اکسپلور اینستاگرامالگوریتم اینستاگراماینستاگراماینستاگرام مارکتینگاینفلوئنسرمارکتینگبرندینگتبلیغاتتجارتتولید محتواتولید محتوای اینستاگرامچالش اینستاگرامیدیجیتال مارکتینگشبکه های اجتماعیطراحی پست و استوری اینستاگرام

راهنمای جامع فروش در اینستاگرام -آپدیت 2022

کاملترین راهنمای آموزشی قواعد فروش اینستاگرامی آنلاین

سرفصل مطالب نوشته

فصل 1

بازاریابی اینستاگرام: مقدمه

وقتی اینستاگرام برای اولین بار در سال 2010 وارد  کارو زار شد، درست مانند هر پلتفرم اجتماعی دیگری بود: پر از سلفی، حیوانات خانگی و تصاویر غذا!!!!

ولی با  سرعت  بالا از سال 2019  تاکنون از یک برنامه اشتراک گذاری عکس ساده به یک کانال بازاریابی کامل تقریباً کامل تبدیل شده است.

فقط به برخی از جدیدترین ویژگی های این پلتفرم نگاه کنید! تنها در سال گذشته، اینستاگرام ده‌ها ابزار جدید را برای مشاغل منتشر کرده است، از جمله تجزیه و تحلیل پیشرفته، پست‌های اینستاگرام قابل خرید، و روش‌های جدید برای جذب ترافیک از استوری‌های اینستاگرام، و پلتفرم ویدیوی مستقل جدید، IGTV.

 امروزه در هر بخش تجارت آموزش، یا رسانه و هر شغلی که کار می کنید، برای ایجاد حضور در جمع مخاطبان اینستاگرام بنفعتونه یک حساب ایجاد کنید. اما اگر واقعاً می‌خواهید در اینستاگرام مارکتینگ پیشرفت کنید، باید اصول کلی مارکتینگ یا همون بازار یابی و فروش در اینستاگرام رو یاد بگیرید.

بعنوان مثال اینکه چه نوع محتوایی بیشتر برای مخاطبانتان مفید است و مورد استقبال ویژه قرار میگیرد یا چگونه استراتژی استوری اینستاگرام بسازید، و چگونه معیارها و KPIهای خود را ردیابی کنید و هزاران المان فروش ومارکتینگ در این شبکه اجتماعی عالی.

خوب پس ما به یک راهنمای کامل برای یادگیری و آموزش اصول فروش در اینستاگرام داریم.  اینجاست که این راهنما وارد می‌شود. در 16 فصل بعدی، شما را با اصول اساسی  مبانی کلی و جزیی یک استراتژی فروش موفق اینستاگرامی آشنا خواهیم کرد:

 • اصول یک استراتژی بازاریابی خوب در اینستاگرام
 • نکاتی در مورد نحوه ایجاد یک پروفایل اینستاگرام موثر وعالی
 • ساخت و استفاده از کمپین بازاریابی اینفلوئنسر اینستاگرام 
 • نکات مهم تجزیه و تحلیل اینستاگرام
 • نکاتی در مورد نحوه استفاده از استوری اینستاگرام برای تجارت وفروش
 • و خیلی چیزهای مفید دیگر!

خوب قبل هر چیزی ابتدا، بیایید نگاهی به این موضوع کنیم که چرا بازاریابی اینستاگرام به ویژه برای مشاغل تجارت الکترونیک در جامعه امروز بسیار موثر است؟

فصل 2

چرا بازاریابی اینستاگرام کلید موفقیت در تجارت الکترونیک است؟

همه ما می دانیم که اینستاگرام چقدر برای به اشتراک گذاری عکس ها و ویدیوها با دوستان و خانواده ما عالی است، اما همچنین کانالی باورنکردنی برای بازاریابی تجارت الکترونیک است. اما چرا؟

خوب، یک دلیل واضح فرمت اینستاگرام است . به دلیل این ماهیت بصری، اینستاگرام فرصت های گسترده ای را برای مشاغل تجارت الکترونیکی که به دنبال نمایش محصولات خود هستند، در اختیار دارد. 

چه از طریق عکس‌ها، ویدیوها یا استوری‌های اینستاگرام، میلیون‌ها کسب‌وکار یاد گرفته‌اند که ایجاد یک حضور بصری در اینستاگرام می‌تواند تا حد زیادی بازاریابی تجارت الکترونیک آنها را واقعا متحول کرده وسودهی آنها را چندین برابر کند.

همچنین این واقعیت وجود دارد که کاربران اینستاگرام نسبت به کاربران عادی رسانه های اجتماعی بیشتر درگیر وپیگیر هستند وبیشتر در این شبکه اجتماعی (خصوصا در ایران ) حضور دارند.

در حالت کلی در دنیابه نظر می رسد که تعامل اینستاگرام در حال کاهش است (چیزی که در فصل بعدی در مورد آن صحبت خواهیم کرد ) ولی این دیدگاه کاملا غلط است واین پلتفرم همچنان در مقایسه با توییتر و فیس بوک نرخ تعامل بیشتری را برای مشاغل ایجاد می کند.

اما کاربران اینستاگرام چیزی فراتر از تعامل ساده هستند — آنها معمولاً خریداران آنلاین نیز هستند . طبق یک مطالعه اخیر در دنیا و ایران  ، 72 درصد از کاربران اینستاگرام پس از دیدن چیزی در اینستاگرام تصمیم به خرید می‌گیرند که محبوب‌ترین دسته‌بندی‌ها شامل لباس، آرایش، کفش و جواهرات است.

این طرز فکر خرید، کاربران اینستاگرام را به مخاطبان کامل تبدیل می‌کند، زیرا آن‌ها انگیزه بالایی دارند و سریع تبدیل به مشتری می‌شوند.

یکی دیگر از دلایل عالی بودن اینستاگرام برای تجارت الکترونیک مربوط به خود پلتفرم است. همانطور که در فصل قبل اشاره کردیم ، اینستاگرام اخیراً ابزارهای جدیدی را برای تجارت معرفی کرده است – و قطعاً چیزهای بیشتری در راه است! که این پلتفرم را کاملا مناسب یک پلتفرم تجاری خواهد کرد.

از همه این مباحث که بگذریم، اگر فکر کنید که فقط به این دلیل که محصولات آنلاین نمی فروشید، کسب و کار شما در اینستاگرام جایی ندارد!کاملا در اشتباهید.

اینستاگرام علاوه بر توانایی منحصر به فرد خود در انتقال محصولات، مکانی باورنکردنی برای کسب و کارها برای ایجاد آگاهی از برند و ارتباط با مخاطبان جدید (و مشتریان بالقوه) است.

برای استفاده از اینستاگرام برای فروش باید اول اصطلاحات اینستاگرام رو بلد باشید و بعد بدونید الگوریتم اینستاگرام چگونه کار میکنه ؟

نکته مهم :

برای یادگیری اصطلاحات رایج در اینستاگرام این نوشته رو مطالعه فرمایید

نکات مهم حرفه ای انتخاب نام پیج اینستاگرام

فصل 3

الگوریتم اینستاگرام چیست؟

 الگوریتم همیشه مرموز اینستاگرام. هنگامی که اینستاگرام برای اولین بار در سال 2016 اعلام کرد که فید زمانی را با یک الگوریتم جایگزین می کند، اکثر مردم  واکنشی نه چندان خوشحال کننده نشان دادند.

 از آن زمان تاکنون الگوریتم تغییر چندانی نکرده بود ولی در سال 2022 اینستاگرام مجددا با تغییراتی الگوریتم فید را به همان الگوریتم زمانی سال 2016 برگرداند.

چرا در سال 2016 الگوریتم فید اینستاگرام از ترتیب زمانی به الگوریتم پیچیده تری  تغییر پیدا کرد؟

خوب، به اندازه کاربران این پلتفرم ربط داشت . با افزایش محبوبیت اینستاگرام،دنبال کردن و پیگیری همه عکس‌ها و ویدیوهایی که مردم به اشتراک می‌گذارند سخت‌تر شد. در واقع، طبق گفته اینستاگرام ، مردم به طور متوسط ​​70 درصد از فیدهای خود را در زمانی که زمان بندی می شد از دست می دادند.

با توجه به این موضوع، اینستاگرام الگوریتمی ایجاد کرد که فیدهای افراد را دوباره سازماندهی کرد تا از نظر تئوری محتوای بیشتری را ببینند که به آنها مرتبط است که متأسفانه اثرات نامطلوبی نیز داشت.

در حالی که یک فید زمانی نیاز به حدس و گمان کمی دارد (همه چیزی که واقعاً باید نگران آن باشید این است که در زمانی که مخاطبان شما فعال هستند پست کنید).

ولی فیدهای مبتنی بر الگوریتم می توانند تحت تأثیر تعداد زیادی از عوامل مختلف باشند – مانند میزان تعامل یک پست. کامنت هایی که دریافت می کند یا مدت زمانی که مردم برای مشاهده پست های شما صرف می کنند.

و از آنجایی که اینستاگرام به طور مداوم الگوریتم را برای بهبود تجربه کاربر و اولویت‌بندی انواع خاصی از محتوا به‌روزرسانی می‌کند، دانستن اینکه چگونه پست‌های خود را برای بیشترین تعامل و دسترسی ممکن بهینه کنید، می‌تواند دشوار باشد.

ولی اینستاگرام در چرخشی عجیب و عالی در سال 2022 الگوریتم فید کاربران را به ترتیب زمانی تغییر داد ولی الگوریتم اکسپلور کماکان به عوامل متعددی وابسته است.

نکته مهم :
برای اطلاعات بیشتر از الگوریتم سال 2022 اینستاگرام نوشته “۱۰ واقعیت الگوریتم ۲۰۲۲اینستاگرام که باید بدانید“را مطالعه فرمایید.

فصل 4

شناسایی اهداف اینستاگرامی

اکنون که نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام را توضیح دادیم، بیایید در مورد چگونگی تعیین اهداف و اهداف بازاریابی اینستاگرام خود صحبت کنیم.

البته اولین قدم برای شناسایی اهداف و مقاصد خود در اینستاگرام این است که دقیقاً بفهمید “موفقیت” برای شما چه معنایی دارد.

آیا از اینستاگرام برای ایجاد آگاهی از برند و دستیابی به مشتریان ایده آل خود استفاده می کنید؟ برای نمایش محصولات و خدمات خود؟ برای رشد یک جامعه درگیر؟ برای افزایش وفاداری به برند؟

آیا از اینستاگرام به عنوان ابزاری برای خدمات مشتریان استفاده خواهید کرد؟ آیا برای آموزش فالوورهای خود در مورد کسب و کار یا صنعت خود از آن استفاده خواهید کرد؟

در مورد استفاده از اینستاگرام برای رسیدن به اهداف تجاری خود و نحوه استفاده از آن در نهایت به شما بستگی دارد. فقط به خاطر داشته باشید که اهدافی که تعیین می کنید به شدت بر معیارهایی که برای ردیابی موفقیت خود در اینستاگرام استفاده می کنید تأثیر می گذارد (چیزی که در فصل بعدی درباره آن صحبت خواهیم کرد ).

به عنوان مثال، اگر از اینستاگرام برای ایجاد یک مخاطب بزرگ و درگیر استفاده می کنید، به احتمال زیاد روی معیارهای تعامل مانند لایک ها، نظرات و اشتراک گذاری ها تمرکز می کنید.

 

اگر در تصمیم گیری در مورد اهداف حساب خود مشکل دارید، بررسی سؤالات زیر می تواند به شما کمک کند: چرا از اینستاگرام استفاده می کنید؟ چگونه اینستاگرام می تواند به شما در دستیابی به اهداف کلی بازاریابی خود کمک کند؟ چقدر زمان یا بودجه می توانید به اینستاگرام اختصاص دهید؟ چگونه اینستاگرام چیزی متفاوت از دیگر پلتفرم ها را به شما ارائه می دهد؟

فصل 4 | قسمت 1

پیدا کردن مخاطب هدف اینستاگرام

وقتی مشخص کردید که چرا از اینستاگرام استفاده می کنید، باید به این فکر کنید که می خواهید چه کسی را هدف قرار دهید.

اگر از قبل درک خوبی از مشتری ایده‌آل خود دارید، یک استراتژی خوب این است که  بررسی کنید آنها با چه نوع محتوایی درگیر می شوند؟ از چه هشتگ هایی استفاده می کنند؟ آنها بخشی از چه جوامعی هستند؟

 پاسخ به این سوالات یک راه عالی برای اطمینان از اینکه مخاطب هدف خود را در اینستاگرام هدف قرار داده اید، است.

اگر هنوز مشکل دارید، گزینه دیگر این است که در مورد رقبای خود تحقیق کنید. به نمایه های رقبای خود بروید و روی “دنبال کنندگان” آنها کلیک کنید. شما می توانید لیست کامل کاربرانی که آنها را دنبال می کنند را مشاهده کنید. 

(توجه: توصیه نمی کنیم به سادگی این لیست را مرور کنید و هر کدام را دنبال کنید. در عوض، از این اطلاعات برای ایجاد استراتژی برای جلب توجه آنها به صورت ارگانیک استفاده کنید).

همچنین می‌توانید از این استراتژی برای دیدن هشتگ‌هایی که رقبای شما استفاده می‌کنند استفاده کنید. هشتگ های اینستاگرام هنوز هم یکی از بهترین راه ها برای دستیابی به مخاطبان در اینستاگرام هستند، به خصوص اکنون که می توانید مانند سایر کاربران هشتگ های اینستاگرام را دنبال کنید .

هنگام تحقیق در مورد هشتگ های مرتبط، سعی کنید تا حد امکان به سمت میکروهشتگ ها بروید. شانس خوبی وجود دارد که هشتگ های فوق العاده ای پیدا کنید که مملو از فعالیت های مخاطبان هدف شما هستند.

فصل 4 | قسمت 2

حساب خود را تجزیه و تحلیل کنید

با در نظر گرفتن اهداف و مخاطبان خود، قدم بعدی این است که با انجام ممیزی وتجزیه و تحلیل کلی حساب اینستاگرام، نگاهی سازنده به پروفایل اینستاگرام خود بیندازید .

با انجام این کار، نگاهی انتقادی به تمام کارهایی که تاکنون روی پلتفرم انجام داده‌اید، میکنید و سپس تصمیم می‌گیرید که آیا هنوز هم نیازهای کسب و کار شما را برآورده می‌کند یا خیر. (حتی اگر به تازگی بازاریابی اینستاگرام را شروع کرده اید، اجرای ممیزی فرصت خوبی است تا مطمئن شوید در مسیر درستی هستید.)

هر یک از عناصر نمایه اینستاگرام شما باید هدف دار باشد، از جمله عکس پروفایل، بیو، فید، زیرنویس، هشتگ و موارد دیگر.

حتی اکانت هایی که در حال حاضر دنبال می کنید به بخشی از برند شما در اینستاگرام تبدیل می شوند. آیا آنها را دارای مخاطبین هدف کسب و کارتان میبینید ؟ آیا آنها با کسب و کار شما هماهنگ هستند؟ یا کاملا تصادفی و قطع هستند؟

به یاد داشته باشید که هنگام حسابرسی حساب خود اهداف خود را در ذهن داشته باشید تا مطمئن شوید که هر تصمیمی که می گیرید شما را به آنها نزدیک تر می کند!

 

پس از تکمیل ممیزی اینستاگرام، باید موارد زیر را داشته باشید:اهداف و اهداف کسب و کار اینستاگرام خود را مشخص کنیددرک واضحی از برند خود داشته باشید/استراتژی تعامل فعلی خود را ارزیابی نمایید/استراتژی هشتگ خود را ارزیابی و در صورت نیاز اصلاح  نمایید

برای مطالعه بیشترنوشته های زیر را مطالعه نمایید:

دلایل اصلی حضور مردم در اینستاگرام چیست؟

چگونه یک بیو خوب در اینستاگرام بسازیم تا سریع و آسان فالوور به دست آوریم

فصل 5

تنظیم نمایه کسب و کار اینستاگرام

این سوالی است که هنوز هم هر از گاهی مطرح می شود: “آیا باید به حساب تجاری اینستاگرام حسابمونو تغییر بدیم؟

واقعیت این است که امروزه، به عنوان یک کسب و کار در اینستاگرام با اهداف بازاریابی مشخص، مزایایی که از تغییر پروفایل کسب و کاردر اینستاگرام نصیب شما میشود  ، غیرقابل انکار است.

برای تغییر حسابتان به یک پروفایل بیزنسی در اینستاگرام باید:

شماره 1: یک صفحه فیس بوک برای کسب و کار خود ایجاد کنید

قبل از اینکه بتوانید یک پروفایل تجاری در اینستاگرام راه اندازی کنید، باید یک صفحه فیس بوک فعال داشته باشید. خوشبختانه، راه اندازی یک صفحه تجاری فیس بوک را می توان در عرض چند دقیقه انجام داد! اگر قبلاً یک صفحه فیس بوک دارید، می توانید به مرحله بعدی بروید.

با باز کردن فیس بوک و کلیک بر روی “ایجاد صفحه” از منوی کشویی شروع کنید.

در مرحله بعد، دسته بندی کسب و کار خود را انتخاب کنید و یک نام برای صفحه خود انتخاب کنید. نام صفحه شما می تواند نام کسب و کار شما یا نام دیگری باشد که افراد ممکن است برای یافتن کسب و کار شما آن را جستجو کنند.

یک عکس نمایه و یک عکس روی جلد آپلود کنید که به بهترین وجه نشان دهنده کسب و کار شما باشد. می توانید از لوگوی خود به عنوان عکس پروفایل یا حتی تصویری از فروشگاه یا محصولات خود استفاده کنید.

و بس! صفحه فیسبوک کسب و کار شما اکنون فعال است!

به خاطر داشته باشید که ایده خوبی است که قبل از اینکه صفحه تجاری فیس بوک خود را به پروفایل تجاری اینستاگرام خود متصل کنید، آن را تقویت کنید. حداقل، باید یک توضیح و یک فراخوان برای اقدام اضافه کنید که بازدیدکنندگان صفحه شما را به انجام کاری هدایت کند، مانند بازدید از وب سایت یا تماس با فروشگاه شما.

شماره 2: صفحه فیس بوک خود را به اینستاگرام متصل کنید

برای تغییر به پروفایل تجاری، ابتدا وارد حساب اینستاگرام خود شده و به نمایه خود پیمایش کنید.

سپس روی نماد چرخ دنده در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید تا به تنظیمات حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنید.

از اینجا روی «Switch to Business Profile» و سپس «Continue» ضربه بزنید تا به فیس بوک متصل شوید.

مطمئن شوید که نمایه شما روی عمومی تنظیم شده است! اگر نمایه شما در حال حاضر در اینستاگرام روی Private تنظیم شده است، نمی‌توانید به پروفایل تجاری تغییر دهید.

برای اتصال صفحه فیس بوک روی «ادامه به عنوان» ضربه بزنید. اگر صفحه فیسبوک کسب و کارتان را به عنوان یک گزینه نمی‌بینید، مطمئن شوید که در منوی تنظیمات به‌عنوان سرپرست حساب وارد شده‌اید.

هنگامی که صفحه صحیح فیس بوک ظاهر شد، آن را انتخاب کنید و روی «بعدی» ضربه بزنید.

شماره 3: نمایه کسب و کار خود را در اینستاگرام تنظیم کنید

در مرحله بعد، از شما خواسته می شود اطلاعات تماس خود، از جمله شماره تلفن، آدرس فیزیکی یا ایمیل را اضافه کنید تا مشتریان بتوانند با آنها تماس بگیرند.

وقتی همه چیز خوب به نظر می رسد، روی «انجام شد» ضربه بزنید.

 اکنون که یک نمایه تجاری در اینستاگرام دارید، به تعداد زیادی ویژگی جدید ، از جمله امکان مشاهده Insights اینستاگرام و تبلیغ پست‌های اینستاگرام خود، همه از داخل برنامه دسترسی خواهید داشت!

مطالعه مقالات و نوشته های بیشتر:

تفاوت بین ۳ نوع حساب اینستاگرام چیست؟

فصل 6

بهینه سازی پروفایل اینستاگرام

با راه اندازی پروفایل کسب و کار اینستاگرام، زمان آن فرا رسیده است که به این فکر کنید که نمایه اینستاگرام شما چگونه است.

همانطور که قبلاً بارها گفته‌ایم، نمایه اینستاگرام شما بازتاب مهمی از برند شما است – به همین دلیل است که امروزه کسب‌وکارها بیش از هر زمان دیگری وقت خود را صرف برنامه‌ریزی ظاهر کلی پروفایل خود می‌کنند .

وقتی شخصی روی نمایه شما قرار می گیرد، شما فقط چند ثانیه فرصت دارید تا او را به فالوور تبدیل کنید، و این اغلب با یک نگاه سریع یا اسکرول فید شما مشخص می شود.

به همین دلیل بسیار مهم است که ظاهر پروفایل اینستاگرام خود را بدرستی تنظیم کنید! این یکی از بهترین راه ها برای جذب فالوورهای بیشتر است.

فصل 6 | قسمت 1

یک تم یا تمپلیت ثابت اینستاگرام برای پیجتان بسازید

یکی از سخت‌ترین بخش‌های جذاب وکاربر پسند کردن فید اینستاگرام شما این است که بفهمید چگونه می‌توانید چیدمان همه عکس‌هاوویدئو های  فردی خود را در کنار یکدیگر زیبا کنید.

قبل از ارسال یک عکس یک قدم به عقب برگردید و به فید اینستاگرام خود به طور کلی نگاه کنید: چگونه همه عکس های شما در تمپلیت اینستاگرامی باید با هم هماهنگ شوند؟ در اینجا پنج نکته وجود دارد:

شماره 1: یک طرح رنگی را انتخاب کنید:

مهم است که یک طرح رنگ ثابت برای فید اینستاگرام خود داشته باشید. این بدان معناست که همه رنگ‌های موجود در فید شما به‌طور یکپارچه با هم هماهنگ می‌شوند. هر جهتی که انتخاب کنید، داشتن یک پالت رنگی ثابت راهی عالی برای گنجاندن برند خود در فید اینستاگرام شما است.

شماره 2: روی نورپردازی تمرکز کنید:

نور یک عنصر کلیدی برای آرایش و زیبایی است. به مجله‌ای مجلل فکر کنید که دوست دارید آن را بخوانید. صرف نظر از موضوع، چیزی که آن را به هم پیوند می دهد و یک تم را ایجاد می کند، انتخاب نور و رنگ است. یکنواختی این انتخاب ها مؤلفه های زیبایی شناسی اینستاگرام شما هستند.

شماره 3: محتواهای خود را مدیریت فرمایید:

این احتمالاً سخت ترین بخش در دستیابی به زیبایی زیبای اینستاگرام است. شما باید بدانید که هر یک از عکس های خود را کجا قرار دهید و چگونه فید خود را برنامه ریزی کنید تا همه با هم ترکیب شوند.

هدف ایجادنظم و جذابیت بیشتر در فیدتان  است، مشابه آنچه در عکاسی انجام می دهید. شما اساساً می‌خواهید عکس‌های شلوغ را بامثلا عکس‌های ساده تر یا مینیمال جایگزین نمایید تا به تعادل خوبی دست پیدا کنید.

شماره 4: همه چیز را ثابت نگه دارید:

برای کمک به جریان طبیعی فید خود، باید رویکردی ثابت برای ویرایش عکس‌های خود داشته باشید. این بدان معنا نیست که شما باید فقط یک فیلتر را انتخاب کنید، اما محدود کردن خود به چند فیلتر به شما کمک می کند تا به زیبایی شناسی انتخابی خود پایبند باشید.

همه چیز به سلیقه شما وخلاقیتتان و یادگیری انواع رنگ ها ، مثلا رنگ های گرم تر را ترجیح می دهید؟ تصاویر با رنگ سردتر  برایتان جذابیت بیشتری دارد؟

سبک ویرایش شما هرچه که باشد، مطمئن شوید که یکنواخت است تا پست‌های شما در فید شما یکدست وحالتی منظم پیدا کند. حتی اضافه کردن یک فیلتر یکسان در هر بار پست می تواند باعث شود برند و فید اینستاگرام شما منسجم تر به نظر برسد.

شماره 5: مدیریت  محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC):

در حالی که کسب‌وکارهای بیشتری از هر زمان دیگری روی محتوای اصلی سرمایه‌گذاری می‌کنند، هنوز چیزهای زیادی از گنجاندن محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) در استراتژی اینستاگرام شما وجود دارد.

به خاطر داشته باشید که هنگام انتخاب عکس‌ها برای ارسال مجدد به حساب خود، مهم است که با سایر پست های فید خود هماهنگ باشید. شما باید عکس‌هایی را انتخاب کنید که مناسب و طبیعی باشند و دارای طرح رنگ و سبک ویرایش مشابه با فید خودتان باشند.

وقتی شخصی به فید اینستاگرام شما نگاه می کند، نباید خیلی واضح باشد که کدام پست متعلق به شما و کدام عکس UGC است که شما پست کرده اید.

نکته: مهمترین قانون برای استفاده از UGC این است که همیشه قبل از ارسال مجدد عکس شخص دیگری در اینستاگرام، اجازه بخواهید . و هنگام دادن اعتبار، همیشه می خواهید به عکاس اصلی در کپشن اشاره کنید. صرف برچسب زدن آنها در عکس کافی نیست.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تمپلیت و دیزاین پیج های اینستاگرامی مقاله زیر را توصیه میکنیم :

۳۴ایده طراحی تمپلیت پیج اینستاگرام

فصل 6 | قسمت 2

برند تجاری خود را از طریق هایلایت های استوری اینستاگرام معرفی کنید

در فصل بعدی می‌خواهیم به استوری‌های اینستاگرام بپردازیم، اما ناگفته نماند که هایلایت های  استوری اینستاگرام برای دست یافتن به فالوورهای بالقوه به کسب و کار شما بسیارعالی است.

می‌توانید هایلایت های استوری‌های اینستاگرام را مانند یک تریلر فیلم برای فید اینستاگرام خود در نظر بگیرید. آنها روشی خلاقانه برای بیان خود، نشان دادن محصولات، افزایش ترافیک یا بازاریابی کسب و کار شما هستند!

یک استراتژی خوب این است که هایلایت های  استوری اینستاگرام خود را در دسته ها، رویدادها یا موضوعات مختلف گروه بندی کنید تا مخاطبان شما بتوانند به سرعت محتوای مورد علاقه خود را پیدا کنند.

نگاهی به اکانت anthropologie به عنوان مثال بیندازید. این برند مد و سبک زندگی دائماً هایلایت های استوری اینستاگرام خود را به‌روزرسانی می‌کند تا توجه را به آخرین پیشنهادات خود جلب کند، مانند مجموعه‌های فصلی و محصولات جدید، یا برای به اشتراک گذاشتن فروش و سایر تبلیغات.

در مجموع، استفاده از هایلایت های استوری اینستاگرام راهی عالی برای جذب فالوورهای جدید است. با برجسته‌سازی، می‌توانید به سرعت کارهایی که کسب‌وکارتان انجام می‌دهد، در این بین میتوانید با معرفی دقیق پاسخ درگیری دو سوال مهم مخاطبانتان رابدهی :1-چه محصولات یا خدماتی برایشان ارائه میدهید .2-علت اینکه مخاطب باید پیج شمارا دنبال کند چیست ؟ واگر مثلا دنبال نکند چه منافعی را از دست میدهد!!.

به علاوه، با بهینه‌سازی هایلایت های استوری اینستاگرام ، حتی می‌توانید مستقیماً از نمایه خود از افرادی که حتی شما را دنبال نمی‌کنند فروش داشته باشید!

فصل 6 | قسمت 3

یک بیوگرافی جذاب در اینستاگرام بسازید:

بیوگرافی اینستاگرام شما یکی از کم استفاده ترین ویژگی های اینستاگرام است، اما بسیار مهم است! ارائه توضیحات کامل در مورد کاری که انجام می دهید و اینکه چرا مردم باید شما را دنبال کنند، می تواند دشوار باشد.

در اینجا 6 نکته برای بهینه سازی بیو اینستاگرام شما آورده شده است:

شماره 1: نام شما

اولین قدم برای ایجاد بایوس خوب اینستاگرام این است که مطمئن شوید نام شما در واقع نام شماست! (منظور ما فیلد نام در پروفایل شماست، نه نام کاربری اینستاگرام شما).

افرادی که شما را در اینستاگرام جستجو می‌کنند احتمالاً از نام شما یا نام شرکت شما استفاده می‌کنند، و یکپارچگی به مردم اجازه می‌دهد تا بدانند نمایه اینستاگرامی که مشاهده می‌کنند در واقع متعلق به شماست و نه یک اکانت جعلی نامشخص.

این ممکن است کاملا واضح به نظر برسد، اما در واقع یک دلیل بزرگتر برای آن وجود دارد: نام و نام کاربری شما تنها فیلدی هایی هستند که اینستاگرام در جست و جوهای جستجو در نظر می گیرد.

بنابراین بسیار مهم است که مطمئن شوید نامی که در بیو اینستاگرام خود استفاده می کنید همان نامی است که دنبال کنندگان و مشتریان شما به دنبال آن هستند!

شماره 2: نام کاربری و لینک های هشتگ شما

به لطف به‌روزرسانی در اوایل سال ۲۰۱۸، اکنون می‌توانید نام‌های کاربری پروفایل و هشتگ‌های موجود در بیو اینستاگرام خود را به لینک‌های قابل کلیک تبدیل کنید.

هنگامی که یک “#” یا “@” را در بیو خود وارد می کنید، به طور خودکار به یک لینک قابل کلیک تبدیل می شود که بازدیدکنندگان را به هشتگ یا نمایه دیگری هدایت می کند.

با افزودن هشتگ به بیو اینستاگرام، بازدیدکنندگان پروفایل می توانند مستقیماً روی آن کلیک کنند تا محتوای مربوطه را مشاهده کنند. افزودن هشتگ های مخصوص برندتان  یا هشتگ های مرتبط با علایق شما، بیوگرافی شما را بسیار کاربردی تر می کند و به شما این امکان را می دهد که محتوای مارک را برجسته کنید و علایق بیشتری را با بازدیدکنندگان نمایه به اشتراک بگذارید.

توجه: نکته مهم اینست که از نظر ما  بهتر است از هشتگ مارک خود در بیو استفاده کنید تا مخاطب یا فردی که بر روی آن در اولین بار کلکی نماید به یک محتوای غیر مرتبط هدایت نگردیده و پیج شما از دامنه دیدش خارج نشود!.

شماره 3: مهارت های شما

یک بیوگرافی خوب اینستاگرام دقیقاً توضیح می دهد که تجارت شما چیست و چه کاری انجام می دهید. بنابراین اگر می خواهید برای مهارت، حرفه، سرگرمی یا علاقه خاصی متمایز شوید، باید این جزئیات را در بیو اینستاگرام خود نیز وارد کنید!

به این فکر کنید که چه چیزی شما را از رقبای خود متمایز می کند. آیا مجموعه ای منحصر به فرد از مهارت ها یا تجربیات دارید که ممکن است برای دنبال کنندگان شما جالب باشد؟

گنجاندن این موارد در بیو اینستاگرام شما نه تنها به عنوان مقدمه ای برای بینندگان جدید عمل می کند، بلکه می تواند تعیین کند که آیا آنها شما را دنبال می کنند یا خیر.

شماره 4: کلمات کلیدی

استفاده از کلمات کلیدی قابلیت جستجوی شما را در اینستاگرام بهبود نمی بخشد (به جز همانطور که در بالا ذکر کردیم، “نام” شما در بیو اینستاگرام شما) اما به حساب شما تمرکز بیشتری می دهد و به شما کمک می کند با فالوورهایی که می خواهند با محتوای شما تعامل داشته باشند ارتباط برقرار کنید!

وقتی تصمیم می گیرید چه کلمات کلیدی را در بیو اینستاگرام خود بگنجانید، سعی کنید هم به ارزش های اصلی خود و هم به ارزش های اصلی مخاطبان هدف خود فکر کنید.

اگر از اینستاگرام برای تجارت استفاده می کنید، مدتی را صرف ایجاد یک «نمایه»مورد پسند افرادی که میخواهند شما را دنبال کنند نمایید. مثلا نیاز مشتریانتان دقیقا چیست و  یا علایق آنها چیست؟ و چه کلمات کلیدی به شما کمک می کند تا با آنها بیشتر وواضح تر ارتباط برقرار نمایید .

استفاده از کلمات کلیدی که مخاطبان و جایگاه شما را هدف قرار می دهند به کاربران کمک می کند تا بهتر بفهمند شما چه کسی هستید، چه چیزی برای ارائه دارید و اینکه آیا حساب شما به آنها مربوط است یا خیر!

شماره 5: پیوند وب سایت شما

برخلاف سایر شبکه‌های اجتماعی، اینستاگرام در مورد مکان‌هایی که می‌توان لینک‌های قابل کلیک قرار داد، سختگیرانه عمل می‌کند. در حال حاضر، اینستاگرام فقط یک لینک قابل کلیک در پروفایل خود به کاربران می دهد و آن لینک در بیو شماست.

بسیاری از کسب و کارها از پیوند برای ارسال دنبال کنندگان به صفحه اصلی یا وبلاگ خود استفاده می کنند که بسیار عالی است! اما برای کسب‌وکارهای تجارت الکترونیک که می‌خواهند دنبال‌کنندگان را به صفحات محصول، کمپین‌ها یا وبینارهای خاص بفرستند،عدم وجود چند لینک مشکل بزرگی است.

برای دور زدن این محدودیت، برخی از کسب و کارها اغلب پیوند وب سایت خود را به روز می کنند تا دنبال کنندگان خود را به آخرین محصولات یا تبلیغات خود بفرستند – و سپس به آن پیوند در کپشن اینستاگرام خود ارجاع میدهند  .

مشکل این است که فید عکس اینستاگرام دیگر زمانی نیست، بنابراین وقتی پست یک کسب و کار می گوید “لینک در بیو”، آن پیوند ممکن است با پیوند واقعی در بیو مطابقت نداشته باشد.

از آنجایی که اینستاگرام فقط یک URL قابل کلیک به شما می دهد، برخی سایت ها برای ایجاد چندین لینک ومرتبط کردن همه آنها به همان یک  لینک بایو اینستاگرامتان بوجود آمده اند. معروفترینشان zilink است که میتونید برید به این وبسایت و حساب کاربریتان را در آن برایگان ایجاد نمایید و سپس باز هم برایگان چندین لینک مهمی که میخواهید مخاطبان پس از کلیک بر روی لینک بایو تان آنها را مشاهده نموده وبه آنهها هدایت گردند را قرار دهید.

شماره 6: اطلاعات تماس شما

همانطور که در فصل قبل ذکر کردیم ، هنگامی که به پروفایل تجاری(یا سازنده ) اینستاگرام تغییر می‌دهید، می‌توانید دکمه «تماس» را در نزدیکی بالای نمایه خود با گزینه‌ای برای اضافه کردن مسیرها، شماره تلفن و/یا آدرس ایمیل اضافه کنید.

این ویژگی برای مشاغل بسیار مفید است و به دنبال کنندگان شما فرصتی می دهد تا خارج از اینستاگرام به شما دسترسی پیدا کنند – یا اگر کسب و کار شما موقعیت فیزیکی دارد، این یک راه عالی برای افزایش فروش در فروشگاه شما است!

فصل 7

ساخت استراتژی محتوای اینستاگرام

در حال حاضر، اینستاگرام به چهار نوع پست اجازه انتشار می دهد: عکس، فیلم، پست خرید (محصولات-در ایران غیر فعال میباشد!!) وپست های اسلایدی یا کاروسل . در اینجا یک تقسیم بندی کوتاه از هر یک از این موارد بطور خلاصه برایتان گرد آوری کردیم:

عکس نوشته ها

پست‌های عکس اینستاگرام همچنان محبوب‌ترین شکل محتوا در اینستاگرام هستند، احتمالاً به این دلیل که ایجاد و ویرایش آسان و فوق‌العاده همه‌کاره هستند.

در حال حاضر، فقط می‌توانید عکس‌ها را در قالب‌های افقی، عمودی یا مربعی به اشتراک بگذارید. این فرمت‌های مختلف به نسبت‌ها و ابعاد مختلف نیاز دارند، برای مثال، پست‌های عکس مربعی باید از نظر نسبت تصویر 1:1 (یا تا حد امکان نزدیک‌تر!) و اندازه 1080 پیکسل در 1080 پیکسل باشند.

در اینجا به تفکیک اندازه بهینه برای هر یک آمده است:

پست های ویدیویی

پست های ویدیویی اینستاگرام از زمانی که برای اولین بار در سال 2013 معرفی شدند، پیشرفت زیادی کرده اند.

 امروزه کسب و کارها می توانند ویدیوهای طولانی مدت و با تولید بالا تا 1 دقیقه بسازند که تعامل زیادی ایجاد می کند!

و نکته مهم این است که برای انجام این کار به دوربین DSLR یا تجهیزات گران قیمت تولید فیلم نیاز ندارید. فقط با استفاده از دوربین داخلی گوشی خود و چند برنامه ویرایش ویدیو می توانید ویدیوهای مارک دار زیبایی بسازید !

پست های ویدیویی در اینستاگرام  توانایی زیادی درجذب مخاطب دارند، بنابراین منطقی است که آنها را بصورت مختلط با دیگر تایپ پست ها در برنامه محتوایی فیدتان بگنجانید.

علاوه بر این، ویدیوها به دلیل توانایی آنها در برقراری ارتباط داستان های پیچیده، یکی از بهترین قالب ها برای افزایش فروش هستند. به همین دلیل است که بسیاری از کسب و کارها روی تولید محتوای ویدئویی تبلیغاتی سرمایه گذاری می کنند.

پست های خرید

در حالی که راه‌های مختلفی برای برندها (به‌ویژه برندهای تجارت الکترونیک) وجود دارد تا فرصت‌های فروش را در استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود بگنجانند، داشتن پست‌های خرید اینستاگرام در فید شما ویژگی‌ای است که قطعاً می‌خواهید از آن استفاده کنید!(البته در ایران فعال نیست ولی با روشهای خاص میتوان آنرا فعال کرد!!)

به‌طور خلاصه، پست‌های خرید اینستاگرام ، خرید محصولاتی را که در اینستاگرام پیدا می‌کنند با «تگ کردن» محصولات در پست‌ها، برای افراد آسان‌تر می‌کند.

هنگامی که پست قابل خرید شما در فیدهای دنبال کنندگان شما ظاهر می شود، تنها کاری که باید انجام دهند این است که روی نماد کیف خرید روی یک تصویر ضربه بزنید تا اطلاعات بیشتری در مورد محصول نشان دهد.

اگر کاربر روی جعبه اطلاعات ضربه بزند، به آدرس اینترنتی وبسایتتان هدایت می‌شود که می‌تواند از آنجا خرید کند و محصول را بخرد!

برای برندها و کسب و کارها، استفاده از پست های خرید اینستاگرام راهی عالی برای نمایش محصولات و استفاده از فید اینستاگرام برای خرید بیشتر است.

پست های اسلایدی یا کاروسل

در حالی که پست های  اسلایدی تنها در اواسط سال 2017 معرفی شدند، برای کسب و کارهایی که می خواهند  چندین ویژگی یک  محصول جدید را تبلیغ کنند یا عکس ها و ویدیوهای یک رویداد را به اشتراک بگذارند، بسیار کارآمد میباشند.

دلیل  جذابیت و کاربردی تر بودن پست های اسلایدی این است که مانند ویدیوهای اینستاگرام، پست های اسلایدی نسبت به پست های تک عکس متنوع تر هستند. علاوه بر این، می‌توانید عکس‌ها و ویدیوها را در پست‌های اسلایدی تا حداکثر ده نمونه در هر پست اینستاگرامی خود بگنجانید، بنابراین آنها پست هایی عالی برای خلاقیت هستند.

پست های اسلایدی را می توان در فرمت های افقی، عمودی یا مربعی به اشتراک گذاشت — اما شما باید فقط به یک قالب عکس پایبند باشید. آنها می توانند بین دو تا 10 عکس یا ویدیو داشته باشند.

برای یادگیری و آموزش تخصصی تر روشهای کاربرد پست های اسلایدی اینستاگرام توصیه میکنیم مقاله زیر را مطالعه فرمایید:

۸ روش برای استفاده از پست های اسلایدی اینستاگرام در بازاریابی شما

نحوه طراحی پست های اسلایدی یا کاروسل های زیبای اینستاگرام

۱۰ روش استفاده از پست های کاروسل اینستاگرام

فصل 8

استوری اینستاگرام برای تجارت

اینجاست که همه چیز شروع به خلاقیت می کند.

استوری های اینستاگرام از زمانی که برای اولین بار در سال 2017 وارد صحنه شدند،آنها اکنون به بخش مهمی از استراتژی بازاریابی اینستاگرام شما تبدیل شده است. در واقع، با توجه به وضعیت بازاریابی اینستاگرام 2018 ، 64 درصد از کسب و کارها تمایل دارند در سال 2018 استوری های بیشتری در اینستاگرام ایجاد کنند.

غلت جذابیت و کارآمدی استوری های اینستاگرام چیست؟

خوب، تا حدودی به محبوبیت فزاینده ویدیوهای زودگذر مربوط می شود. کسب‌وکارهای بیشتری ارزش تولید محتوای ویدیویی کوتاه مدت را می‌بینند، خواه این محتوای سرگرم‌کننده و آرام باشد یا بیشتر بر کسب‌وکار متمرکز باشد.

برای یادگیری و آموزش تخصصی تر روشهای استفاده از استوری اینستاگرام توصیه میکنیم مقالات زیر را مطالعه فرمایید:

راهنمای جامع برای ایجاد یک استوری زیبا در اینستاگرام

هر آنچه که باید در مورد استوری اینستاگرام بدانید

ویژگی ها و به روز رسانی های جدید اینستاگرام (۲۰۲۲)

نحوه استفاده از یادآوری اینستاگرام برای بازاریابی

استوری های اینستاگرام: چه چیزی در عملکرد استوری در سال ۲۰۲۱ تغییر کرد؟ 

۱۰ ایده تولید محتوا در اینستاگرام

فصل 9

نحوه استفاده از لایو اینستاگرام برای کسب و کار

سال 2017 ممکن است تحت سلطه استوری های اینستاگرام بوده باشد، اما مطمئناً آینده برای ویدیوهای زنده روشن به نظر می رسد. اگر قبلا این کار را نکرده اید، توصیه می کنیم به زودی با این ویژگی آشنا شوید. بر اساس یک نظرسنجی اخیر ، در حالی که تنها 22 درصد از کسب و کارها در سال 2017 در اینستاگرام «لایو» را بکار میبردند ،ولی 55 درصد برای استفاده از این ویژگی در سال 2018 برنامه ریزی نمودندو استفاده از این ویژگی وجذابیت ها و کارآمدی های آن برای کسب و کارها روز به روز در حال افزایش است..

 لایو اینستاگرام ارزش زیادی برای مشاغل دارد. هنگامی که این ویژگی به درستی استفاده شود، می‌تواند کانالی باورنکردنی برای جذب دنبال‌کنندگان جدید و تعامل و همچنین اهداف تجاری بزرگ‌تر شما باشد.

این امر به‌ویژه به لطف دو ویژگی جدید مبتنی بر کسب‌وکار برای لایو اینستاگرام صادق است:

فصل 9 | قسمت 1

پخش خود را در استوری اینستاگرام به اشتراک بگذارید

همانطور که در فصل قبل اشاره کردیم ، به لطف به‌روزرسانی اخیر، ویدیوهای لایو اینستاگرام اکنون می‌توانند پس از پخش در استوری اینستاگرام شما به اشتراک گذاشته شوند.

پس از پایان ویدیوی لایو اینستاگرام، دکمه اشتراک گذاری را در پایین صفحه مشاهده خواهید کرد. به همین سادگی! سپس پخش زنده شما به مدت 24 ساعت در استوری اینستاگرام شما زنده خواهد بود، مگر اینکه بخواهید آن را به هایلایت های خود اضافه کنیدکه دائما در دسترس مخاطبانتان باشد.

فصل 9 | قسمت 2

مهمانان را به پخش زنده اینستاگرام خود اضافه کنید

اینستاگرام اخیرا قابلیت دیگری را به اینستاگرام لایو اضافه کرده است که به کاربران امکان می دهد مهمانان را به پخش زنده خود اضافه کنند.

این ویژگی به این صورت کار می‌کند که به افرادی که در حال پخش ویدیو هستند، اجازه می‌دهد با کلیک بر روی دکمه «افزودن» در گوشه صفحه، هر کسی که در آن لحظه ویدیو را تماشا می‌کند، اضافه کنند. وقتی فردی اضافه می‌شود، در یک پنجره جداگانه زیر پنجره شما روی صفحه به شما ملحق می‌شود.

نه تنها میزبانی مشترک یک لایو اینستاگرام می‌تواند تعامل را در پخش شما افزایش دهد (با دستیابی به تعداد بیشتری از کاربران)، بلکه دری را به روی کمپین‌های بازاریابی اینستاگرام باز می‌کند که در آن دو کسب‌وکار یا اینفلوئنسر برای تبلیغ یک محصول شریک می‌شوند.

فصل 9 | قسمت 3

نحوه استفاده از لایو اینستاگرام برای کسب و کار

اگر می‌خواهید به اهداف بزرگ‌تری در بازاریابی اینستاگرام برسید، مانند افزایش فروش یا افزایش ثبت نام دوره ها و حدماتتان ، داشتن یک استراتژی واقعاً مهم است.

مانند استوری های اینستاگرام، اینستاگرام لایو مکانی آرام است و می توانید هر چقدر که دوست دارید خلاق باشید! اما با وجود این همه فضا برای خلاقیت، ایده خوبی است که یک برنامه محتوایی خوب داشته باشید.


 1. محصولات و/یا خدمات جدید خودرامعرفی نمایید:

یک روند اخیر در لایو اینستاگرام این است که مشاغل از این کانال برای معرفی خدمات یا محصولات جدید استفاده می کنند. لایو مکان عالی برای ایجاد یک سری تبلیغات برای محصولات شما است.

چه در حال رونمایی از یکمحصول جدید باشید و چه در حال معرفی یک محصول که قرار است  در آینده به فروشگاهتان اضافه نمایید ، Instagram Live مکانی عالی برای ایجاد هیجان وترغیب مشتریان در کسب و کار شما است.

برای استفاده از این استراتژی در پخش زنده خود، داغ ترین محصول خود را معرفی نموده و عمداً جزئیات بسیار کمی در مورد آن منتشر کنید. رمز و راز فالوورهای شما را به اشتیاق وکنجکاوی بیشتر در آن مورد خاص می کشاند! پس از پخش تیزر، از بینندگان بخواهید که برای اطلاعات بیشتر در وب سایت شما ثبت نام کنند.

این رویکرد به ویدیوی زنده شما یک عنصر انحصاری می دهد، که می تواند افراد را تشویق کند که فوراً وارد عمل شوند و تعداد سرنخ هایی را که به دست می آورید افزایش دهد.


 1. پرسش و پاسخ، کارگاه ها و آموزش ها را برای جمع آوری ایمیل ها اجرا کنید

قالب های مختلفی وجود دارد که می توانید در طول پخش زنده خود از جمله پرسش و پاسخ، کارگاه ها و آموزش ها را دنبال کنید. هر یک از این قالب‌ها ارزشمند هستند و می‌توانند تعداد زیادی بیننده را برای شما به ارمغان بیاورند. 

اما اگر واقعاً می‌خواهید کسب‌وکارتان از لایو اینستاگرام بهره‌مند شود، از آن به عنوان راهی برای جمع‌آوری ایمیل‌ها استفاده کنید.

یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این کار این است که از فالوورهای خود بخواهید از قبل سؤالات خود را ارسال کنند. شما می توانید این کار را با ارسال دنبال کنندگان خود به یک صفحه فرود با یک فرم ایمیل (نشانی اینترنتی صفحه فرود را در قسمت اصلی پخش خود به اشتراک بگذارید)، یا با ارائه یک آدرس ایمیل که بینندگان می توانند سوالات خود را ارسال کنند، انجام دهید.


 1. فروش و کمپین های خود را تبلیغ کنید

در حالی که استوری‌های اینستاگرام به عنوان یک محل «گذرا» در نظر گرفته می‌شوند، در اینستاگرام هیچ چیز زودگذرتر از ویدیوی زنده وجود ندارد. با ایجاد حس فوریت برای تماشای پخش خود از این خاصیت به نفع خود استفاده کنید!

یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش بینندگان این است که وعده‌های تبلیغاتی محدودی را بدهید که فقط در طول پخش ارائه می‌کنید. اگر هدیه، تخفیف، تبلیغات یا کمپین دیگری دارید که می‌خواهید به تعدادی منتخب ارائه دهید، از قبل آن را اعلام کنید! و هنگامی که به «لایو» می روید، کوپن یا کد تخفیف را با بینندگان خود به اشتراک بگذارید.

اطلاعات بیشتر در نوشته زیر:

۱۴ نکته که به شما کمک می کند در لایو اینستاگرام تسلط پیدا کنید

فصل 10

انواع تبلیغات موثر در کسب و کار در اینستاگرام

10-1 چرا تبلیغات اینستاگرام اینقدر محبوب هستند؟

 • هزینه‌های پایین‌تر این روش تبلیغات در مقایسه با تبلیغات فیزیکی در محیط اطراف و تلویزیونی میباشد.
 • در تبلیغات شبکه‌های اجتماعی-مانند اینستاگرام- به‌راحتی می‌توانید یک پست را ادیت کرده و برای تبلیغات خود جامعه هدف مشخصی معین نمایید.
 • در تبلیغات محیطی امکان تغییر در تبلیغ و هدف‌گذاری دقیق برای جامعه مخاطبان هدفتان اصلا وجود ندارد.
 • رشد مخاطبان با سرعت بالا: پلتفرم اینستاگرام یکی از سریع‌ترین پلتفرمهای رشد و پیشرفت در بین شبکه های اجتماعی معروف را داشته است. بسیاری از برندها در تمام زمینه ها از سال 2015 تا 2022 رشد چندین برابری فالوور را ​​داشته‌اند
 • دلیل استفاده کاربران از اینستاگرام : در مطالعات موسسه هاب اسپات آمریکا مشخص شده که 60 درصد از کاربران اینستاگرام از طریق اینستاگرام در مورد محصولات و خدمات اطلاعات کسب می‌کنند. 75 درصد نیز پس از دیدن پست اینستاگرام اقداماتی مانند بازدید از سایت ها، جستجو و…در مورد آن محصول خاصرا انجام می‌دهند.
 • حصول سریع تر به نتایج خوب: بر طبق مطالعات هاب اسپات درمورد اینستاگرام، که بیش از 400 کمپین را در سطح جهانی بررسی کردهاند ، تبلیغات اینستاگرام 2.8 برابر بیشتر از سایر تبلیغات بازدهی داشته است.
 • اینستاگرام شرایطی عالی برای دیده شدن توسط طیف گسترده و جامعه بزرگی از مخاطبانرادارد.
 • تأثیر بالای اینفلوئنسرها، بلاگرها و پیج‌های تبلیغات کسب‌و‌کار در اینستاگرام روی مخاطبان وتوصیه های انان که میتواند تاثیر بالا و سریعی در رشد پیجتان داشته باشد.
 • امکان هدف‌گذاری تبلیغ کسب‌وکار در اینستاگرام برای جامعه مشخصی از مخاطبان از لحاظ سن-جنسیت –مکان و…مهیا است.
 • در تبلیغات اینستاگرامامکان انتخاب جامعه مخاطبان بر اساس ماهیت برندتان، نوع محصول و خدمات و… نیز امکانپذیر میباشد.
 • سهولت دسترسی به کلیه مخاطبان دارای موبایل‌های هوشمند
 • افزایش آگاهی از برند یا برندسازی سریع در اینستاگرام
 • هزینه پایین‌تر تبلیغات در اینستاگرام نسبت به تبلیغات محیطی و تلویزیونی
 • قابلیت اندازه‌گیری نتایج کمپین تبلیغ کسب‌وکار در اینستاگرام
 • بالا بودن نرخ تبدیل کاربر از مشتری بالقوه به مشتری بالفعل
 • بالا بودن نرخ تعامل کاربران در اینستاگرام
 • تولید محتوای با کیفیت عالی برای مخاطبان هدف
 • امکان اصلاح ایرادات و مشکلات تبلیغات کسب‌وکار در اینستاگرام
 • امکان تغییر در برنامه کمپین تبلیغ کسب‌وکار در اینستاگرام

10-2-هزینه تبلیغات کسب‌وکار در اینستاگرام

نحوه تبلیغ کسب‌وکار در اینستاگرام مهم‌ترین عامل در تعیین حدود هزینه تبلیغات کسب‌ و کار در اینستاگرام است. با توجه به اینکه نوع محتوای تولید شده می‌تواند یک استوری یا پست ساده تنها شامل متن، تصویر گرافیکی یا ویدیو و موشن‌ گرافیک باشد، هزینه تبلیغات کسب‌وکار در اینستاگرام می‌تواند متفاوت باشد.

البته عوامل دیگری نیز روی هزینه تبلیغ کسب‌وکار در اینستاگرام تأثیرگذار هستند که از آن جمله می‌توان به تعداد فالوورهای یک پیج و میزان اینگیجمنت اشاره کرد. در هر تبلیغ اینستاگرامی، نمایش‌دهنده تبلیغ معمولاً نرخ مشخصی را برای انواع تبلیغات کسب‌وکار در اینستاگرام تعیین می‌کند و در واقع در همان ابتدای امر به شما قیمت می‌دهد.

اما با توجه به اینکه گاهی ارتباط گرفتن با این پیج‌ها دشوار است و یا دیر پاسخ می‌دهند، شاید نتوانید به راحتی برای تبلیغ در پیج‌های پُر بازدید اقدام کنید. در این شرایط بهتر است از یک پلتفرم واسط مانند پلتفرم تبلیغاتی پیشرفته اینستاگرامی کانوا حرفه ای فارسی استفاده کنید .

ما با توجه به زمینه فعالیت یک کسب و کار تبلیغاتمان در اینستاگرام را دسته بندی نموده و پیج های پربازدید و مفید وسالم از هر لحاظ ودارای نرخ تعامل بالا را انتخاب نموده و شما میتوانید با توجه به شرایطتان و مبلغی که میخواهید صرف اینکار نمایید در بخش تبلیغات وبسایت ما براحتی اینکار را انجام دهید.

دسته بندی های موجود کنونی جهت تبلیغات اینستاگرامی در وبسایت  ما:

آشپزی و غذا

آموزش و کسب و کار

آموزش و یادگیری

اخبار

اطلاعات عمومی

ترفندها

تغذیه و سلامتی

تکنولوژی و گیم

حیوانات خانگی

خانه و معماری

خانواده و کودک

خودرو و حمل و نقل

روانشناسی

زبان و ادبیات

سبک زندگی

طنز و کلیپ

عکاسی و هنر

مالی و سرمایه گذاری

مد و زیبایی

ورزش

فیلم و سینما

موسیقی

سرگرمی

10-3-انواع تبلیغات اینستاگرامی:

قبل از اینکه به بررسی این موضوع بپردازیم که چگونه کسب و کار خود را در اینستاگرام تبلیغ کنید، لازم است اطلاعاتی در مورد انواع تبلیغات اینستاگرام برای کسب و کارها در اختیارتان قرار دهیم. به این ترتیب می‌توانید نوع تبلیغی که برای کسب و کارتان مناسب است را انتخاب کنید.

تبلیغ کسب‌وکار در اینستاگرام به طور کلی در ۲ دسته اصلی بازدیدی و تعرفه‌ای قرار می‌گیرد و به 7 روش تبلیغات قابل انجام است:

1-تبلیغات توسط اینفلوئنسرها

2-تبلیغات توسط سلبریتی‌ها

3- تبلیغات از طریق ربات‌ها

4- تبلیغات اسپانسری اینستاگرام

5-تبلیغات توسط صفحات پُربازدید

6-تبلیغات پروموشن توسط خود اینستاگرام

7-تبلیغات پاپ آپ اینستاگرام

در مورد انتخاب انواع تبلیغات، هدف کمپین تبلیغاتی و میزان بودجه کسب و کار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بنابراین پس از تعیین هدف از تبلیغات به راحتی می‌توانید یکی از انواع روش‌های تبلیغات کسب‌وکار در اینستاگرام را انتخاب کنید. در تبلیغات تعرفه‌ای همان‌طور که از نامش پیداست هر پیج ناشر تبلیغات با توجه به تعداد فالوورها، میزان اینگیجمنت و نوع محتوای منتشر شده، تعرفه مشخصی را اعلام می‌کند. اما در تبلیغات بازدیدی، تعرفه بر اساس میزان بازدید از پست مشخص خواهد شد.

10-4- بررسی هر یک از انواع تبلیغات کسب‌وکار در اینستاگرام

تبلیغات اینفلوئنسری (اینفلوئنسر مارکتینگ)

یکی از متداول‌ترین روش‌هایی که برای تبلیغ کسب‌وکار در اینستاگرام استفاده می‌شود، تبلیغات توسط اینفلوئنسرها است. برای انتخاب اینفلوئنسر باید این موضوع را در نظر داشته باشید که ماهیت برند و کسب و کار شما با زمینه فعالیت اینفلوئنسر بیشترین همخوانی را داشته باشد تا تبلیغ، جامعه بزرگتری از مخاطبان هدف را در بر بگیرد و بیشترین نرخ تعامل را ایجاد کند. هر کدام از اینفلوئنسرها با توجه به نوع محتوایی که تولید می‌کنند جامعه مشخصی از فالوورها را خواهند داشت، بنابراین لازم است قبل از شروع همکاری با یک اینفلوئنسر، مشخص کنید که کدام دسته از مخاطبان را می‌خواهید به جامعه فالوورها و مشتریان آینده خود اضافه کنید. هر چقدر که در این مرحله دقت بیشتری به خرج دهید، قاعدتاً نتیجه کار بهتر خواهد بود. چون کسانی به پیج کسب و کار شما اضافه می‌شوند که بیشترین نقاط مشترک را با برند، محصولات و خدمات شما دارند. این موضوع زمانی اهمیت پیدا می‌کند که برخی از فالوورهای جذب شده پس از تبلیغات کسب‌وکار در اینستاگرام یک اینفلوئنسر، پس از مدتی اقدام به آنفالو کردن پیج کسب و کار می‌کنند و علت اصلی این امر نیز جذاب نبودن محتوای تولیدی برای فالوور جدید است.

تبلیغات توسط سلبریتی‌ها

سلبریتی‌ها می‌توانند هنرمند، خواننده، بازیگر و یا ورزشکار باشند. این افراد در حوزه‌های مختلفی فعالیت می‌کنند و به دلیل شهرتی که دارند فالوورهای خاص خود را خواهند داشت. به‌عنوان راهنمای تبلیغ کسب‌وکار در اینستاگرام باید بگوییم که هر کدام از سلبریتی‌ها شهرت و فالوورهای خاص خود را دارند و برای تبلیغ در پیج‌ آن‌ها، باید با هوشمندی کامل اقدام کنید تا تبلیغی اثربخش داشته باشید.

تبلیغات بازدیدی (گسترده)

تبلیغات بازدیدی یکی از روش‌های تبلیغات گسترده در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام است که در آن تنها به ازای میزان بازدیدی که از پست انجام شده، هزینه پرداخت می‌شود. در این نوع تبلیغات، تبلیغ شما توسط یک پیج پُربازدید منتشر شده و پس از پایان انتشار پست، به ازای هر هزار بازدیدی که انجام شده می‌توانید هزینه آن را پرداخت کنید. در تبلیغات بازدیدی یا گسترده می‌توانید با چند پیج کار کنید و به این ترتیب مخاطبان زیادی را جذب کنید. فقط توجه داشته باشید که پیج مورد نظر را باید طبق معیارهای مشخصی انتخاب کنید که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، مرتبط بودن محتوایی است که پیج برای مخاطبان خود آماده می‌کند. از طرفی باید جامعه مخاطبان هدف را نیز در نظر داشته باشید.

تبلیغات توسط صفحات پُر بازدید

منظور از صفحات پُر بازدید، صفحات یا پیج‌های اینستاگرامی هستند که بیشترین تعداد فالوور و بازدید را برای هر پست و استوری خواهند داشت. تعداد فالوور این پیج‌ها معمولاً از 20 هزار نفر شروع شده و حتی تا چند میلیون نفر ادامه پیدا می‌کند. صفحات پُر بازدید گزینه بسیار مناسبی برای تبلیغ در اینستاگرام برای کسب و کارها هستند چون علاوه‌‌بر آگاهی از برند (Brand Awareness) می‌توانند بر تعداد مخاطبان پیج شما افزوده و به صورت مستقیم باعث افزایش فروش برند شوند. صفحات پُر بازدید اینگیجمنت بسیار خوبی دارند و فالوورها معمولاً این‌گونه پیج‌ها را هر روز دنبال می‌کنند. بنابراین پس از اینفلوئنسر مارکتینگ که متداول‌ترین روش تبلیغ کسب‌وکار در اینستاگرام است، تبلیغات در صفحات پُر بازدید می‌تواند بهترین انتخاب برای تبلیغات کسب‌وکار در اینستاگرام باشد.

فصل 11

 کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ اینستاگرام به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از بهترین راه‌ها برای کسب‌وکارها برای افزایش آگاهی از برند، افزایش فالوورها و افزایش فروش است – به خصوص که الگوریتم اینستاگرام به محدود کردن دسترسی ارگانیک ادامه می‌دهد!

آیا بازاریابی اینفلوئنسر اینستاگرام را هنوز امتحان نکرده اید؟ در این فصل، ما همه چیز را از نحوه یافتن اینفلوئنسرهای مناسب برای کسب‌وکارتان، تا افشای مناسب پست‌های حمایت‌شده و تعیین اینکه آیا استراتژی‌های بازاریابی اینفلوئنسر شما واقعاً برای شما کار می‌کنند را پوشش می‌دهیم:

فصل 11 | قسمت 1

چرا کسب و کار شما به استراتژی بازاریابی اینفلوئنسر اینستاگرام نیاز دارد؟

وقتی صحبت از اینفلوئنسر مارکتینگ به میان می‌آید، اینستاگرام یکی از بهترین پلتفرم‌ها برای برندها است که با اینفلوئنسرها همکاری می‌کنند تا به سرعت به مخاطبان جدید دسترسی پیدا کنند. در واقع، این بهترین کانال برای عملکرد اجتماعی است، با میانگین نرخ تعامل 3.21٪ (در مقایسه با 1.5٪ در همه شبکه های اجتماعی).

یک دلیل بزرگ برای اینکه بازاریابی اینفلوئنسر اینستاگرام تا این حد مؤثر است این است که موانع تبلیغات سنتی را از بین می برد و برند شما را از طریق منبع قابل اعتمادتر، شریک تأثیرگذار شما، به مخاطبان جدید معرفی می کند.

وقتی یک اینفلوئنسر محصول یا خدماتی را در کانال‌های خود توصیه می‌کند، می‌تواند به عنوان یک توصیه معتبر از یک دوست باشد.

در واقع، 67 درصد از بازاریابان در حال حاضر از اینفلوئنسر مارکتینگ اینستاگرام برای تبلیغ استفاده می‌کنند – و ما انتظار داریم که با کاهش دسترسی ارگانیک، شاهد افزایش این تعداد باشیم.

فصل 11 | قسمت 2

اینفلوئنسر مارکتینگ اینستاگرام واقعا چقدر هزینه دارد؟

شکی نیست که اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی برای کمپین های برند ضروری شده اند… به خصوص در اینستاگرام! اما چگونه می توان به یک قیمت منصفانه دست یافت، در حالی که فاکتورهای زیادی برای در نظر گرفتن وجود دارد؟

واقعیت این است که نرخ های اینفلوئنسر مارکتینگ هنوز در بین اینفلوئنسرها بسیار متفاوت است.

طبق گزارش ما در سال 2018 بازاریابی اینستاگرام ، برخی از اینفلوئنسرها گزارش دادند که برای هر پست حمایت شده بین 5000 تا 10000 دلار هزینه دریافت می کنند. با این حال، بسیار رایج تر است که قیمت ها در محدوده 250 تا 1000 دلار باشد.

متأسفانه، در مورد این که چقدر هزینه بازاریابی اینفلوئنسر اینستاگرام به میان می‌آید، هیچ پاسخ یکسانی وجود ندارد، و عوامل مختلفی دخیل هستند که بسیار فراتر از تعداد فالوورهای یک اینفلوئنسر اینستاگرام است.

فصل 11 | قسمت 3

ظهور بازاریابی میکرو اینفلوئنسر

اینفلوئنسر مارکتینگ ممکن است به لطف اینستاگرام محبوبیت بیشتری پیدا کرده باشد، اما ممکن است برای پول نقد در این روند به هزاران دلار نیاز نداشته باشید.

به لطف روند رو به رشد، کسب‌وکارهای بیشتری ارزش همکاری با اینفلوئنسرهای اینستاگرام را که دنبال‌کننده‌های کوچک (یا «میکرو») اما بسیار فعال دارند، می‌بینند. در واقع، طبق گزارش Collectively ، میکرو اینفلوئنسرها 15 تا 75 درصد رشد را در سال 2017 گزارش کردند.

بنابراین، میکرو اینفلوئنسر دقیقا چیست؟ به طور کلی، یک میکرو اینفلوئنسر کسی است که فالوورهای قابل توجه، اما نه گسترده، در رسانه های اجتماعی دارد. این می تواند بین 1000 تا 100000 دنبال کننده باشد.

در حالی که اینفلوئنسرهای اینستاگرام به نوعی “وضعیت سلبریتی” دست یافته اند، میکرو اینفلوئنسرها بیشتر شبیه مصرف کنندگان روزمره هستند، بنابراین بسیار قابل اعتماد و قابل اعتماد هستند.

یک مثال عالی @lauratully.co است . علیرغم داشتن بیش از 3000 فالوور، او با چندین کسب و کار شریک شده و تعداد زیادی پست حمایت شده در اینستاگرام ایجاد کرده است. این احتمالاً به دلیل جایگاه ویژه در صنعت و پیروان متعهد آنها است. مانند همه چیزهای بازاریابی اینستاگرام، کسب‌وکارها می‌توانند با هدف قرار دادن مخاطبان خاص سود زیادی کسب کنند.

بنابراین چه چیزی افزایش تعداد میکرو اینفلوئنسرها را توضیح می دهد؟

خوب، یکی از بزرگترین مزایای کار با میکرو اینفلوئنسرها این است که آنها تمایل دارند سطوح بالاتری از تعامل را نسبت به اینفلوئنسرهای سطح بالا حفظ کنند. (طبق مطالعات اخیر ، به نظر می رسد بین میزان مشارکت و اندازه مخاطب همبستگی منفی وجود دارد).

بنابراین، در حالی که اکانت‌ها در هر اندازه‌ای نسبت به گذشته لایک، کامنت و فالوور کمتری دریافت می‌کنند (به لطف الگوریتم اینستاگرام )، به نظر می‌رسد اکانت‌های بزرگ‌تر ضربه بزرگ‌تری می‌خورند.

اما در مورد نحوه درک اینفلوئنسرها با اندازه فالوورهای مختلف نیز باید گفت.

واقعیت این است که اینفلوئنسرها با صدها هزار فالوور اغلب زندگی هایی را انجام می دهند که دقیقاً «عادی» نیستند. و اگر آنها را با کسی مقایسه کنید که 5000 تا 15000 فالوور بسیار فعال در اینستاگرام دارد، که احتمالاً اجاره خود را از طریق پول نقد در حمایت های مالی اینستاگرام نمی پردازد… خوب، این فقط با مصرف کننده روزمره ارتباط بیشتری دارد!

در واقع، وقتی یک میکرو اینفلوئنسر محصولی را در کانال‌های خود ارائه می‌کند، بیشتر شبیه به توصیه‌های مورد اعتماد یک دوست است تا تأیید افراد مشهور.

فصل 11 | قسمت 4

چگونه اینفلوئنسرهای مناسب برای کسب و کار خود پیدا کنید

یافتن اینفلوئنسرهای مناسب برای کمپین بازاریابی اینستاگرام شما می‌تواند چالش بزرگی باشد، اما ایجاد اهداف واضح کمک می‌کند. به عنوان مثال، اگر هدف شما ایجاد تعامل زیاد است، ممکن است منطقی باشد که با ریز اینفلوئنسرها با مخاطبان کمتر اما نرخ تعامل بالاتر همکاری کنید. اگر در تلاش برای افزایش آگاهی از برند خود هستید، معیارهایی مانند دسترسی و ترافیک مفیدتر خواهند بود.

مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟ در اینجا چهار نکته وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری در مورد شراکت با یک اینفلوئنسر اینستاگرام به خاطر داشته باشید:

 1. تعامل اینستاگرام آنها را بررسی کنید

وقتی یک اینفلوئنسر نرخ تعامل بالایی دارد، به این معنی است که فالوورهایش به محتوای آنها توجه می کنند و اقدام می کنند. به همین دلیل است که اکثر مشاغل و آژانس های رسانه های اجتماعی از تعامل برای ارزیابی اینکه چه کسی یک تأثیرگذار ایده آل است استفاده می کنند.

به طور کلی، شما می خواهید نرخ تعامل 2-3٪ را در پست های تأثیرگذار مشاهده کنید. نسبت 4-6٪ بسیار عالی است، در حالی که پست های ده ها و بیست سالگی “ویروسی” در نظر گرفته می شوند.

 1. کیفیت فالوورهای آنها را بررسی کنید

ناگفته نماند که باید کسب و کار خود را با اینفلوئنسرهایی هماهنگ کنید که با مخاطبان هدف شما “کشش” دارند. برای مثال، اگر شما یک برند تناسب اندام هستید، منطقی است که با اینفلوئنسرهایی شریک شوید که مخاطبان مشابهی با مشتریان ایده آل شما دارند، مانند مربیان یوگا یا پاورلیفترها.

همسو کردن کسب و کار شما با یک تأثیرگذار که با مشتریان هدف شما “کشش” دارد، یکی از بهترین راه ها برای قرار گرفتن در مقابل چشمان درست، افزایش آگاهی از برند و نمایش محصولات خود به روشی خلاقانه است.

 1. تعداد فالوورهای آنها را بررسی کنید

همانطور که در بالا بحث کردیم، تعداد فالوورهایی که یک اینفلوئنسر دارد به اندازه گذشته مهم نیست – به خصوص اکنون که به نظر می رسد الگوریتم اینستاگرام بر تعامل حساب های بزرگتر تأثیر می گذارد.

همانطور که در سال گذشته آموختیم، با افزایش تعداد فالوورها، نرخ تعامل کاهش می یابد. اینفلوئنسرهایی که فالوورهای کمتری دارند، اغلب نرخ تعامل بالاتری را در پست‌های خود حفظ می‌کنند، در حالی که اینفلوئنسرهایی که مخاطبان زیادی دارند، تمایل به کاهش نرخ تعامل و ارتباط مستقیم کمتر با فالوورهای خود دارند.

همه اینها که گفته شد، مطمئناً ایده بدی نیست که با اینفلوئنسرهایی که دنبال کنندگان زیادی دارند شریک شوید! فقط مطمئن شوید که آنها برای کسب و کار شما مناسب هستند.

 1. الزامات بودجه

نکته دیگری که باید در هنگام تصمیم گیری برای شراکت با کدام اینفلوئنسرها در نظر داشته باشید این است که چقدر هزینه می کنند.

طبق نظرسنجی ما ، در واقع بسیار رایج است که کسب‌وکارها به جای پرداخت نرخ ثابت، محصولات رایگان را به اینفلوئنسرها «هدیه» می‌کنند. در واقع، 77٪ از مشاغل گزارش می دهند که محصولات و/یا خدمات رایگان در ازای پست های حمایت شده ارائه می دهند.

با این حال، همیشه اینطور نیست. برخی از اینفلوئنسرها فقط نرخ های ثابت را می پذیرند، در حالی که برخی دیگر بر اساس تعداد فروش یا سرنخ هایی که برای کسب و کار ایجاد می کنند، هزینه دریافت می کنند.

فصل 12

روش های افزایش فالور اینستاگرام

با کاهش چشمگیر دسترسی ارگانیک، به دست آوردن فالوورهای بیشتر در اینستاگرام از همیشه سخت تر است… اما غیرممکن نیست!

افزایش تعداد فالوورهای اینستاگرام شامل چند چیز است. اول از همه، شما باید محتوایی با کیفیت بالا ایجاد کنید که با مخاطبان طنین انداز شود. همچنین باید محتوای خود را طوری بهینه کنید که تا حد امکان به کاربران دسترسی پیدا کند. و در نهایت، شما باید پروفایل اینستاگرام خود را بهینه کنید تا بازدیدکنندگان جدید را تشویق کنید که روی دکمه “دنبال کردن” ضربه بزنند.

در این فصل، ما بر روی مرحله دوم تمرکز خواهیم کرد: استراتژی هایی برای بهینه سازی محتوای خود برای دستیابی به مخاطبان بزرگتر.

فصل 12 | قسمت 1

شماره 1: هشتگ های مناسب برای کسب و کار خود را بیابید

در صورت استفاده صحیح، هشتگ های اینستاگرام می توانند به شما کمک کنند تا دسترسی خود را افزایش دهید، تعامل بیشتری داشته باشید و فالوورهای بیشتری جذب کنید.

اما برای موفقیت در استفاده از هشتگ ها، باید در مورد هشتگ هایی که استفاده می کنید و چه زمانی از آنها استفاده می کنید، استراتژیک باشید.

در حالی که محبوب‌ترین هشتگ‌ها در اینستاگرام میلیون‌ها بار استفاده شده‌اند، این بدان معنا نیست که شما به سادگی با افزودن #love، #happy یا #dog به پست‌های خود، تعداد زیادی لایک و کامنت دریافت خواهید کرد.

به جای استفاده از محبوب ترین هشتگ های اینستاگرام، بهتر است از هشتگ های برتر اینستاگرامی استفاده کنید که جامعه ای جذاب در پشت خود دارند و به مخاطبان یا صنعت شما مرتبط هستند.

بنابراین، چگونه قرار است این هشتگ های جالب، خلاقانه و جامعه محور را پیدا کنید؟

خوب، بهترین راه این است که نگاه کنید و ببینید که مخاطبان، رقبا و رهبران صنعت شما از چه هشتگ هایی استفاده می کنند. هرچه دامنه هشتگ باریکتر باشد، کاربران تمایل بیشتری دارند. و از اینکه چگونه هشتگ‌های خاص می‌توانند پیدا شوند، شوکه می‌شوید!

برای مثال، یک کافی‌شاپ مستقر در تورنتو می‌خواهد از هشتگ‌هایی مانند #specialtycoffee (کسب و کار خود را توضیح می‌دهد)، #coffeeshopvibes (هدف حساب شما را توضیح می‌دهد) و #TOcoffee یا #coffeelovers (بازار هدف شما را توصیف می‌کند) استفاده کند. سپس، می‌توانید هشتگ‌های خاص مکان مانند #spadina، #chinatownTO یا حتی #toronto را اضافه کنید.

همچنین می‌توانید از هشتگ‌های اینستاگرامی استفاده کنید که جامعه‌ای قوی در اطراف خود دارند، بنابراین به جای استفاده از #قهوه می‌توانید از #dailycortado استفاده کنید که پست‌های کمتری دارد اما مخاطبان بیشتری دارد.

اگر برای یافتن هشتگ‌های خاص و خاص صنعت به کمک نیاز دارید، ممکن است بخواهید ویژگی Later’s Hashtag Suggestions را بررسی کنید .

پیشنهادات هشتگ با یافتن خودکار هشتگ های مرتبط برای پست های شما بر اساس سایر هشتگ هایی که استفاده می کنید کار می کند.

به عنوان مثال، فرض کنید عکسی از یک اتاق خواب زیبا برای تبلیغ کسب و کار خود که کتانی می فروشد ارسال می کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک هشتگ مرتبط را بشناسید (مانند #livesimply)، آن را در «پیشنهادات هشتگ» قرار دهید، «پیشنهاد» را بزنید و این ویژگی بلافاصله 30 هشتگ دیگر را تولید می‌کند که بر اساس ارتباط مرتب شده‌اند.

سپس می توانید انتخاب کنید و انتخاب کنید که کدام یک از این هشتگ ها شما را به پست شما اضافه کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی “درج هشتگ” کلیک کنید و آنها به انتهای کپشن شما اضافه می شوند.

نکته: اگر یک حساب تجاری در اینستاگرام دارید، می توانید Insights اینستاگرام خود را بررسی کنید تا ببینید چه تعداد بازدید از هشتگ ها به دست می آید. اگر متوجه شدید که تعداد کم است، سعی کنید چند برچسب مختلف اضافه کنید تا ببینید آیا می توانید آن را افزایش دهید.

فصل 12 | قسمت 2

شماره 2: برای قرار گرفتن در معرض بیشتر، استوری های اینستاگرام خود رابهینه

2018 سال بزرگی برای استوری اینستاگرام بود . و از آنجایی که دسترسی ارگانیک به پست‌های معمولی اینستاگرام کاهش می‌یابد، انتظار داریم استوری‌ها حتی کلیدی‌تر برای تجارت با فالوورهای خود شوند و در ذهن خود باقی بمانند.

اما آیا می دانستید که استوری اینستاگرام می تواند به شما در جذب فالوور اینستاگرام نیز کمک کند؟

استوری های اینستاگرام در صفحه کاوش اینستاگرام ظاهر می شود، به این معنی که افرادی که حتی شما را فالو نمی کنند همچنان می توانند استوری های شما را پیدا کرده و تماشا کنند.

و اگر از چیزی که می بینند خوششان بیاید، حتی ممکن است شما را دنبال کنند! این یک دلیل عالی دیگر برای تلاش برای داشتن یک استوری فعال در اینستاگرام است.

اما علاوه بر ظاهر شدن در صفحه کاوش، داستان های شما می توانند در صفحات جستجو برای مکان ها و هشتگ های مختلف نیز ظاهر شوند.

همانطور که در فصل قبل نوشتیم، بیشتر مکان‌های جغرافیایی اینستاگرام و هشتگ‌ها داستان‌های خاص خود را دارند. در حالی که این یک ویژگی اینستاگرام است که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، اما انتظار داریم که در سال آینده محبوبیت بیشتری پیدا کند زیرا کاربران اینستاگرام با تماشای و ایجاد استوری راحت تر می شوند.

نحوه افزودن هشتگ به استوری اینستاگرام:

افزودن هشتگ به استوری اینستاگرام بسیار آسان است. می توانید فقط هشتگ را تایپ کنید یا می توانید از برچسب هشتگ برای اضافه کردن هشتگ مورد نظر خود استفاده کنید.

هنگامی که مردم هشتگ را در اینستاگرام جستجو می کنند، اگر به اندازه کافی محبوب باشد، می توانند یک استوری فعال و بلادرنگ اینستاگرام را نیز در هشتگ مشاهده کنند.

نحوه اضافه کردن مکان به استوری اینستاگرام:

برای افزودن موقعیت مکانی به استوری اینستاگرام خود، کافیست بر روی استیکر موقعیت مکانی کلیک کنید و موقعیت استوری خود را اضافه کنید.

استوری‌های اینستاگرام برای مکان‌ها هم برای شهرها و هم برای مشاغل فردی، مکان‌های دیدنی و غیره کار می‌کنند. به عنوان مثال، اگر استوری خود را از پل گلدن گیت تگ کرده باشید، استوری شما می‌تواند در استوری «پل گلدن گیت» و هم برای «سن» عمومی قرار گیرد. داستان فرانسیسکو.

هنگامی که استوری شما برای یک مکان به صفحه جستجو اضافه می شود، معمولاً یک اعلان از اینستاگرام دریافت می کنید. و هنگامی که یک عکس یا ویدیو از استوری شما در یک صفحه هشتگ یا موقعیت مکانی قابل مشاهده است، وقتی به اینکه چه کسی استوری شما را دیده است ، نام آن صفحه را خواهید دید .

فصل 12 | قسمت 3

شماره 3: پست های اینستاگرام خود را برای دستیابی به مخاطبان جدید تقویت کنید

تبلیغات اینستاگرام ممکن است به اندازه تبلیغات فیس بوک محبوب نباشد، اما با کاهش دسترسی ارگانیک در اینستاگرام، اگر می خواهید در این سال فالوورهای اینستاگرام بیشتری داشته باشید، ایده بدی نیست که برای افزایش پست های اینستاگرام سرمایه گذاری کنید.

اجرای کمپین تبلیغاتی اینستاگرام خود چندان دشوار نیست، اما می تواند برای بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک و تأثیرگذارانی که قبلاً آن را انجام نداده اند ترسناک باشد.

خوشبختانه، افزایش پست های اینستاگرام برای جذب فالوور اینستاگرام واقعاً بسیار آسان است!

شما نیازی به ایجاد تبلیغات پیچیده در اینستاگرام در مدیریت کسب و کار فیس بوک ندارید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک پست اینستاگرامی مانند پست معمولی خود ایجاد کنید و پس از ارسال، دکمه “ترویج” را فشار دهید.

اینستاگرام در حال حاضر “مخاطبان مشابه” را جذب می کند که می توانید پست را با آنها به اشتراک بگذارید، یا می توانید به راحتی با انتخاب علاقه، محدوده سنی و جنسیتی که می خواهید به آنها تبلیغ کنید، مخاطبان خود را در برنامه ایجاد کنید.

به عنوان مثال، اگر عکسی در مورد یک فروشگاه تاکو در لس آنجلس ارسال می کنید که هزاره ها به آن مراجعه می کنند، می توانید پست خود را برای افرادی که به تاکو علاقه مند هستند، در لس آنجلس زندگی می کنند و بین 20 تا 35 سال سن دارند، تقویت کنید.

مطمئن شوید که هدفتان را «بازدید از نمایه» تعیین کرده‌اید و مطمئن شوید که تصویری چشم‌گیر و زیرنویس جذابی دارید.

پس از آن پست اینستاگرام شما مانند حالت عادی در فید ظاهر می شود، تنها تفاوت در نماد “اسپانسر” در بالا و دکمه فراخوان برای اقدام است.

با بودجه روزانه کم شروع کنید و تبلیغ خود را برای شروع به مدت 1 تا 2 روز اجرا کنید. تبلیغات اینستاگرام یک علم است، بنابراین آماده باشید که پست‌ها و مخاطبان افزایش یافته خود را تا زمانی که به نتایج دلخواه خود برسید، تغییر دهید!

فصل 13

 آنالیز اینستاگرام +ردیابی

اکنون که استراتژی‌های مختلف برای جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام را پوشش داده‌ایم، بیایید نگاهی به نحوه پیگیری عملکرد خود بیاندازیم.

تجزیه و تحلیل اینستاگرام برای درک جمعیت شما، بهینه سازی محتوای شما، و ارزیابی عملکرد کلی بازاریابی اینستاگرام شما کلیدی است – اما همه معیارها و اصطلاحات مختلف می توانند بسیار زیاد باشند.

در این فصل، ما شما را با جزئیات تجزیه و تحلیل اینستاگرام، معنی هر معیار و نحوه استفاده از این دانش برای بهبود بازاریابی اینستاگرام خود آشنا خواهیم کرد:

فصل 13 | قسمت 1

چرا آنالیز اینستاگرام اهمیت دارد؟

غواصی در تجزیه و تحلیل اینستاگرام شما چیزی بیش از این است که بدانید کدام عکس، ویدیو یا استوری بهترین عملکرد را دارد. با تعریف و ردیابی معیارهای کلیدی در طول زمان، می‌توانید یک استراتژی محتوای قوی برای حساب اینستاگرام خود ایجاد کنید که تضمین می‌کند نتایج بهتری به شما بدهد.

همچنین مهم است که به نحوه عملکرد پست‌ها و انواع محتوای مختلف در برابر یکدیگر نگاه کنید.

به عنوان مثال، اگر از اینستاگرام برای تبلیغ فروشگاه آنلاین خود استفاده می کنید، باید عملکرد عکس های محصول مختلف خود را پیگیری کنید. عکس های با پس زمینه روشن یا تیره عملکرد بهتری دارند؟ آیا مخاطب شما عکس های منظره شهری را ترجیح می دهد یا عکس های گرفته شده در طبیعت؟

با استفاده از داده‌های تعامل مانند لایک‌ها، نظرات یا کلیک‌ها، می‌توانید تشخیص دهید که کدام نوع عکس محصول بهترین عملکرد را دارد تا بدانید چه چیزی را باید بیشتر پست کنید.

از اینجا، می‌توانید تمام عکس‌های محصول را با مثلاً محتوای سبک زندگی مقایسه کنید تا مشخص کنید مخاطب شما کدامیک را ترجیح می‌دهد. اگر متوجه شدید که مخاطبان شما بیشتر به محتوای محصول علاقه مند هستند، ممکن است تصمیم بگیرید که سرمایه گذاری هنگفتی در عکاسی محصول داشته باشید و از عکاسی سبک زندگی خود بکاهید.

اکانت اینستاگرام شما در هر دسته ای که قرار می گیرد، غواصی در تجزیه و تحلیل اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که خواسته های مخاطبان خود را بهتر درک کنید، محتوای خود را بهبود ببخشید و در نهایت نتایج بهتری را با بازاریابی اینستاگرام خود بدست آورید!

فصل 13 | قسمت 2

چگونه از Insights اینستاگرام برای ردیابی مخاطب خود استفاده کنیم

قبل از اینکه به عملکرد دقیق محتوا بپردازیم، مهم است که جمعیت شناسی مخاطبان خود را درک کنید – مخاطبان شما در کجا زندگی می کنند، چند سال دارند و چه زمانی بیشتر در اینستاگرام فعال هستند.

خوشبختانه، ویژگی تجزیه و تحلیل بومی اینستاگرام Insights، کشف این اطلاعات را بسیار ساده می‌کند و وقتی به حساب تجاری اینستاگرام بروید، می‌توانید مستقیماً از برنامه خود به آن دسترسی داشته باشید!

جنسیت و محدوده سنی

اینستاگرام اطلاعات جمعیت شناختی اولیه در مورد مخاطبان شما، از جمله جنسیت و محدوده سنی آنها (و همچنین تقسیم بندی محدوده سنی بر اساس جنسیت) را ارائه می دهد.

بهتر است از این اطلاعات در برنامه ریزی محتوای خود استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر مخاطبان شما جوان‌تر هستند، ممکن است بخواهید بیشتر پست بگذارید تا با تعداد دفعات استفاده از دستگاه تلفن همراه خود هماهنگ شوید.

مکان های برتر

مانند تفکیک محدوده جنسیت و سن، دانستن مکان‌های برتر مخاطبان می‌تواند به شما در بهبود برنامه پست‌تان کمک کند.

در حالی که بخش بزرگی از مخاطبان شما ممکن است در کشورهای انگلیسی زبان باشند، اگر مخاطبان قابل توجهی در مکان‌های غیرانگلیسی نیز دارید، ممکن است استراتژی محتوای خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که برای درک وسیع‌تر، سنگین‌تر باشد.

با مشاهده شهرهای برتر خود، همچنین می توانید بدانید که اکثر کاربران شما در چه مناطق زمانی هستند، که می تواند به شما کمک کند بهترین زمان خود را برای ارسال پست در اینستاگرام پیدا کنید .

ساعت در مقابل روز

علاوه بر جمعیت شناسی مخاطبان، اینستاگرام همچنین اطلاعاتی در مورد میانگین زمان ها و روزهایی که فالوورهای شما در اینستاگرام فعال هستند ارائه می دهد.

این داده ها به ویژه هنگام تعیین اینکه چه زمانی از روز پست شود و چه روزهایی بیشترین تعامل را داشته باشند مفید است. فقط به خاطر داشته باشید که این زمان‌ها نشان‌دهنده زمانی نیست که فالوورهای شما به احتمال زیاد با حساب شما تعامل داشته باشند – فقط زمانی است که بیشتر در اینستاگرام فعال هستند.

فصل 13 | قسمت 3

نحوه ردیابی تأثیرات، دسترسی، تعامل و موارد دیگر

حال بیایید به معیارهای محتوای اینستاگرام و معنای هر یک از آنها نگاه کنیم. در اینستاگرام Insights، تحت عنوان «محتوا»، می‌توانید اطلاعات زیادی درباره عملکرد محتوای خود پیدا کنید.

می‌توانید این داده‌ها را بر اساس نوع محتوا (عکس‌ها، ویدیوها، پست‌های چرخ فلک، و پست‌های خرید) و همچنین بر اساس روز، ماه و سال مرتب کنید.

برداشت ها

تعداد دفعاتی است که پست شما دیده شده است. این تعداد شامل کاربرانی است که در فید خود پیمایش می کنند، روی نمایه کسب و کار شما کلیک می کنند تا عکسی را مشاهده کنند، یا محتوا را مستقیماً از طریق پیام دایرکت اینستاگرام مشاهده می کنند.

رسیدن

مانند برداشت‌ها، دسترسی نیز به تعداد کل بازدیدهای محتوای شما مربوط می‌شود، اما این بار تعداد بازدیدهای منحصربه‌فرد (کاربران منحصربه‌فردی که محتوای شما را مشاهده کردند) است.

نامزدی ها

این تعداد کل دفعاتی است که پست شما پسندیده، ذخیره شده یا روی آن نظر گذاشته شده است. فقط توجه داشته باشید که اینستاگرام چندین کامنت از یک کاربر را محاسبه نخواهد کرد، که ممکن است در مورد هدایایی که کاربران تمایل دارند چندین بار پست بگذارند تا شانس خود را افزایش دهند، اتفاق بیفتد.

نرخ تعامل

اگرچه Instagram Insights داده‌های مربوط به نرخ تعامل شما را شامل نمی‌شود، اما همچنان یک معیار بسیار مهم برای بازاریابی اینستاگرام است.

نرخ تعامل درصدی از فالوورها یا بینندگانی است که با پست های شما درگیر هستند. به طور کلی، اگر می خواهید میانگین نرخ تعامل خود را برای اینستاگرام محاسبه کنید، تعداد لایک ها و کامنت ها را بر تعداد فالوورهای خود تقسیم می کنید که به شما یک درصد می دهد.

بر اساس هر پست، می‌توانید تعداد کل کامنت‌ها و لایک‌هایی را که دریافت کرده‌اید، مثلاً 1200، بر اساس فالوورهای خود تقسیم کنید، مانند 15000، و سپس آن را در 100 ضرب کنید تا درصد خود را به دست آورید. در این مورد، نرخ تعامل در آن پست 8٪ خواهد بود.

بازدیدها و دنبال کنندگان نمایه

Instagram Insights همچنین به شما می گوید که چند بار نمایه شما مشاهده شده است و تعداد حساب هایی که شروع به دنبال کردن شما کرده اند.

متأسفانه، اینستاگرام اطلاعاتی در مورد رشد فالوورهای شما، که تعداد فالوورهایی است که در یک بازه زمانی مشخص به دست آورده یا از دست داده اید، درج نمی کند. همانطور که گفته شد، محاسبه دستی این عدد چندان دشوار نیست. شما همچنین می توانید از یک برنامه بازاریابی اینستاگرام شخص ثالث برای انجام این کار برای شما استفاده کنید.

در مورد ابزارهای شخص ثالث، اگر به دنبال یک ابزار قدرتمند و جامع برای تجزیه و تحلیل اینستاگرام هستید، ممکن است بخواهید تحلیل جدید اینستاگرام Later’s را بررسی کنید .

هنگامی که تجزیه و تحلیل حساب خود را با Later ردیابی می کنید، می توانید به راحتی بینش خود را مرور کنید و زمانی که در حال برنامه ریزی پست های اینستاگرام و برنامه ریزی فید خود هستید، آموخته های خود را در استراتژی خود اعمال کنید.

گیف را مکث کنیدPause gif

به عنوان مثال، اگر متوجه شدید که نظرات بیشتری در پست‌های اینستاگرام دریافت می‌کنید که افراد را در آن‌ها نشان می‌دهند، می‌توانید این بینش را دریافت کنید و بلافاصله با برنامه‌ریزی پست‌های متمرکز بر افراد بیشتر، استراتژی محتوای خود را اعمال کنید.

ردیابی میزان تعامل اینستاگرام شما یکی از بهترین راه‌ها برای تشخیص اینکه کدام نوع محتوا بیشتر در بین مخاطبان شما طنین‌انداز است. و هنگامی که مشخص کردید چه چیزی برای مخاطبان شما بهتر است، به راحتی می توانید محتوای بیشتری را در استراتژی خود ادغام کنید.

گیف را مکث کنیدPause gif

تجزیه و تحلیل اینستاگرام بعداً معیارهای استوری های اینستاگرام را تا 3 ماه ردیابی می کند ، بنابراین می توانید به راحتی اطلاعات مربوط به استوری های خود را بیابید و آنها را برای دریافت بازدید، دسترسی، پاسخ و موارد بیشتر بهینه سازی کنید!

برای مثال، می‌توانید بفهمید استوری‌های اینستاگرام شما در چه ساعاتی از روز بیشترین بازدید را دارند و سپس استوری‌های آینده خود را در آن زمان‌ها برنامه‌ریزی کنید. یا می‌توانید تحلیل‌های خود را مرور کنید تا تعداد بهینه داستان‌هایی را که باید در هر روز یا هفته ارسال کنید، بیابید.

فصل 13 | قسمت 4

تفاوت بین عکس ها، فیلم ها و پست های اسلایدی

همانطور که در بالا ذکر کردیم، می توانید معیارهای محتوای خود را بر اساس انواع محتوای پست خود، اعم از عکس، ویدیو، پست چرخ فلک یا پست خرید، مرتب کنید. اما آیا واقعاً تفاوتی وجود دارد؟

در حالی که عکس‌ها، ویدیوها و پست‌های چرخ فلک همگی در فید ظاهر می‌شوند، نحوه تعامل کاربران با هر نوع محتوا بسیار متفاوت است و می‌تواند بر عملکرد تأثیر بگذارد.

به این شکل فکر کنید: همانطور که در فید خود پیمایش می کنید، می توانید خیلی سریع تشخیص دهید که آیا می خواهید یک عکس را دوست داشته باشید یا خیر. اما در مورد ویدیو، شما باید یک لحظه وقت بگذارید تا محتوا بارگذاری شود و حداقل بخشی از آن را تماشا کنید تا ببینید آیا به شما علاقه مند است یا خیر. همین امر در مورد پست های چرخ و فلک نیز صادق است.

اگر به دنبال روش دقیق تری برای پیگیری عملکرد ویدیوهای اینستاگرام خود هستید، می توانید از بازدیدها استفاده کنید. بازدیدها از پلتفرمی به پلتفرم دیگر متفاوت محاسبه می شوند، اما در اینستاگرام، بازدیدها بعد از 3 ثانیه شمارش می شود و چه مدت زمان ویدیو 30 ثانیه باشد، چه یک بومرنگ GIF یا یک ویدیوی Hyperlapse، یکسان است.

بنابراین اگر نمی‌توانید روی لایک‌ها برای کمک به یادداشت عملکرد ویدیو حساب کنید، به چه چیزی می‌توانید نگاه کنید؟ نماها را وارد کنید حالا نماها محاسبه می شوند.

فصل 13 | قسمت 5

معیارهای منحصر به فرد برای استوری های اینستاگرام

در بیشتر موارد، معیارهای عکس‌ها، ویدیوها و استوری‌های اینستاگرام به همین صورت محاسبه می‌شوند، اما تفاوت‌هایی نیز وجود دارد.

در مقایسه با ویدیوها و عکس‌ها، استوری‌های اینستاگرام نیازمند تعامل فعال‌تر کاربران هستند. یک کاربر برای تعامل با محتوا باید به داستان کسب و کار شما در بالای فید ضربه بزند و از اینجا می‌تواند آن را به طور کامل تماشا کند، از طریق آن ضربه بزند یا به طور کامل از داستان‌ها خارج شود.

در اینجا خلاصه ای از معیارهای استوری اینستاگرام شما آورده شده است:

روی جلو ضربه بزنید

Taps Forward تعداد دفعاتی است که بیننده به سمت راست صفحه ضربه زده تا به داستان بعدی در صف بپرد. از آنجایی که بسیاری از افراد در تماشای استوری‌های اینستاگرام به سرعت ضربه می‌زنند، Taps Backward، Next Story و Exits همگی نشانه‌های بهتری از عملکرد استوری شما هستند.

به عقب ضربه بزنید

Taps Backward تعداد دفعاتی است که بیننده برای تماشای مجدد داستان قبلی به سمت چپ صفحه ضربه زده است.

وقتی بیننده به عقب ضربه می زند، می تواند به این معنی باشد که فکر می کند محتوا ارزش تماشای مجدد را دارد یا در حالی که در حال بررسی سریع استوری های خود بوده است، توجه او را جلب کرده است. اگر یک پست دارای تعداد زیادی ضربه به عقب است، نوع محتوا را یادداشت کنید و به آزمایش آن در استوری های آینده خود ادامه دهید!

داستان بعدی و خروجی ها

خروجی‌ها تعداد دفعاتی است که شخصی از استوری شما خارج شده است، در حالی که داستان بعدی تعداد ضربه‌ها به استوری حساب بعدی را نشان می‌دهد.

در حالی که این دو معیار مشابه هستند، خروجی ها مفهوم منفی کمتری دارند. به عنوان مثال، اگر شخصی از استوری شما خارج شود، فقط می تواند به این معنی باشد که بیننده برای تماشای استوری ها وقت کافی ندارد. همچنین، اگر پیوند قابل کلیکی را در استوری خود قرار دهید ، ممکن است برای کسب اطلاعات بیشتر به سمت بالا بکشید.

داستان بعدی بیشتر نشان دهنده این است که بیننده بیش از حد از تماشای داستان شما گذشته است و می‌خواهد به داستان بعدی بپرد. این داده‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا تعیین کنید پست‌های بهینه استوری اینستاگرام شما چقدر باید باشد، چه 3 اسلاید یا 13 اسلاید.

کش رفتن

سال گذشته، اینستاگرام قابلیت افزودن لینک به استوری های اینستاگرام را عرضه کرد و این کار بسیار بزرگی است. در واقع، این اولین بار است که کاربران می توانند لینک هایی را به اینستاگرام اضافه کنند که لینک موجود در بیو آنها نیست! (این ویژگی فقط برای پروفایل های تجاری اینستاگرام با بیش از 10000 دنبال کننده یا نمایه های تأیید شده در دسترس است).

پاسخ می دهد

پاسخ‌ها، مشابه تعاملات برای عکس‌ها و ویدیوها، تعداد دفعاتی است که شخصی مستقیماً به بخشی از داستان شما پاسخ داده است. اما برخلاف نظرات روی یک عکس یا ویدیو، این پاسخ‌ها در صندوق ورودی شما قرار می‌گیرند و به صورت عمومی نشان داده نمی‌شوند.

فصل 13 | قسمت 6

انتخاب KPIهای مناسب برای استراتژی بازاریابی اینستاگرام شما

اکنون که با تمام معیارهای مختلف بازاریابی اینستاگرام (و سایر ابزارهای تجزیه و تحلیل رایگان اینستاگرام) آشنا شدید، وقت آن است که یک قدم فراتر رفته و شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) خود را تعیین کنید.

KPI معیار انتخابی شماست که به طور خاص موفقیت محتوا یا کمپین شما را می سنجد. همانطور که در فصل 4 بحث کردیم ، KPI هایی که برای حساب خود تعریف می کنید در نهایت به اهداف تجاری شما و آنچه می خواهید با بازاریابی اینستاگرام خود به دست آورید بستگی دارد.

اگر کسب و کار شما در جامعه رشد می کند، ممکن است بخواهید برای عکس ها و ویدیوها به تعاملات به عنوان KPI خود نگاه کنید. با این حال، اگر یک پست فردی را تقویت می کنید، ممکن است بخواهید آن KPI را تغییر دهید و روی دسترسی تمرکز کنید تا ببینید محتوای شما چه تأثیری بر جامعه اینستاگرام به طور کلی گذاشته است.

اگر تصمیم دارید یک مسابقه یا جایزه را اجرا کنید و از کاربران بخواهید که برای شرکت در آن نظر بدهند، نگاه کردن به نظرات به عنوان KPI شما ممکن است یک انتخاب عالی برای تعیین نحوه عملکرد مسابقه شما باشد. سپس می‌توانید از این معیار به‌عنوان راهی برای مقایسه موفقیت رقابت‌های خود در حال پیشرفت، با دیدن اینکه کدام مسابقه بیشترین نظرات را دریافت کرده است، استفاده کنید.

KPI شما هر چه که باشد، در حالت ایده‌آل باید روی موارد خاصی برای محتوای همیشه سبز تمرکز کنید و موارد مختلف را بر اساس کمپین به کمپین انتخاب کنید. همه چیز به اهداف کلی بازاریابی اینستاگرام شما برمی گردد!

فصل 14

کمپین های بازاریابی اینستاگرامی

اکنون که استراتژی‌های مختلف برای جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام را پوشش داده‌ایم، بیایید نگاهی به نحوه پیگیری عملکرد خود بیاندازیم.

فصل 14 | قسمت 1

شماره 1: یک استراتژی هشتگ اینستاگرام ایجاد کنید

همانطور که در فصل قبل ذکر کردیم ، هشتگ های اینستاگرام در سال 2017 به دلیل “سایهبان اینستاگرام” به موضوعی بحث برانگیز تبدیل شد که اساساً پست های کاربران را از نمایش در هشتگ هایی که استفاده می کنند پنهان می کرد.

با وجود این، هشتگ ها هنوز هم روشی موثر برای جلب توجه بیشتر به محتوای شما هستند، و ایجاد یک استراتژی هشتگ اینستاگرام قوی نیز باید برای هر کسب و کاری که می خواهد تعامل بیشتری در اینستاگرام داشته باشد، اولویت اصلی باشد.

مهم است که به هشتگ هایی مانند دسته ها فکر کنید. دوست دارید پست اینستاگرام شما کجا نمایش داده شود؟ اگر شما یک تجارت الکترونیک هستید که عینک آفتابی می فروشید، منطقی است که از هشتگ های مرتبط استفاده کنید که شما را در معرض دید کاربران اینستاگرامی قرار دهد که ممکن است به خرید محصولات شما علاقه مند باشند.

علاوه بر این، الگوریتم اینستاگرام استفاده از هشتگ های خاص و مرتبط را ترجیح می دهد – به ویژه با قابلیت جدید دنبال کردن هشتگ ها در اینستاگرام. بنابراین به‌جای برچسب‌گذاری پست‌ها با هشتگ‌های عمومی مانند #love یا #happy، هشتگ‌هایی را انتخاب کنید که کسب و کار، هدف حساب، بازار هدف و موقعیت مکانی شما را توصیف می‌کنند.

فصل 14 | قسمت 2

شماره 2: یک مسابقه یا هدیه اینستاگرامی برگزار کنید

برگزاری یک مسابقه یا هدایای اینستاگرامی یک راه سرگرم کننده و آسان برای تبلیغ کسب و کار شما و در معرض دید قرار گرفتن در اینستاگرام است.

اگر به دنبال یک ایده مسابقه موثر در اینستاگرام هستید، سعی کنید با کسب و کار یا تأثیرگذار دیگری شریک شوید. این یک راه عالی برای تبلیغ مسابقه اینستاگرام خود برای هر دوی مخاطبان و همچنین اشتراک گذاری فالوورهای یکدیگر است.

با جستجوی یک کسب و کار جالب برای شراکت شروع کنید و سپس یک هدیه 3-5 روزه ترتیب دهید که در آن به کاربران اینستاگرام برای دنبال کردن هر دو حساب و تگ کردن دوستان خود در نظرات جوایزی اهدا می شود.

در اینجا یک تفکیک سریع از فرمول اثبات شده مسابقه اینستاگرام ما آورده شده است:

 1. با یک برند یا تأثیرگذار با بازار هدف و مخاطب مشابه شریک شوید
 2. جایزه ای را انتخاب کنید که جامعه شما را هیجان زده کند
 3. اگر با یک اینفلوئنسر شریک هستید، از او بخواهید مسابقه را در حساب خود میزبانی کند (اگر با یک برند شریک هستید، می توانید بهترین حساب را برای میزبانی مسابقه تعیین کنید)
 4. قوانین واضح ایجاد کنید: برای ورود، حساب کاربری خود را دنبال کنید و @yourpartner را دنبال کنید و X # از دوستان را در یک نظر تگ کنید.
 5. مسابقه خود را برای مدت زمان کوتاهی اجرا کنید: حداکثر 5 روز، در حالت ایده آل 2-3 روز

هنگامی که مسابقه اینستاگرام به پایان رسید و یک برنده یا برندگان را انتخاب کردید، باید شاهد افزایش چشمگیر فالوورهای اینستاگرام خود باشید – اما این به این معنی نیست که کار شما تمام شده است! شما باید به دنبال کنندگان جدید خود توجه کنید و به آنها احساس کنید که بخشی از جامعه شما هستند. در غیر این صورت، خطر از دست دادن آنها را دارید.

فصل 14 | قسمت 3

شماره 3: از اینستاگرام لایو برای دست زدن به محصولات و/یا خدمات جدید استفاده کنید

بسیاری از کسب و کارها به طور قابل درک در استفاده از اینستاگرام لایو مردد هستند. ایده “لایو” در اینستاگرام برای بیشتر افراد بسیار دلهره آور است. در حالی که استوری های اینستاگرام به شما امکان انتشار ویدیوی از پیش ضبط شده را می دهد، هیچ “بازگیری” در اینستاگرام لایو وجود ندارد.

اما واقعیت این است که لایو اینستاگرام ارزش زیادی برای مشاغل دارد. هنگامی که این ویژگی به درستی استفاده شود، می‌تواند کانالی باورنکردنی برای جذب دنبال‌کنندگان جدید و تعامل و همچنین اهداف تجاری بزرگ‌تر شما باشد.

به همین دلیل است که شاهد روند اخیر کسب‌وکارهایی هستیم که از این کانال برای مزاحمت یا عرضه محصولات جدید استفاده می‌کنند.

برای استفاده از این استراتژی در پخش زنده خود، داغ ترین محصول خود را بگیرید و عمداً جزئیات بسیار کمی در مورد آن منتشر کنید. می توانید این کار را در طی چند روز یا حتی چند هفته انجام دهید. در هر صورت، رمز و راز فالوورهای شما را به دیوانگی می کشاند!

پس از پخش تیزر، از بینندگان بخواهید که برای اطلاعات بیشتر در وب سایت شما ثبت نام کنند. این رویکرد به ویدیوی زنده شما یک عنصر انحصاری می دهد، که می تواند افراد را تشویق کند که فوراً وارد عمل شوند و تعداد سرنخ هایی را که به دست می آورید افزایش دهد.

همچنین می توانید پخش زنده اینستاگرام خود را در استوری اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید تا دسترسی خود را افزایش دهید! فقط روی دکمه “اشتراک گذاری” که پس از پایان پخش شما ظاهر می شود ضربه بزنید. سپس پخش زنده شما به مدت 24 ساعت در استوری اینستاگرام شما زنده خواهد بود، مگر اینکه بخواهید آن را به نکات برجسته خود اضافه کنید.

فصل 15

نکاتی برای بازاریابی موثر در اینستاگرام

ما تقریباً تمام شده ایم! تاکنون یاد گرفته‌اید که چگونه پروفایل اینستاگرام خود را بهینه کنید، از استوری اینستاگرام برای تجارت استفاده کنید، فالوورهای اینستاگرام خود را افزایش دهید و خیلی چیزهای دیگر.

برای محدود کردن همه چیز، ما قصد داریم 3 نکته کاربردی را برای کمک به مدیریت بهتر بازاریابی اینستاگرام خود مورد بحث قرار دهیم:

فصل 15 | قسمت 1

شماره 1: زمانی که مخاطبان شما فعال ترین هستند پست کنید

برای یافتن بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام برای به دست آوردن بیشترین تعامل در سال 2019، 12 میلیون پست اینستاگرام را که در چندین منطقه زمانی در سراسر جهان از اکانت های بین 100 تا 1 میلیون فالوور پست شده بودند، تجزیه و تحلیل کردیم .

در اینجا 3 بهترین زمان جهانی برای پست گذاشتن در اینستاگرام برای هر روز از هفته، که در زمان استاندارد شرقی نشان داده شده است:

همانطور که گفته شد، در اینجا در Later، متوجه شدیم که اگر می‌خواهید تعامل بیشتری داشته باشید، بهتر است دریابید که بهترین زمان‌های شخصی‌شده برای ارسال پست بر اساس مخاطبان منحصربه‌فرد شما کدام است.

به موقع بودن همیشه یک عامل مهم در الگوریتم اینستاگرام بوده است، اما با به روز رسانی های الگوریتم جدید، زمانی که در اینستاگرام پست می گذارید مهم تر از همیشه شده است!

در اوایل سال 2018، اینستاگرام اعلام کرد که الگوریتم اینستاگرام را به‌روزرسانی می‌کند تا آن را زمانی بیشتر کند و «اطمینان حاصل شود که پست‌هایی که می‌بینید به موقع هستند».

در نتیجه، اگر می‌خواهید در سال ۲۰۱۹ الگوریتم اینستاگرام را شکست دهید، باید پست‌های اینستاگرام خود را برای زمانی برنامه‌ریزی کنید که اکثر فالوورهای شما آنلاین هستند.

گیف را مکث کنیدPause gif

به این فکر کنید: از آنجایی که اینستاگرام اکنون محتوای «جدید» را در فیدهای افراد در اولویت قرار داده است، بهترین راه برای اینکه محتوای خود را در معرض دید فالوورهای خود قرار دهید، ارسال پست زمانی است که اکثر آنها به طور فعال برنامه را اسکرول می کنند.

به همین دلیل بسیار مهم است که بهترین زمان شخصی سازی شده خود را برای پست گذاشتن در اینستاگرام پیدا کنید: می توانید الگوریتم را هک کنید تا دسترسی خود را افزایش دهید و لایک و فالوور بیشتری دریافت کنید.

فصل 15 | قسمت 2

شماره 2: به دنبال کنندگان اینستاگرام خود پاسخ دهید

آیا می دانستید که 80 درصد از سوالات مشتریان در شبکه های اجتماعی بی پاسخ می ماند؟

با توجه به اینکه 88 درصد از مشتریان کمتر از شرکتی خرید می کنند که به سؤالات در رسانه های اجتماعی پاسخ نمی دهد ، بسیار شگفت انگیز است و 30 درصد اگر پاسخی دریافت نکنند، به سراغ رقیب می روند.

واقعیت این است که پاسخ دادن به سؤالات مشتری در شبکه های اجتماعی فقط مربوط به اخلاق خوب نیست – بلکه در مورد رشد کسب و کار شما نیز هست.

البته، ما درک می کنیم که پیگیری همه کامنت های اینستاگرام شما چقدر می تواند دشوار باشد. از دست دادن نظرات در برنامه اینستاگرام آسان است، به خصوص اگر شخصی در حال نظر دادن روی یک پست قدیمی باشد.

یک راه عالی برای حل این مشکل استفاده از قابلیت Later’s Conversations است . با مکالمات، می‌توانید همه آخرین نظرات اینستاگرام خود را در یک فید در رایانه رومیزی خود مشاهده کنید. همچنین می توانید به جای تلفن خود از رایانه خود پاسخ دهید و سابقه مکالمه خود را با یک نظر دهنده مشاهده کنید.

این ابزار عالی برای ارائه خدمات به مشتریان و بهبود زمان پاسخگویی با نظرات اینستاگرام است.

در مورد شکایت مشتری، تیم‌های اجتماعی می‌توانند تاریخچه مکالمه کامل با یک مشتری را مشاهده کنند، پاسخی عمیق از رایانه رومیزی خود ارائه دهند و به نظرات اینستاگرام به سرعت پاسخ دهند.

به یاد داشته باشید که اگرچه پاسخ دادن به یک فالوور یا مشتری در اینستاگرام ممکن است برای شما کار کوچکی به نظر برسد، اما می تواند برای آنها اهمیت زیادی داشته باشد. و واقعاً هیچ راهی بهتر از تعامل فعال با مخاطبان برای ایجاد ارتباط با آنها وجود ندارد.

فصل 15 | قسمت 3

شماره 3: پست های اینستاگرام خود را برنامه ریزی کنید

هر صاحب کسب و کاری می داند که زمان پول است. و اگر به دنبال استفاده بهتر از آن کالای بسیار گرانبها هستید، منطقی است که از یک برنامه‌ریز رایگان اینستاگرام کمک بگیرید .

فقط راجع بهش فکر کن. آیا ترجیح می‌دهید هر روز 30 دقیقه وقت بگذارید و عکس‌هایتان را زیر و رو کنید، عکسی را پیدا کنید که با زیبایی‌شناسی اینستاگرام شما مطابقت داشته باشد و یک کپشن شوخ‌آمیز ارائه دهید؟ یا 1 تا 2 ساعت در یک روز برای برنامه ریزی پست های اینستاگرام خود برای کل هفته وقت بگذارید؟

در اینجا 3 دلیل دیگر برای برنامه ریزی پست های اینستاگرام خود آورده شده است:

شماره 1: پست های اینستاگرام را از رایانه یا دسکتاپ خود آپلود کنید

اگر از دوربین برای گرفتن عکس های خود برای اینستاگرام استفاده می کنید، به احتمال زیاد عکس های خود را در رایانه خود نیز ویرایش می کنید.

استفاده از برنامه زمان‌بندی اینستاگرام که به شما امکان می‌دهد پست‌های اینستاگرام را از روی دسکتاپ خود آپلود کنید، در زمان شما صرفه جویی می‌کند، البته ناامید از تلاش برای ارسال عکس‌های خود از رایانه به تلفنتان نیز صرفه‌جویی می‌شود.

و به این فکر کنید که با تمام آن زمان ذخیره شده چه کاری می توانید انجام دهید! خواه افزایش دسترسی شما با یک استراتژی موثر هشتگ اینستاگرام ، میزبانی یک مسابقه یا هدیه اینستاگرامی ، یا تنظیم دقیق استراتژی استوری اینستاگرام ، با صرفه جویی در زمان با یک برنامه زمان بندی اینستاگرام، می توانید تمرکز بیشتری روی دستیابی به اهداف تجاری بزرگتر خود داشته باشید!

شماره 2: کپشن های اینستاگرام بهتری ایجاد کنید

ایجاد کپشن های خوب در اینستاگرام برای همه چالش برانگیز است، اما اگر مجبور باشید هر روز کپشن را به سرعت بنویسید، دشوارتر است.

همچنین اغلب وقت‌گیرتر است که به‌جای اینکه وقتی در حالت خلاقانه یا «نوشتن» هستید، ایده‌های محتوای جدید، هشتگ‌ها و زیرنویس‌ها را به‌جای آن‌ها بنویسید.

با نوشتن کپشن اینستاگرام خود از قبل، می توانید از استرس روزانه خود صرفه جویی کنید و زمان و انرژی خود را به کارهای مهم دیگری مانند تعامل با مخاطبان خود و ایجاد ارتباط عمیق تر با فالوورهای خود اختصاص دهید.

استفاده از زمان‌بندی اینستاگرام نیز می‌تواند به استراتژی هشتگ اینستاگرام شما کمک کند.

با قابلیت Later’s Saved Captions، می‌توانید الگوهایی از هشتگ‌های متداول خود را ایجاد کنید. و وقتی زمان برنامه‌ریزی فرا رسید، می‌توانید به سادگی یکی از زیرنویس‌های ذخیره شده خود را انتخاب کنید تا آن را به پست خود اضافه کنید.

این نه تنها زمان صرف شده برای نوشتن هشتگ ها و کپشن های خود را کاهش می دهد، بلکه می تواند به افزایش دسترسی به پست های شما نیز کمک کند. به علاوه، از آنجایی که الگوریتم اینستاگرام پست‌هایی با هشتگ‌های خاص و مرتبط را ترجیح می‌دهد، یک استراتژی عالی این است که چندین کپشن ذخیره شده با بلوک‌های هشتگ مختلف ایجاد کنید و آنها را بر اساس آنچه که پست می‌کنید تغییر دهید.

شماره 3: یک فید اینستاگرام زیبا برنامه ریزی کنید

برنامه‌ریزی پست‌های اینستاگرام خود از قبل می‌تواند دیدگاه بهتری از فید اینستاگرام و استراتژی رسانه‌های اجتماعی خود را در کل به شما بدهد.

با برنامه ریزی پست های اینستاگرام خود از قبل، می توانید ترتیب عکس های خود را انتخاب کرده و آنها را مجدداً مرتب کنید تا فید اینستاگرام عالی طراحی شود.

به علاوه، ایجاد یک خوراک متعادل‌تر به‌طور کلی آسان‌تر است. به عنوان مثال، می‌توانید ببینید که آیا عکس‌های تبلیغاتی و محصولات زیادی را پست می‌کنید و عکس‌های سبک زندگی کافی را پست نمی‌کنید، یا اینکه به فضایی برای عکس‌های تیره‌تر خود با عکس‌های روشن‌تر نیاز دارید.

این بررسی اجمالی می تواند به شما کمک کند تا یک تجربه برند ثابت در فید اینستاگرام خود داشته باشید، که کلید جذب فالوورهای بیشتر اینستاگرام است .

برنامه ریز بصری اینستاگرام Later’s طراحی زیبایی کامل اینستاگرام را بسیار آسان می کند. می‌توانید به راحتی عکس‌های خود را روی برنامه‌ریز بصری بکشید و رها کنید، آنها را دوباره مرتب کنید تا ببینید در فید اینستاگرام شما چگونه به نظر می‌رسند، و سپس برای زمان‌بندی آن‌ها را ذخیره کنید.

فصل 16

نتیجه گیری بازاریابی اینستاگرام

از آنجایی که اینستاگرام به عنوان یک پلتفرم بازاریابی به رشد و تکامل خود ادامه می دهد، ایجاد استراتژی های بازاریابی موثر در اینستاگرام برای کسب و کارها بیش از هر زمان دیگری مهم است. و این بدان معنی است که درک کاملی از چشم انداز بازاریابی اینستاگرام و بینش قابل اندازه گیری در مورد اینکه چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیست.

در نهایت، همه نوع کسب‌وکار از ایجاد حضور در اینستاگرام، چه رشد یک جامعه درگیر، چه دستیابی به مشتریان جدید، یا حتی فروش تجارت الکترونیک، چیزهای زیادی برای کسب درآمد دارند. فقط کمی تلاش می خواهد!

موفق باشید:

مهندس علی پاکدین بیدختی -مدیر کانوا حرفه ای فارسی

0%

User Rating: Be the first one !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید