اینستاگرامشبکه های اجتماعیگرافیک

چاپ سه بعدی پهپاد: همه آنچه باید قبل از شروع بدانید

 

مبانی چاپ سه بعدی قطعات هواپیماهای بدون سرنشین

 

مینی چهار چرخ 5 اینچی با Mount Mount برای قهرمان 8 (منبع: راب دیوی از طریق All3DP)

هواپیماهای بدون سرنشین (پهپادها / پهپادها / پهپادها) ، همچنین به عنوان هواپیماهای بدون سرنشین شناخته می شوند ، وسایلی هستند که می توانند به صورت خودکار کار کنند. به عبارت دیگر ، یک هواپیمای بدون سرنشین لزوماً هواپیما نیست. آنها همچنین می توانند شامل اتومبیل ، قایق و حتی هاورکرافت باشند. با این حال ، این اصطلاح برای توصیف هواپیمایی استفاده می شود که دارای سه روتور یا بیشتر برای ارائه بالابر و رانش است. همچنین معمولاً از آنها به عنوان مولتی کوپتر ، تری کوپتر ، کوادکوپتر و غیره یاد می شود.

به طور کلی ، پهپادها از نظر مکانیکی بسیار ساده هستند و از یک قاب ، کنترل کننده پرواز ، el تشکیل شده اند. موتورها ، ملخ ها ، کنترل کننده های سرعت و احتمالاً تجهیزات FPV.

چاپ سه بعدی مدتهاست که در سرگرمی هواپیماهای بدون سرنشین اثبات شده است. این فناوری به کاربر اجازه می دهد تا به راحتی بسیاری از قطعات مختلف را به تنهایی تولید کند. این می تواند از سپرهای محافظ و پایه های دوربین اکشن گرفته تا لوازم جانبی که عملکرد چهارگانه را اضافه می کند ، باشد.

​​

در این مقاله ، ما در مورد اینکه هنگام چاپ قطعات هواپیمای بدون سرنشین سه بعدی چه نکاتی را باید در نظر بگیریم صحبت می کنیم ، مناسب ترین قطعات را برای چاپ تجزیه و تحلیل می کنیم و همچنین به شما می گوییم کجا را پیدا کنید مدلها و منابع سپس مطالب را با چند پروژه به پایان می رسانیم تا به شما در شروع کار کمک کند. اما ابتدا ، بیایید دریابیم که چرا شما اصلاً نیاز به چاپ قطعات سه بعدی دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب بروید!

مزایا

دارنده تلفن هوشمند (منبع: طراحی و چاپ رقمی از طریق فیس بوک )

 • مزیت اصلی قطعات چاپ سه بعدی این است که می توانند کاملاً سفارشی شوند. علاوه بر این ، آنها ارزان هستند (با فرض اینکه شما در حال حاضر یک چاپگررشته (رشته چاپ سه بعدی)
 • قطعات چاپ شده را می توان از مواد مختلف در رنگ های مختلف تهیه کرد. این رویکرد امکان استفاده از یک ماده با بهترین خواص مکانیکی برای عناصر خاص را می دهد. به عنوان مثال ، سوار GoPro شما ممکن است دارای TPU آبی و محافظ پروانه نایلونی باشد. نگهدارنده های دوربین بهتر است با TPU (Thermoplastic Polyurethane؛ TPU) چاپ شوند ، زیرا این ماده ارتعاش را از قاب جذب می کند و GoPro را محکم در جای خود نگه می دارد ، در حالی که نایلون مقاوم می تواند ضربه را جذب کرده و از پروانه ها و خود شیء / مانع محافظت کند. از مواد مقاوم دیگر مانند نایلون تقویت شده حتی می توان برای ایجاد گلایدر ، سایبان و گیمبال دوربین استفاده کرد.
 • یکی دیگر از مزایای استفاده از قطعات چاپ شده ، چگالی نسبتاً کم آنها است. با استفاده از چاپ سه بعدی ، پارامترهایی مانند تعداد محیط و درصد پر شدن را می توان به منظور کاهش قابل توجه وزن تنظیم کرد و اولین مورد تا حد زیادی نتیجه نهایی را تعیین می کند.

این عکس ترتیب ساخت سایبان برای یک هواپیمای بدون سرنشین FPV را نشان می دهد (منبع: Rob Davie via All3DP)

 • در حالی که قطعات ساخته شده کاملاً قابل تنظیم و سبک هستند ، می توان آنها را به سرعت تکرار کرد. به عنوان مثال ، هنگام طراحی سایبان ، اولین نسخه خالی را می توان از مواد ارزان قیمت مانند PLA چاپ کرد و پس از انجام مراحل نصب ، هر گونه تغییرات مورد نیاز را می توان در تکرار بعدی به راحتی ایجاد کرد. پس از اتمام مدل ، می توان آن را با مواد گران تر مانند فیبر کربن ، نایلون و یا حتی فیبر کربن PEEK چاپ کرد ، در صورت بودجه.
 • علاوه بر این ، اگر چاپگر و فیلامنت دارید ، مشکل قسمت خراب بی اهمیت می شود ، زیرا می توانید بلافاصله شروع به ایجاد قطعه جدید کنید. حتی اگر بسیاری از خرده فروشان حمل و نقل سریع را ارائه می دهند ، همیشه بهترین کار این است که قسمت را خودتان چاپ کنید.

ملاحظات

 

آیا به همه این اجزا نیاز دارید؟ (منبع: Rob Davie via All3DP)

در حالی که چاپ سه بعدی دنیای جدیدی از امکانات را از نظر ویژگی های اضافی باز می کند ، مهمترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید وزن هواپیمای شما است. همه چیزهایی که قابل چاپ و نصب هستند توصیه نمی شود! باید درک کرد که هر گرم یک هواپیمای بدون سرنشین -پهباد – روی زمان پرواز و ویژگی های پرواز ، به ویژه برای هواپیماهای بال گردان ، تأثیر می گذارد. به عبارت دیگر ، در یک پهپاد که هدف اصلی آن پرواز طولانی مدت است ، وجود قطعاتی مانند سوار برای GoPro ، دستگاه ردیابی سر و مکانیزم تنظیم مجدد ضروری نیست.

همچنین ممکن است توجه داشته باشید که شرکت های بزرگی مانند DJIهواپیمای پهباد مشابه

علاوه بر این ، در بسیاری از کشورها ، از جمله فدراسیون روسیه ، قوانین را ملزم به ثبت مدل های با وزن بیش از 250 گرم می کند. بر این اساس ، تقاضا برای چهار کوپتر با وزن کمتر از این حد بسیار بیشتر است.

بهترین مواد

 

محافظ های تیرچه ، پایه GoPro و پایه آنتن همه از TPU چاپ می شوند (منبع: ( دیجیتال دیزاین و چاپ فیس بوک )

متداول ترین مصالح مورد استفاده در ساخت پهباد کوپترها (به ویژه مربوط به طاقچه کوچک) TPU است. این به این دلیل است که بسیار انعطاف پذیر است و می تواند بر اثر ضربه تغییر شکل دهد ، انرژی را جذب کرده و از اجزای مهم پهپاد محافظت کند. به دلیل انعطاف پذیری ، می تواند ارتعاش را نیز جذب کرده و میزان مصنوعات قابل مشاهده در فیلم ضبط شده برای اینستاگرام یا سایر کاربردها را کاهش دهد. خوشبختانه این موضوع با معرفی لرزشگیر داخل دوربین کمتر مورد توجه قرار گرفته است. ماده مناسب دیگر نایلون است. سخت تر از TPU است ، اما هنوز هم انعطاف پذیری کمی دارد.

تناسب مواد

 

قسمتهای اصلی پهباد چاپ شده بر روی TPU سپرها ، پایه های دوربین ، پایه های آنتن و محافظ های پروانه ای هستند. نایلون همچنین می تواند برای محافظت از لوازم جانبی استفاده شود ، اما کمتر رایج است زیرا چاپ آن دشوارتر است.

در حالی که TPU و نایلون در استفاده همه کاره هستند ، اما برای همه قطعات مناسب نیستند. در مواردی که استحکام و استحکام بیشتری مورد نیاز است ، مانند در قاب های هوا ، موادی مانند نایلون تقویت شده با الیاف کربن ( نایلون تقویت شده با الیاف کربن ؛ به اختصار CFRPA6

یکی از راههای محافظت از قسمت زیرین قاب قایق و همچنین پیچ و مهره های نصب موتور ، افزودن پایه های چاپ شده سه بعدی ” یا لنت فرود

انواع قطعات

 

کوادکوپتر مسابقه ای 5 اینچی با حالت لاک پشت یا لاک پشت (منبع: راب دیوی از طریق All3DP)

Fins

اگر سرگرمی شما مسابقه با هواپیماهای بدون سرنشین است ، باید از باله استفاده کنید. این جزء به ویژه در کنار رژیم با نام “لاک پشت یا لاک پشت” مفید است. هنگامی که هواپیمای بدون سرنشین وارونه می شود ، به لطف باله ، دو موتور بدون تماس با سطح قادر خواهند بود بدون مانع بچرخند ، که متعاقباً به شما امکان می دهد چهارگوش را سریع بچرخانید و مسابقه را ادامه دهید. اغلب آنها از TPU و گاهی از نایلون چاپ می شوند.

پایه آنتن

دارنده آنتن فرستنده FPV چاپ شده در TPU ( منبع: rapnit via Thingiverse )

هنگام پرواز پهباد در حالت FPV ، آنتن های VTX حیاتی هستند. بنابراین ، گزینه های زیادی برای نصب چنین قطعاتی وجود دارد. اگر دستگاه برای پروازهای طولانی مدت در نظر گرفته شده است ، بستن قسمت فعال آنتن در TPU ایده خوبی نیست ، زیرا این امر روی سیگنال ویدئو تأثیر منفی می گذارد. برای آنها ، TPU انتخاب ترجیحی است زیرا بسیار کشسان است و می تواند بدون شکستن برای مدت طولانی تغییر شکل دهد.

همچنین می توانید ردیابی سر را در حالت FPV هنگامی که دوربین FPVعینک FPV شما حرکت کند… به این ترتیب ، دوربین حرکات سر شما را دنبال می کند و به غوطه وری بیشتر کمک می کند. برای این منظور باید از مواد غیر قابل انعطاف مانند PETG ، ABS ، ASA یا حتی PC استفاده کرد. برای از بین بردن عکس العمل در اجزاء ، سختی لازم است.

اجزای عملکردی

 

یک گیمبال 2 محوره (برای تثبیت دوربین) در PLA چاپ شد (منبع: توربی از طریق Thingiverse ).

اگر پرواز یا مسابقه FPV برای شما مناسب نیست ، همیشه می توانید جزئیات را برای افزایش عملکرد چاپ کنید. آیا می تواند تثبیت کننده دوربین برای عکاسی هوایی یا فیلمبرداری باشد یا مکانیزمی برای ضبط و انداختن اجسام؟ برای گیمبال گیمبال ، قطعات متحرک باید بر روی یک ماده غیر قابل انعطاف چاپ شوند تا اطمینان حاصل شود که هیچ عکس العملی وجود ندارد. هنگام نصب گیمبال روی هواپیمای بدون سرنشین ، باید قطعه ای انعطاف پذیر بین گیمبال و گیمبال وجود داشته باشد تا از ارتعاش جدا شود

گارد

 

این محافظ چوب در فیوژن 360 توسعه داده شد (منبع: Motorpixiegimbals via Thingiverse )

در نهایت ، یکی دیگر از گزینه های خوب برای چاپ ، قطعات حفاظتی مانند میله های کنترل است. بسته به علاقه شما می توانند انعطاف پذیر یا انعطاف ناپذیر باشند.

منابع مدل

 

نتایج جستجو برای “هواپیماهای بدون سرنشین” در GrabCAD ( منبع: GrabCAD ]

 1. Thingiverse یک منبع رایگان عالی برای یافتن پایه برای دوربین های عمومی است (GoPro ، Insta 360 و غیره) و فریم ها (TBS Source One ، ImpulseRC ، Iflight و غیره).
 2. GrabCAD یکی دیگر از منابع رایگان رایج است که تمایل به ارائه مدلهای مهندسی بیشتری دارد ، با این حال هنوز مدلهای مربوط به کوادکوپتر در لیست وجود دارد. لطفاً توجه داشته باشید که برای بارگذاری مدل ها به یک حساب نیاز دارید (که برای Thingiverse قابل توجه است ، این لازم نیست). اگر مدلها را از هر مخزن (از جمله وب سایتهای ذکر شده در بالا) بارگیری می کنید ، حتماً مجوز را که تحت آن قرار دارند بررسی کنید تا مطمئن شوید هنگام فروش نقض حق نسخه برداری رخ نمی دهد.
 • در صورت داشتن قاب یا دوربین خاص ، به یاد داشته باشید که سازنده آن قطعات اغلب داده های طراحی را برای بارگیری و چاپ در دسترس دارد. در این مورد ، این رویکرد بسیار مفید خواهد بود ، زیرا احتمال مطابقت بخشی با شما ممکن است بیشتر از زمانی باشد که از داده های یک وب سایت شخص ثالث استفاده می کنید.
 • اگر نتوانستید چیزی را که نیاز دارید پیدا کنید ، می توانید قطعات خود را در نرم افزار CAD طراحی کنید یا شخص دیگری آنها را برای شما طراحی کند.

منابع

 

این سایت دارای پایگاه کاربر فعال و بسیاری مفید است ( منبع: DIYDrones )

در حالی که بسیاری از اجزای فردی پهباد را می توان از سایت های ذکر شده در بالا بارگیری کرد ، منابع اضافی مانند انجمن ها وجود دارد. انجمنهای اصلی سازنده هواپیماهای بدون سرنشین DIYDrones و RCGroups هستند. لیست کامل گلایدرهای قابل چاپ در گروه های RC را می توانید در یک موضوع مفید ، یا لیست های مشابه را در DIYDrones پیدا کنید. علاوه بر این ، یک subreddit هواپیمای بدون سرنشین پهباد  وجود دارد که در مورد موضوعات چاپ سه بعدی بحث می کند ، و یک subreddit هواپیمای بدون سرنشین DIY.

پروژه هایی برای شروع کار

 

مدل کانوپی با دارنده GoPro قالب بندی سفارشی ( منبع: basdelfos via Thingiverse ).

تنها محدودیت واقعی آنچه می توانید چاپ کنید تخیل شماست! قبل از ادامه کار ، لازم است استفاده مورد نظر از هواپیمای بدون سرنشین -پهباد- و قطعات و همچنین تأثیر هرگونه وزن اضافی را در نظر بگیرید.

ما ایده های زیر را از Thingiverse در زمینه چاپ ، مورد توجه شما قرار می دهیم ، چه یک دستگاه کامپور کامل باشد یا فقط قطعات جداگانه آن:

 1. پهباد  کوادروکوپتر: قاب های خانوادگی که می توانند به طور کامل به صورت سه بعدی چاپ شوند (ده ها نسخه و تنوع)
 2. محافظ چوب: از چوب تجهیزات کنترل هنگام حمل و نقل محافظت می کند
 3. سایبان برای هواپیمای بدون سرنشین FPV-پهباد : نمونه ای از سایبان ، با سوار قالب گیری GoPro (تصویر بالا)

این تمام است. تشکر از توجه شما. امیدواریم مطالب ارائه شده برای شما مفید بوده باشد. با ما بمان!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید