذ، ورق طلا، نقره
 • ظریف و همه کاره: سبز آبی، نعنایی، قرمز محو شده، بلغور جو دوسر،
 • حرفه ای و سنتی: قرمز آجری، سفید براق، مشکی مات، خاکستری متوسط
 • سبک و طبیعی: سنگ، مریم گلی، دوغ، چرم
 • سایه دار و دراماتیک: تخته سنگ، قرمز نئون، کرپ، خاکستری قهوه ای
 • بعد از ظهر طلایی: شرابی، بلغور جو دوسر، خاکستر، گل
 • تیره و خوش تیپ: ماهاگونی، شاه بلوط، چرم، پوست
 • فن آوری با طبیعت ملاقات می کند: کره، بشقاب نقره ای، تیره، سبز
 • آبی شاد + صورتی: صورتی ملایم، سفید گرم، آبی روشن، آبی دریای اژه
 • عجیب و غریب و پر تاثیر: اونیکس، تاپ، آتش بازی، اقیانوسی
 • بازگشت به مدرسه: چوب، مداد زرد، نارنجی، پاک کن صورتی
 • روشن و نقاشی: اولترامارین، هندوانه، آفتابی، فیروزه ای
 • زندگی شهری: خاکستری ملایم، مایل به سیاه، گیاه آپارتمانی، خاکستری آبی
 • آشپزخانه دهه 1950: نعناع، ​​قرمز، چینی، آبی تازه
 • بنفش دودی: خاکستری گرم، خاکستری مایل به آبی تیره، بژ، ارغوانی
 • مد روز و شهری: آبی تیره، طلایی، زغالی، خاکستری

مراحل بعدی

برای ارتقای طرح های خود به سطح بعدی آماده اید؟ در اینجا چند ابزار کاربردی Canva برای کمک به شما در سفر رنگی وجود دارد

می خواهید بدانید چه رنگ هایی با هم خوب به نظر می رسند؟ چرخ رنگ کانوا ترکیب رنگ ها را آسان می کند.

آیا می خواهید یک طرح رنگی کاملاً مطابق با تصاویر مورد علاقه شما داشته باشد؟ با مولد پالت رنگ Canva، می توانید ترکیب رنگ ها را در چند ثانیه ایجاد کنید. به سادگی یک عکس آپلود کنید، و ما از رنگ های موجود در عکس برای ایجاد پالت شما استفاده می کنیم.

به دنبال رنگ هایی هستید که تضمینی برای ظاهر خوب در کنار هم داشته باشند؟ ما هزاران پالت مورد تایید طراح را برای شما ایجاد کرده ایم تا در طراحی بعدی خود از آنها استفاده کنید.

 

 
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید