اینستاگراماینستاگرام مارکتینگ

هر آنچه که باید در مورد استوری اینستاگرام بدانید

طبق آمار Statista ، از ژانویه 2019، حدود 500 میلیون کاربر روزانه با استوری های اینستاگرام درگیر می شوند . این ویژگی محبوب برای هر کسی که سعی دارد فالوورهای اینستاگرام را افزایش دهد ، برند یا تجارت خود را در رسانه های اجتماعی تبلیغ کند یا فقط عکس ها و ویدیوها را با دوستان خود به اشتراک بگذارد، عالی است. به خواندن ادامه دهید تا همه چیزهایی را که برای استفاده موفق از استوری های اینستاگرام نیاز دارید بدانید.

استوری اینستاگرام چیست؟

استوری اینستاگرام تصویر، ویدیو یا سریالی از این دو است که تنها به مدت 24 ساعت در اینستاگرام به اشتراک گذاشته می شود. برخلاف پست‌های اینستاگرام، استوری‌ها دائمی نیستند و پس از گذشت 24 ساعت در پروفایل شما ظاهر نمی‌شوند. استوری‌ها مانند پست‌های معمولی لایک یا نظر دریافت نمی‌کنند، اگرچه می‌توانید از طریق یک پیام مستقیم به شخصی که آن را به اشتراک گذاشته است، روی یک استوری نظر دهید.

استوری های اینستاگرام شبیه استوری های اسنپ چت است، پلتفرم اصلی که مفهوم استوری را در رسانه های اجتماعی معرفی کرد. در حالی که ممکن است اشتراک‌گذاری استوری در اسنپ چت آغاز شده باشد، اما استفاده روزانه از استوری اینستاگرام پس از تنها یک سال از ارائه این ویژگی، از استوری‌های اسنپ چت پیشی گرفت . این بدان معنی است که اگر قبلاً استوری های اینستاگرام را به اشتراک نمی گذارید، باید این کار را انجام دهید!

نحوه استفاده از استوری اینستاگرام

ایجاد استوری اینستاگرام خود تقریباً به آسانی تماشای یک استوری است. برای هر کسی که در استوری اینستاگرام تازه کار است، اصول اولیه نحوه ایجاد و تماشای استوری اینستاگرام را شرح می دهیم.

چگونه یک استوری اینستاگرام بسازیم

ارسال استوری اینستاگرام ساده است. برای شروع یک استوری اینستاگرام، برنامه را باز کنید و انگشت خود را به سمت راست بکشید یا روی نماد دوربین کلیک کنید در گوشه سمت چپ بالای صفحه نمایش شما. این شما را به یک دوربین می‌برد و از اینجا می‌توانید عکس یا ویدیوی جدیدی بگیرید یا از رول دوربین خود به اشتراک بگذارید. گزینه های دیگری برای انتخاب وجود دارد – استوری های اینستاگرام با گزینه NORMAL شروع می شوند، اما گزینه های دیگر عبارتند از TYPE، MUSIC، LIVE، BOOMERANG، SUPERZOOM، FOCUS، REWIND و Hands-Free. تنظیماتی را که دوست دارید انتخاب کنید و دکمه سفید را فشار دهید تا عکس یا ویدیوی خود را بگیرید.

چگونه یک استوری اینستا بسازیم

NORMAL : یک استوری معمولی اینستاگرام به شما امکان می دهد یک عکس یا ویدیوی جدید ارسال کنید یا یکی از رول دوربین خود را انتخاب کنید. بسیاری از ویژگی های اضافی وجود دارد که می توانید به هر استوری اینستاگرام اضافه کنید، مانند استیکرها، فیلترها، هشتگ ها و موارد دیگر.

TYPE : گزینه type به شما امکان می‌دهد تا با انتخاب رنگ پس‌زمینه، عنوانی را روی صفحه تایپ کنید. می‌توانید عکس بگیرید و آن را به پس‌زمینه تبدیل کنید، اما بسته به رنگ پس‌زمینه شما، همچنان یک صفحه روشن روی عکس وجود دارد.

MUSIC : آهنگی را به استوری اینستاگرام خود اضافه کنید. ابتدا آهنگ خود را انتخاب کنید و سپس یک عکس یا ویدیو بگیرید تا با آهنگ به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید با کلیک بر روی سه خط عمودی در سمت راست پایین صفحه، قسمتی از آهنگ را که می خواهید بشنوید ویرایش کنید.

LIVE : یک استوری لایو اینستاگرام فقط همین است: زنده. محتوای ویدیویی خود را به صورت زنده پخش کنید.

بومرنگ : بومرنگ یک ویدیوی کوتاه است که روی یک حلقه پخش می شود. یک بومرنگ را مستقیماً در برنامه اینستاگرام ضبط کنید تا در استوری خود به اشتراک بگذارید.

SUPERZOOM : عملکرد سوپرزوم کاملاً توضیحی است – این ویژگی یک ویدیوی سه ثانیه ای ایجاد می کند که روی شخص یا چیزی بزرگنمایی می کند، همراه با یک فیلتر و موسیقی خنده دار (به عنوان مثال، مه قلب ها و موسیقی عاشقانه متورم).

فوکوس : فوکوس اساسا حالت پرتره است، اما برای استوری های اینستاگرام. این گزینه روی سوژه عکس فوکوس می‌کند و در عین حال پس‌زمینه را محو می‌کند تا تصویری زنده‌تر داشته باشید.

REWIND : عملکرد عقب به کاربران امکان می دهد یک ویدیوی کوتاه ضبط کنند که سپس به صورت معکوس در یک حلقه پخش می شود.

Hands -Free: یکی دیگر از ویژگی های خود توضیحی، گزینه هندزفری به شما امکان می دهد بدون فشار دادن دکمه ضبط، به ضبط داستان خود ادامه دهید.

هنگامی که عکس شما گرفته شد، ویژگی های خاصی مانند زیرنویس، هشتگ، استیکر و موارد دیگر را اضافه کنید. هنگامی که استوری خود را ویرایش کردید، روی “داستان شما” در گوشه سمت چپ پایین کلیک کنید تا در استوری خود به اشتراک بگذارید، “دوستان نزدیک” در کنار آن (که به شما امکان می دهد لیستی از دوستان ایجاد کنید تا به راحتی پست ها را با آنها به اشتراک بگذارید) یا “ارسال به” در گوشه پایین سمت راست برای انتخاب اینکه به چه کسی مستقیماً از لیست دوستان خود پیام ارسال کنید.

نحوه مشاهده استوری اینستاگرام

استوری های اینستاگرام در بالای صفحه اصلی شما در اپلیکیشن اینستاگرام ظاهر می شوند. داستان ها توسط کاربر ظاهر می شوند، بنابراین تصاویر نمایه دوستان شما به صورت دایره هایی با یک دایره رنگارنگ مایل به بنفش در اطراف آنها ظاهر می شود. برای مشاهده استوری آنها روی عکس پروفایل آنها کلیک کنید.

استوری های اینستاگرام

همانطور که در فید خود یا در نمایه یک کاربر خاص پیمایش می کنید، اگر داستانی داشته باشد که شما هنوز آن را مشاهده نکرده اید، تصویر نمایه او همان دایره بنفش را در اطراف خود دارد. برای مشاهده استوری آنها روی عکس نمایه آنها در بالای پست یا روی نمایه آنها کلیک کنید.

هنگامی که یک داستان را باز می کنید، می توانید تا زمانی که زمان تمام شود و داستان بعدی شروع شود، تماشا کنید، یا می توانید برای دیدن تصویر بعدی روی سمت راست صفحه کلیک کنید. روی سمت چپ صفحه کلیک کنید تا به عقب برگردید و داستان قبلی را دوباره تماشا کنید. اگر انگشت خود را در جایی روی صفحه نگه دارید، داستان آنها را متوقف می کند. برای رد شدن از داستان شخصی، انگشت خود را به چپ بکشید.

چگونه به استوری های اینستاگرام پاسخ دهیم

استوری های اینستاگرام مانند پست های معمولی لایک یا کامنت دریافت نمی کند، اما شما می توانید به استوری دیگران پاسخ دهید. در پایین صفحه هنگام مشاهده یک استوری، نواری وجود دارد که می گوید «ارسال پیام». روی این نوار کلیک کنید و پیام خود را تایپ کنید یا روی نماد دوربین کنار آن کلیک کنید تا عکسی انتخاب کنید و سپس ارسال را فشار دهید. این یک پیام مستقیم برای شخصی که داستان را به اشتراک گذاشته است با پیام شما که به استوری او پیوست شده است ارسال می کند.

استوری اینستاگرام

نحوه حذف استوری اینستاگرام

چیزی تاسف بار ارسال کردید؟ برای حذف استوری اینستاگرام، کافیست استوری را باز کنید، روی سه نقطه در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید و روی حذف کلیک کنید. 

چگونه استوری های اینستاگرام را ذخیره کنیم

چگونه استوری های اینستاگرام را ذخیره کنیم

اگر می خواهید استوری اینستاگرام خود را پس از تاریخ انقضای 24 ساعته ذخیره کنید، مشکلی نیست! می‌توانید یک استوری اینستاگرام را به‌عنوان یک پست یا به‌عنوان برجسته‌ترین استوری در رول دوربین خود ذخیره کنید. درباره نحوه ذخیره استوری های اینستاگرام همه چیز را بیاموزید .

آیا می توانید ببینید چه کسی استوری اینستاگرام شما را مشاهده می کند؟

بله، می توانید ببینید چه کسی story  اینستاگرام شما را تماشا کرده است. برای بررسی اینکه چه کسی استوری شما را دیده است، استوری خود را با کلیک روی عکس نمایه خود باز کنید. در گوشه پایین سمت چپ، روی “Seen by ###” کلیک کنید و لیستی از همه بینندگان ظاهر می شود. می‌توانید در هر پست در استوری خود اسلاید کنید تا ببینید چه کسی هر تصویر یا ویدیو را تماشا کرده است.

بینندگان استوری اینستاگرام

ترتیب بازدیدهای استوری اینستاگرام

بسیاری از کاربران این سوال را دارند که اینستاگرام چگونه لیست افرادی را که story اینستاگرام شما را تماشا کرده اند سفارش می دهد. این لیست به ترتیب زمانی نیست که چه کسانی تماشا کرده‌اند، و نه کسانی که بیش از یک بار تماشا کرده‌اند یا اکانت اینستاگرام شما را «دفع» کرده‌اند. اینستاگرام فاش کرده است که این سفارش بر اساس افرادی است که بیشتر در اینستاگرام با آنها درگیر هستید. الگوریتم آن‌ها بر اساس فعالیت شما است، بنابراین اینستاگرام بر اساس افرادی که به نظر نزدیک‌تر به نظر می‌رسند یا با چه افرادی بیشتر در فضای آنلاین تعامل دارید، رتبه‌بندی می‌شود.

نحوه اضافه کردن استیکر و گیف به استوری اینستاگرام

استیکرها را اضافه کنید تا داستان خود را جذاب کنید. اینستاگرام طیف گسترده ای از گزینه های استیکر را ارائه می دهد، از جمله استیکرهای تعاملی مانند نظرسنجی و سوالات. برای افزودن برچسب به استوری خود، پس از گرفتن عکس، روی دکمه برچسب شکلک مربعی در بالای صفحه کلیک کنید. محبوب ترین استیکرها ابتدا ظاهر می شوند، اما می توانید از نوار جستجو برای یافتن برچسب های مورد نظر خود استفاده کنید. استیکرهای متحرک که به عنوان GIF شناخته می شوند، به صورت استیکر نیز در دسترس هستند. روی استیکر مورد نظر خود کلیک کنید و اندازه آن را تغییر دهید یا روی صفحه نمایش خود حرکت دهید، سپس شاهکار خود را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید.

گیف استوری اینستاگرام

چگونه یک نظرسنجی استوری اینستاگرام بسازیم

اگر می خواهید بیشتر با فالوورهای خود تعامل داشته باشید، یک نظرسنجی در استوری اینستاگرام خود ارسال کنید. برای اضافه کردن یک نظرسنجی به استوری خود، شروع به اضافه کردن یک استوری جدید به طور معمول کنید. هنگامی که عکس یا ویدیوی خود را گرفتید، روی دکمه برچسب شکلک مربعی در بالای صفحه کلیک کنید. روی برچسب “POLL” کلیک کنید و سپس سوال خود و گزینه های پاسخ را تایپ کنید. داستان خود را به اشتراک بگذارید و منتظر نتایج باشید!

چگونه یک سوال بپرسیم

در سال 2018 اینستاگرام تابع سوال را به استوری ها نیز اضافه کرد و به کاربران اجازه داد تا با یک جعبه متن، سوالی را در استوری خود ارسال کنند تا فالوورهای خود پاسخ دهند. برای پرسیدن سوال، همان مراحلی را که برای افزودن نظرسنجی یا برچسب دیگری انجام می دهید، دنبال کنید. روی دکمه برچسب کلیک کنید و سوال را انتخاب کنید و سپس بپرسید.

برای مشاهده پاسخ ها، روی دکمه “دیده شده توسط” در گوشه سمت چپ پایین کلیک کنید، جایی که می توانید ببینید چه کسی پست شما را مشاهده کرده است. تمام پاسخ های سوال شما در اینجا ظاهر می شود. همچنین می توانید روی پاسخ های آنها کلیک کنید تا آنها را در استوری خود نیز به اشتراک بگذارید. اگر پاسخی را در استوری خود به اشتراک بگذارید، نام یا نام کاربری فردی که به شما پاسخ داده است نشان داده نمی شود.

نحوه اضافه کردن موقعیت مکانی به استوری اینستاگرام

یکی دیگر از استیکرهای سفارشی که می‌توانید اضافه کنید، استیکر موقعیت مکانی است، دقیقاً مانند گزینه مکان در پست‌های اینستاگرام. برای افزودن موقعیت مکانی به استوری اینستاگرام خود، روی دکمه استیکر کلیک کنید و گزینه مکان را انتخاب کنید (اولین مورد باید باشد). مکان خود را جستجو کنید و برچسب را به تصویر یا ویدیوی خود اضافه کنید.

لوکیشن استوری اینستاگرام

اگر می‌خواهید از مکانی استفاده کنید که ارائه نمی‌شود، راهنمای ما در مورد نحوه ایجاد موقعیت مکانی اینستاگرام را بررسی کنید.

نحوه افزودن هشتگ به استوری اینستاگرام

یک هشتگ یک لینک قابل کلیک ایجاد می کند که به آرشیو تمام پست هایی که از آن برچسب استفاده کرده اند منجر می شود. هشتگ ها در استوری های اینستاگرام نیز به همین شکل عمل می کنند. با کلیک بر روی دکمه استیکر در بالای صفحه و انتخاب گزینه هشتگ، یک هشتگ به استوری خود اضافه کنید. هشتگ خود را تایپ کنید و پست خود را به اشتراک بگذارید.

اگر نمایه شما عمومی باشد، استفاده از هشتگ در استوری اینستاگرام، پست شما را برای آن هشتگ درstory  اینستاگرام قرار می دهد. اگر یک هشتگ را در اینستاگرام جستجو می کنید و یک حلقه رنگارنگ در اطراف نماد آن هشتگ وجود دارد، می توانید روی آن کلیک کنید تا استوری های فعلی اینستاگرام را با استفاده از آن هشتگ ببینید.

چگونه یک نفر را در استوری اینستاگرام تگ کنیم؟

اگر استوری شما دارای فالوور است یا فقط می‌خواهید آن را ببیند، می‌توانید کاربر اینستاگرام دیگری را در استوری خود تگ کنید. برای تگ کردن شخصی در استوری اینستاگرام، کافی است روی صفحه کلیک کنید تا کادر متنی باز شود. با کلیک روی گزینه های فونت در بالای صفحه می توانید فونت را تغییر دهید. درست مثل اینکه یک نفر را در کپشن خود تگ می کنید، نماد @ را تایپ کنید و سپس شروع به تایپ نام کاربری او کنید. نام کاربری کامل آنها را تایپ کنید، یا زمانی که نام آنها به عنوان پیشنهادی برای تگ کردن آنها ظاهر شد، روی نام آنها کلیک کنید.

نحوه افزودن لینک به استوری اینستاگرام

اکانت های تایید شده یا کاربرانی که بیش از 10000 فالوور دارند می توانند لینک های مستقیم به استوری های اینستاگرام خود اضافه کنند و فالوورها را به آن لینک قابل کلیک ارسال کنند. اگر می خواهید لینک اضافه کنید اما فالوور کافی ندارید، سرویس رشد اینستاگرام ما را امتحان کنید تا فالوورهای بیشتری به دست آورید. اگر واجد شرایط استفاده از لینک های مستقیم هستید، نحوه افزودن لینک به استوری های اینستاگرام خود را در اینجا بیاموزید .

نحوه استفاده از فیلترها در استوری اینستاگرام

مانند فیلترهای اسنپ چت، استوری های اینستاگرام نیز فیلترهای مختلفی برای تغییر چهره ارائه می دهد. برای افزودن فیلتر، یک استوری جدید اینستاگرام باز کنید و روی دکمه صورتک در سمت راست دکمه ضبط کلیک کنید. یک منو در پایین صفحه نمایش شما با تمام فیلترهای موجود ظاهر می شود. مورد علاقه خود را انتخاب کنید و عکس یا فیلم خود را بگیرید.

همچنین می توانید پس از گرفتن عکس یا فیلم خود فیلتری اضافه کنید. هنگامی که عکس شما گرفته شد، روی همان دکمه صورتک، اکنون در بالای صفحه کلیک کنید و فیلتر خود را انتخاب کنید. اگر می خواهید از یکی از فیلترهای چهره استفاده کنید، چهره شما باید به اندازه کافی شفاف باشد تا برنامه بتواند آن را تشخیص دهد وگرنه ممکن است فیلتر کار نکند.

چگونه چندین عکس را به استوری اینستاگرام اضافه کنیم؟

آیا می خواهید بیش از یک عکس را بدون انجام مراحل آپلود هر کدام به صورت جداگانه به استوری اینستاگرام خود اضافه کنید؟ اگر چندین عکس یا ویدیو از رول دوربین خود اضافه می‌کنید، می‌توانید آن‌ها را اضافه کنید و همه را یک‌باره ویرایش کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک استوری جدید در اینستاگرام باز کنید، برای دیدن عکس های ذخیره شده خود انگشت خود را به سمت بالا بکشید و روی «انتخاب چندگانه» در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید. از آنجا، هر تعداد عکس و ویدیو را که می خواهید انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید. می توانید هر عکس را به صورت جداگانه ویرایش کنید و سپس همه آنها را به یکباره پست کنید.

چگونه استوری های اینستاگرام را مخفی کنیم یا کامنت ها را محدود کنیم

اگر نمی خواهید فالوور خاصی استوری شما را ببیند، می توانید تنظیمات استوری خود را طوری تنظیم کنید که استوری خود را از آن شخص پنهان کند. برای تغییر تنظیمات داستان خود این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

 
  1. به نمایه خود بروید و روی سه خط عمودی در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.
  2. در پایین صفحه، روی “تنظیمات” کلیک کنید
  3. به پایین بروید و در بخش «حریم خصوصی و امنیت» روی «کنترل‌های داستان» کلیک کنید.
  4. روی «مخفی کردن داستان از» کلیک کنید و هر کسی را که می‌خواهید داستان خود را از او پنهان کنید، جستجو کنید. روی دایره خالی کنار نام آنها کلیک کنید و سپس روی “انجام شد” کلیک کنید تا تنظیمات برگزیده شما ذخیره شود.

استوری های اینستاگرام       تنظیمات استوری اینستا

در حالی که به تنظیمات داستان خود نگاه می کنید، می توانید افرادی را که می توانند به استوری های شما پاسخ دهند نیز ویرایش کنید. می‌توانید پاسخ پیام‌ها را از طرف دنبال‌کنندگان خود، فقط دنبال‌کنندگانی که شما را دنبال می‌کنند، مجاز کنید، یا پاسخ پیام‌ها را به طور کامل خاموش کنید. همچنین می‌توانید کاربران خاصی را که می‌خواهید به آنها اجازه پاسخ دهید را انتخاب کنید.

چگونه استوری های اینستاگرام دیگران را بی صدا کنیم

همه ما کسی را می شناسیم که چند داستان بیش از حد پست می کند. برای بی‌صدا کردن استوری‌های اینستاگرام افراد، استوری او را در فید خود در بالای صفحه اصلی خود یا در نمایه او پیدا کنید. عکس پروفایل آنها را نگه دارید، منویی ظاهر می شود. برای اینکه داستان‌های آن‌ها در فید شما ظاهر نشود، روی «بی‌صدا» کلیک کنید. همچنین می توانید انتخاب کنید که پست های آنها را از فید خود بی صدا کنید. اینستاگرام به کسی اطلاع نمی دهد که شما او را بی صدا کرده اید.

چگونه استوری های اینستاگرام را بی صدا کنیم

نحوه استفاده از استوری اینستاگرام برای کسب و کار

اگر یک کسب و کار یا حساب اینستاگرام برند دارید، می توانید از استوری های اینستاگرام برای دستیابی به مخاطبان بیشتری به صورت آنلاین و تبلیغ بیشتر برند خود استفاده کنید. راهنمای ما را دنبال کنید تا کسب و کار خود را از طریق story  اینستاگرام معرفی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید