طراحی سایت

چگونه یک وب سایت طراحی کنیم

 

چگونه وب سایت خود را طراحی کنیم

 1. تصویر با عنوان طراحی وب سایت مرحله 1
  1

  تعیین کنید که آیا می خواهید از یک سازنده وب سایت استفاده کنید یا خیر. وب‌سایت‌هایی که از ابتدا ایجاد می‌شوند به درک نسبتاً دقیقی از کدنویسی HTML نیاز دارند، اما شما به راحتی می‌توانید با استفاده از یک سرویس میزبانی رایگان مانند Weebly، Wix، WordPress یا Google Sites یک وب‌سایت ایجاد کنید. استفاده سازندگان web سایت برای طراحان اولین بار بسیار آسان تر از HTML است.

  • اگر تصمیم به کدنویسی  سایت خود دارید، باید کدنویسی HTML و CSS را یاد بگیرید .
  • اگر سرمایه گذاری زمان و انرژی برای ایجاد وب سایت شما جذاب به نظر نمی رسد، می توانید یک طراح website را نیز استخدام کنید تا سایت شما را برای شما ایجاد کند. طراحان مستقل می توانند بین 30 دلار در ساعت و بیش از 100 دلار در ساعت هزینه کنند.
   
   
 2. تصویر با عنوان طراحی وب سایت مرحله 2
  2

  نقشه سایت خود را ترسیم کنید حتی قبل از اینکه یک سازنده website را باز کنید، باید تقریباً بدانید که می خواهید وب سایت شما چند صفحه داشته باشد، محتوای هر یک از آن صفحات چگونه باید باشد و طرح کلی صفحات مهم مانند صفحه اصلی و «درباره» صفحه

  • اگر به جای اینکه فقط تعیین کنید چه محتوایی باید نمایش داده شود، تصاویر خشن از هر یک از آنها ترسیم کنید، ممکن است تجسم صفحات وب سایت شما آسان تر باشد.
   
   
 3. تصویر با عنوان طراحی وب سایت مرحله 3
  3

  از طراحی بصری استفاده کنید. در حالی که چیزی برای گفتن ایده های تازه وجود دارد، طراحی اولیه وب سایت شما باید از دستورالعمل های تعیین شده مانند موارد زیر پیروی کند:

  • گزینه های پیمایش (به عنوان مثال، برگه ها برای صفحات مختلف) باید در بالای صفحه قرار گیرند.
  • اگر از نماد منو (☰) استفاده می کنید، باید در گوشه سمت چپ بالای صفحه باشد.
  • اگر از نوار جستجو استفاده می کنید، باید در سمت راست بالای صفحه باشد.
  • پیوندهای مفید (مثلاً پیوندهای صفحه “درباره” یا صفحه “تماس با ما”) باید در انتهای هر صفحه قرار گیرند.
   
   
 4. تصویر با عنوان طراحی وب سایت مرحله 4
  4

  مقاوم باش. هر فونت متن، پالت رنگ، تم تصویر و گزینه‌های طراحی را که انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که از همان تصمیم در سراسر سایت خود استفاده می‌کنید. دیدن یک فونت یا طرح رنگی که برای صفحه “درباره” استفاده می شود، زمانی که فونت کاملاً متفاوتی برای صفحه اصلی استفاده می شود، می تواند بسیار ناراحت کننده باشد.

  • به عنوان مثال، اگر به طور انحصاری از رنگ های سرد برای صفحه اصلی سایت خود استفاده می کنید، از رنگ های روشن و بلند در صفحه بعدی استفاده نکنید.
  • به خاطر داشته باشید که استفاده از رنگ‌های بلند یا متضاد، به‌ویژه زمانی که رنگ‌ها به صورت پویا (مثلاً متحرک) نمایش داده می‌شوند، می‌تواند باعث ایجاد صرع در تعداد کمی از کاربران وب شود. اگر تصمیم به استفاده از چنین رنگ هایی در سایت خود دارید، مطمئن شوید که قبل از هر صفحه مربوطه یک هشدار صرع اضافه کرده اید.
   
   
 5. تصویر با عنوان طراحی وب سایت مرحله 5
  5

  گزینه های ناوبری را اضافه کنید. قرار دادن پیوندهای مستقیم به صفحات مهم در سایت خود در بالای صفحه اصلی به بازدیدکنندگانی که برای اولین بار برای اولین بار به محتوای مهم هدایت می شوند کمک می کند. اکثر سازندگان سایت این لینک ها را به صورت پیش فرض اضافه می کنند.

  • مهم است که مطمئن شوید هر صفحه در وب سایت شما با کلیک کردن روی گزینه های موجود در وب سایت شما قابل دسترسی است نه اینکه فقط از طریق آدرس صفحه قابل دسترسی باشد.
   
   
 6. تصویر با عنوان طراحی وب سایت مرحله 6
  6

  از رنگ هایی استفاده کنید که مکمل یکدیگر باشند. مانند هر نوع طراحی دیگری، طراحی وب سایت بر ترکیبات بصری دلپذیر رنگ متکی است. به همین دلیل، انتخاب رنگ های تم که با هم هماهنگ می شوند بسیار مهم است.

  • اگر نمی دانید از کجا شروع کنید، سیاه، سفید و خاکستری ترکیب خوبی است.
   
   
 7. تصویر با عنوان طراحی وب سایت مرحله 7
  7

  استفاده از طراحی مینیمالیستی را در نظر بگیرید. مینیمالیسم رنگ های سرد، گرافیک های ساده، صفحات متنی سیاه به سفید و کمترین تزئین را تشویق می کند. از آنجا که مینیمالیسم به عناصر فانتزی کمی نیاز دارد، این یک راه آسان برای حرفه ای و جذاب جلوه دادن وب سایت شما بدون نیاز به کار زیاد است.

  • بسیاری از سازندگان وب سایت دارای یک موضوع «مینیمالیستی» هستند که می توانید هنگام راه اندازی سایت خود انتخاب کنید.
  • جایگزینی برای مینیمالیسم «بروتالیسم» است که از خطوط خشن تر، رنگ های روشن، متن های پررنگ و تصاویر حداقلی استفاده می کند. Brutalism نسبت به مینیمالیسم طرفداران کمتری دارد، اما بسته به محتوای وب سایت شما، ممکن است با نیازهای طراحی شما مطابقت داشته باشد.
   
   
 8. انتخاب های منحصر به فردی داشته باشید. خطوط مستقیم و المان‌های وب قفل‌شده در شبکه شرط‌بندی مطمئنی هستند، اما اتخاذ چند تصمیم منحصربه‌فرد سبکی، هم به سایت شما شخصیت می‌بخشد و هم به سایت شما کمک می‌کند که برجسته شود. 

  • با قرار دادن نامتقارن عناصر سایت یا استفاده از عناصر همپوشانی برای ایجاد ظاهری لایه ای، از کاهش روندها نترسید.
  • در حالی که گوشه های ظریف و تیز و عناصر مربعی (همچنین به عنوان ارائه “مبتنی بر کارت” شناخته می شود) نسبت به عناصر گرد و نرم مطلوب نیستند.
   تصویر با عنوان طراحی وب سایت مرحله 8
   8
   
 

نحوه به حداکثر رساندن عملکرد وب سایت

 1. تصویر با عنوان طراحی وب سایت مرحله 9
  1

  از گزینه های بهینه سازی موبایل استفاده کنید. مرورگرهای تلفن همراه ترافیک وب بیشتری نسبت به مرورگرهای دسکتاپ دارند، به این معنی که میزان توجهی که به نسخه موبایل وب سایت خود می کنید حداقل باید با توسعه  سایت دسکتاپ شما برابری کند. اکثر خدمات سازنده وب سایت به طور خودکار یک نسخه موبایلی از سایت شما ایجاد می کنند، اما شما باید اطلاعات زیر را برای سایت تلفن همراه خود در نظر داشته باشید: 

  • اطمینان حاصل کنید که دکمه ها (به عنوان مثال، پیوندهای سایت) بزرگ هستند و به راحتی می توان آنها را لمس کرد.
  • از اجرای ویژگی هایی که در موبایل قابل مشاهده نیستند (مانند فلش، جاوا و غیره) اجتناب کنید.
  • در نظر بگیرید که یک برنامه موبایل برای وب سایت خود ساخته شده است.
   
   
 2. تصویر با عنوان طراحی وب سایت مرحله 10
  2

  از استفاده بیش از حد عکس در هر صفحه خودداری کنید. هم مرورگرهای دسکتاپ و هم مرورگرهای موبایل ممکن است برای بارگذاری صفحاتی که تعداد زیادی عکس یا ویدیو را نمایش می‌دهند مشکل داشته باشند. در حالی که تصاویر در طراحی وب مهم هستند، استفاده از تعداد کمی از تصاویر در هر صفحه می‌تواند باعث بارگذاری غیرضروری طولانی شود که از بازدید افراد از صفحه(های) مورد نظر جلوگیری می‌کند.

  • به طور کلی، شما می خواهید صفحات وب سایت شما در کمتر از چهار ثانیه بارگیری شوند.
   
   
 3. تصویر با عنوان طراحی وب سایت مرحله یازدهم
  3
  یک صفحه “تماس” اضافه کنید. متوجه خواهید شد که تقریباً تمام وب سایت های تأسیس شده دارای یک صفحه “تماس با ما” هستند که دارای اطلاعات تماس (به عنوان مثال، یک شماره تلفن و یک آدرس ایمیل) است. برخی از سایت ها حتی یک فرم سوال داخلی در این صفحه دارند. افزودن یک صفحه “تماس” به بینندگان وب سایت یک خط ارتباط مستقیم با شما می دهد، بنابراین راه حلی برای ناامیدی های احتمالی اضافه می کند.
   
   
 4. تصویر با عنوان طراحی وب سایت مرحله 12
  4

  یک صفحه سفارشی 404 ایجاد کنید. هنگامی که شخصی از صفحه خاصی در وب سایت شما بازدید می کند که یا راه اندازی نشده یا وجود ندارد، صفحه وب “خطای 404” نمایش داده می شود. اکثر مرورگرها یک صفحه پیش فرض 404 دارند، اما ممکن است بتوانید صفحه خود را از داخل تنظیمات سازنده وب سایت خود سفارشی کنید. اگر چنین است، مطمئن شوید که جزئیات زیر را درج کرده اید:

  • یک پیام خطای ساده (به عنوان مثال، “تبریک – شما صفحه خطای ما را پیدا کردید!”)
  • پیوند بازگشت به صفحه اصلی سایت
  • لیستی از پیوندهای معمولاً مشاهده شده
  • یک تصویر یا لوگو برای وب سایت شما
   
   
 5. تصویر با عنوان طراحی وب سایت مرحله 13
  5

  در صورت امکان از نوار جستجو استفاده کنید. اگر روش ایجاد  سایت شما از افزودن نوار جستجو به وب سایت شما پشتیبانی می کند، اکیداً توصیه می شود که این کار را انجام دهید. این تضمین می کند که کاربران می توانند به سرعت به یک صفحه یا مورد خاص بدون نیاز به کلیک کردن روی گزینه های پیمایش شما حرکت کنند.

  • نوارهای جستجو همچنین زمانی مفید هستند که مخاطبان شما بخواهند یک عبارت کلی را بدون استفاده از آزمون و خطا جستجو کنند.
   
   
   
 6. تصویر با عنوان طراحی وب سایت مرحله 14
  6

  بیشترین زمان را در صفحه اصلی خود سرمایه گذاری کنید. هنگامی که شخصی وارد صفحه اصلی وب سایت شما می شود، باید فوراً اصل موضوع وب سایت شما را دریافت کند. علاوه بر این، تمام عناصر صفحه اصلی باید به سرعت بارگیری شوند، از جمله گزینه های ناوبری و هر تصویر. صفحه اصلی شما باید جنبه های زیر را داشته باشد: 

  • یک فراخوان برای اقدام (به عنوان مثال، دکمه ای برای کلیک کردن یا فرمی برای پر کردن)
  • نوار ابزار یا منوی پیمایش
  • یک گرافیک جذاب (مثلاً یک عکس جامد، یک ویدیو، یا یک گروه کوچک از عکس‌ها با متن همراه)
  • کلمات کلیدی مربوط به خدمات، موضوع یا تمرکز وب سایت شما
   
   
 7. تصویر با عنوان طراحی وب سایت مرحله 15
  7

   سایت خود را در چندین مرورگر در چندین پلتفرم آزمایش کنید. این بسیار مهم است، زیرا مرورگرهای مختلف ممکن است جنبه های مختلف وب سایت شما را به طور متفاوتی مدیریت کنند. قبل از شروع به تبلیغ وب سایت خود، سعی کنید از وب سایت خود در مرورگرهای زیر در پلتفرم های Windows، Mac، iPhone و Android بازدید کرده و از آن استفاده کنید:

  • گوگل کروم
  • فایرفاکس
  • سافاری (فقط آیفون و مک)
  • مایکروسافت اج و اینترنت اکسپلورر (فقط برای ویندوز)
  • مرورگر داخلی در چندین گوشی اندرویدی مختلف (مانند Samsung Galaxy، Google Nexus و غیره)
   
   
   
 8. تصویر با عنوان طراحی وب سایت مرحله 16
  8
  با بالا رفتن سن وب سایت خود را به روز رسانی کنید. گرایش های طراحی، لینک ها، عکس ها، مفاهیم و کلمات کلیدی همگی با گذشت زمان تغییر می کنند، بنابراین برای به روز ماندن باید به ایجاد تغییرات در وب سایت خود ادامه دهید. برای این کار باید حداقل هر سه ماه یک بار (ترجیحاً بیشتر) عملکرد وب سایت خود را در کنار سایر وب سایت های مشابه بررسی کنید.
   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید