دیجیتال مارکتینگ

متاورس دقیقاً چیست؟

مقدمه:

برای شنیدن تکنولوژیمدیران اجرایی مانند مارک زاکربرگ یا ساتیا نادلا در مورد آن صحبت می کنند، متاورس آینده اینترنت است. یا یک بازی ویدیویی است. یا شاید این یک نسخه بسیار ناراحت کننده و بدتر از Zoom است ؟ گفتنش سخته 

تا حدی، صحبت در مورد معنای «متافوره» کمی شبیه بحث درباره معنای «اینترنت» در دهه 1970 است. بلوک های سازنده شکل جدیدی از ارتباطات در حال ساخت بودند، اما هیچ کس واقعا نمی توانست بداند واقعیت چگونه خواهد بود. بنابراین، در حالی که در آن زمان درست بود که «اینترنت» در حال آمدن است، اما هر تصوری از اینکه چگونه به نظر می رسد درست نیست.

از سوی دیگر، تبلیغات بازاریابی زیادی نیز در این ایده از متاورس وجود دارد. فیس بوک، به ویژه، پس از اقدام اپل برای محدود کردن ردیابی تبلیغات ، در یک مکان آسیب پذیر قرار دارد . غیرممکن است که چشم انداز فیس بوک از آینده ای را که در آن همه یک کمد لباس دیجیتالی دارند از این واقعیت که فیس بوک واقعاً می خواهد از فروش لباس های مجازی درآمد کسب کند، جدا کرد.

 

بنابراین، با در نظر گرفتن تمام این…

به طور جدی، “Metaverse” به چه معناست؟

برای کمک به شما در درک میزان مبهم و پیچیده بودن یک اصطلاح «متافوره»، در اینجا تمرینی وجود دارد که باید امتحان کنید.

به طور ذهنی عبارت «متافوره» را در جمله با «فضای مجازی» جایگزین کنید. نود درصد مواقع، معنی اساساً تغییر نمی کند. 

به این دلیل که این اصطلاح واقعاً به هیچ نوع خاصی از فناوری اشاره نمی کند، بلکه به تغییر گسترده ای در نحوه تعامل ما با فناوری اشاره دارد. و این کاملاً ممکن است که خود این اصطلاح در نهایت به همان اندازه کهنه شود، حتی با رایج شدن فناوری خاصی که یک بار توضیح داده شد.

 

به طور کلی، فناوری‌هایی که متاورس را می‌سازند می‌توانند شامل واقعیت مجازی باشند – که با جهان‌های مجازی پایدار مشخص می‌شود که حتی زمانی که شما بازی نمی‌کنید به وجود خود ادامه می‌دهند – و همچنین واقعیت افزوده که جنبه‌های دنیای دیجیتال و فیزیکی را ترکیب می‌کند. با این حال، نیازی نیست که آن فضاها منحصراً از طریق VR یا AR قابل دسترسی باشند. یک دنیای مجازی، مانند جنبه‌هایی از Fortnite که می‌توان از طریق رایانه‌های شخصی، کنسول‌های بازی و حتی تلفن‌ها به آن دسترسی پیدا کرد، می‌تواند متاثر باشد.

همچنین به اقتصاد دیجیتال ترجمه می‌شود، جایی که کاربران می‌توانند کالا ایجاد، خرید و فروش کنند. و در دیدگاه‌های ایده‌آلیستی متاورس، قابلیت تعامل دارد و به شما امکان می‌دهد آیتم‌های مجازی مانند لباس یا اتومبیل را از یک پلتفرم به پلتفرم دیگر ببرید. در دنیای واقعی، می توانید یک پیراهن را از مرکز خرید بخرید و سپس آن را در سینما بپوشید. در حال حاضر، بیشتر پلتفرم‌ها دارای هویت‌های مجازی، آواتارها و موجودی‌هایی هستند که فقط به یک پلتفرم مرتبط هستند، اما متاورس ممکن است به شما اجازه دهد تا شخصیتی بسازید که بتوانید آن را در همه جا به آسانی که می‌توانید عکس نمایه خود را از یک شبکه اجتماعی کپی کنید، بسازید. یکی دیگر.

تجزیه معنای همه اینها دشوار است زیرا وقتی توصیفاتی مانند توضیحات بالا را می شنوید، پاسخ قابل درک این است:

“صبر کنید، آیا این قبلا وجود ندارد؟” به عنوان مثال، World of Warcraft یک دنیای مجازی دائمی است که در آن بازیکنان می توانند کالاها را بخرند و بفروشند. 

Fortnite دارای تجربیات مجازی مانند کنسرت ها و نمایشگاهی است که ریک سانچز می تواند در مورد MLK Jr بیاموزد . می توانید هدست Oculus را ببندید و در خانه مجازی شخصی خود باشید . 

آیا این واقعاً همان چیزی است که “متافوره” به معنای آن است؟ فقط چند نوع جدید از بازی های ویدئویی؟

 فورتنایت چیست؟:

خوب، بله و نه. گفتن اینکه فورتنایت «فراتوره» است، کمی شبیه این است که بگوییم گوگل «اینترنت» است. 

حتی اگر از نظر تئوری بتوانید زمان زیادی را در Fortnite صرف کنید ، معاشرت کنید، چیزهایی بخرید، یاد بگیرید و بازی کنید، این لزوماً به این معنی نیست که کل محدوده متاورس را در بر می گیرد.

نقش گوگل در متاورس:

از سوی دیگر، همانطور که می‌توان گفت که گوگل بخش‌هایی از اینترنت را می‌سازد – از مراکز داده فیزیکی گرفته تا لایه‌های امنیتی – درست است که بگوییم اپیک گیمز خالق Fortnite در حال ساخت بخش‌هایی از متاورس است. 

و این تنها شرکتی نیست که این کار را انجام می دهد. برخی از این کارها توسط غول‌های فناوری مانند مایکروسافت و فیس‌بوک انجام خواهد شد – که اخیراً به متا تغییر نام داده است .تا این کار را منعکس کند، اگرچه ما هنوز کاملاً به این نام عادت نکرده‌ایم.

بسیاری از شرکت‌های مختلف دیگر – از جمله انویدیا، یونیتی، روبلکس و حتی اسنپ – همگی روی ساخت زیرساخت‌هایی کار می‌کنند که ممکن است به متاورس تبدیل شود.

دیدگاههای متفاوت از متاورس:

در این مرحله است که بیشتر بحث‌ها در مورد آنچه متاورژن مستلزم آن است شروع به توقف می‌کند. ما درک مبهمی از چیزهایی داریم که در حال حاضر وجود دارند و می‌توانیم آن‌ها را متاورس بنامیم.

و می‌دانیم چه شرکت‌هایی روی این ایده سرمایه‌گذاری می‌کنند، اما هنوز نمی‌دانیم که چیست . فیس بوک – متأسفانه، متا ، هنوز آن را دریافت نکرده است – فکر می کند که شامل خانه های جعلی می شود که می توانید همه دوستان خود را برای حضور در آن دعوت کنید.

به نظر می رسد مایکروسافت فکر می کند که می تواند شامل اتاق های جلسه مجازی برای آموزش استخدام های جدید یا گپ زدن با همکاران از راه دور شما شود.

زمینه‌های این دیدگاه‌ها از آینده از خوش‌بینانه تا داستان‌های کاملاً طرفدارانی متغیر است. 

دیدگاه اینستاگرامی

در یک نقطه در طول … ارائه … متا در متاورس، این شرکت سناریویی را نشان داد که در آن یک زن جوان روی کاناپه خود نشسته است و در اینستاگرام می چرخد.

او ​​وقتی ویدیویی را می بیند که یکی از دوستانش از کنسرتی که در نیمه راه در سراسر جهان برگزار می شود ارسال کرده است. 

سپس ویدئو به کنسرت می رسد، جایی که زن در یک هولوگرام به سبک انتقام جویان ظاهر می شود .

 او می‌تواند با دوستش که از نظر فیزیکی آنجاست تماس چشمی برقرار کند، هر دو می‌توانند کنسرت را بشنوند، و می‌توانند متن شناور بالای صحنه را ببینند. 

این به نظر جالب می رسد، اما واقعاً یک محصول واقعی یا حتی یک محصول احتمالی آینده را تبلیغ نمی کند. در واقع، این ما را به بزرگترین مشکل با “متارورس” می رساند.

چرا متاورس شامل هولوگرام می شود؟

 

هنگامی که اینترنت برای اولین بار وارد شد، با یک سری از نوآوری های تکنولوژیکی کارش شروع شد، همانند ارتباط انسان ها و کامپیوترها از فواصل بسیار دور از یکدیگر و تبادل  اطلاعات. 

این ویژگی‌های فنی بلوک‌های سازنده‌ای بودند که سپس برای ساختن ساختارهای انتزاعی که ما اینترنت را برای آنها می‌شناسیم استفاده شد:

وب‌سایت‌ها، برنامه‌ها، شبکه‌های اجتماعی، و هر چیز دیگری که بر آن عناصر اصلی متکی است. 

و این به معنای همگرایی نوآوری‌های رابط است که به طور اکید بخشی از اینترنت نیستند، اما همچنان برای کارکرد آن ضروری هستند، مانند نمایشگرها، صفحه‌کلیدها، ماوس‌ها و صفحه‌نمایش‌های لمسی.

نتیجه:

 

با متاورس، برخی از بلوک‌های ساختمانی جدید وجود دارد، مانند توانایی میزبانی صدها نفر در یک نمونه از یک سرور (در حالت ایده‌آل، نسخه‌های آینده متاورس قادر خواهند بود هزاران یا حتی میلیون‌ها نفر را به طور همزمان مدیریت کنند).

یا ابزارهای ردیابی حرکت که می توانند تشخیص دهند که شخص به کجا نگاه می کند یا دستانش کجاست. این فناوری های جدید می توانند بسیار هیجان انگیز و آینده نگرانه باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید